PDA

Pogčedajte punu verziju : Software na rate


ljtruba
10. 01. 2008., 01:39
Vidim da je krenula akcija obuke inspektora za prepoznavanje ilegalnog softvera, sto znaci da ce ici po firmama.

Da li zaista kod nas neko nudi kupovinu licenci na rate?
Video sam u PC Pressu neku reklamu za smart.co.yu ali tamo nema nista pametno.

Ajd Windows jos i nekako, ali kako CS3?!?

Veljko
10. 01. 2008., 02:03
Ajd Windows jos i nekako, ali kako CS3?!?
Ako bude bas tolika frka nadjes neku portabl verziju photoshopa, pa kad naidju inspektori cupas fles iz kompa i bacas ga negde npr:u wc solju,kroz prozor itd :)

Peca
10. 01. 2008., 02:29
prijatelj kupio laptop i na njega stavio legalan windows i openoffice.
kada dodje inspektor - pokaze mu laptop... racun od Xp-a...
to je racunar firme pa nek ga ispituju.

posto se njegova firma nalazi u njegovoj kuci, njegov licni PC je onda njegov licni PC, u njegov sobi je... i njega nema inspektor sta da gleda, jer je to licni racunar.
on kontrolise firmu a ne fizicka lica... mislim da i nema pravo da mu udje u sobu :D

tako je resio problem...

ivanhoe
10. 01. 2008., 03:24
Ako bude bas tolika frka nadjes neku portabl verziju photoshopa, pa kad naidju inspektori cupas fles iz kompa i bacas ga negde npr:u wc solju,kroz prozor itd :)

eto ideje za mali biznis, pravis flashove koji mogu da se progutaju... sa raznim aromama, ono jagoda, vanila :)

McKracken
10. 01. 2008., 03:37
posto se njegova firma nalazi u njegovoj kuci, njegov licni PC je onda njegov licni PC, u njegov sobi je... i njega nema inspektor sta da gleda, jer je to licni racunar.

Preporucio bih tvom prijatelju da se malo raspita. To sto mu je firma registrovana na kucu upravo daje suprotan efekat od onog koji ocekuje.

(sad bih ponovo trebalo da pocnem da pricam kako je bolje imati doo, ali posto to nikoga ne zanima, necu :) )

Dzordz
10. 01. 2008., 08:03
Pravo resenje za inspektore i one koji imaju dovoljno jaku masinu je virtuelizacija. Podignete virtuelnu masinu i u njoj instalirate hrpu softwarea. Ako inspektori dodju to je samo neki file, posto toliko pametni nisu :)

cvele
10. 01. 2008., 09:51
ajde bre biznismeni, isprsite se... kakve virtuelizacije! budi covek kupi legalno :P

ljtruba
10. 01. 2008., 10:18
Hvala na saljivim odgovorima. Da li neko zna gde ima da se kupi softver na rate?

Dzordz
10. 01. 2008., 10:52
@ljtruba

Zovni Smart, stvarno su fini (47 28 200). Ja inace tamo radim ali nisam na poslu. Trazi Andija ili Viktora.

Aj u zdravlje :)

Ilija Studen
10. 01. 2008., 12:16
Hvala na saljivim odgovorima. Da li neko zna gde ima da se kupi softver na rate?

Kredit?

Kada je neko na activeCollab forumu pitao da li može da pazari softver na više mesečnih rata neko od korisnika je odgovorio: "Yes, you can. It's called a credit card"

Mi legalizovali sve: Windows pazarili kod Pakoma, Adobe pakete kod HSM Informatike, Apple softver kod BlueFisha plus gomila šervera direktno od proizvođača. Adobe je UBEDLJIVO najskuplji (Web Premium paket je 1600e bez PDV-a ako se ne varam)... Prilično jednostavan način da saznaš pravilo koje odavno važi u svetu: softver na računaru je često i po par puta skuplji od samog računara.

Oh well... To me i teši kao proizvođača sofvera. Da je obrnuto ne bi valjalo ;)

ljtruba
11. 01. 2008., 03:13
Retko koja banka daje kredit novoosnovanim firmama. Uglavnom ti treba dve godine tj. da im das finalni obracun za poslednje dve godine.
Zbog toga su mi rate jedino resenje.

Hvala Dzordz

Milos Vukotic
11. 01. 2008., 09:51
Podignes kredit na svoje ime, uplatis na ziro racun firme kao "povecanje osnivackog uloga" i kupujes sto te volja :)

cvele
11. 01. 2008., 09:55
Retko koja banka daje kredit novoosnovanim firmama. Uglavnom ti treba dve godine tj. da im das finalni obracun za poslednje dve godine.
Zbog toga su mi rate jedino resenje.

Hvala Dzordz

Daje kreditne kartice.

McKracken
11. 01. 2008., 14:21
Kreditne kartice su jako skup metod kreditiaranja i koda nas APR ide i preko 30% sto je bezobrazno mnog. AKo se malo promuvas, postoji dovoljno banaka koje ce ti dati kredit ako radis tri najmanje tri meseca.

@ilija: Mnogo je jeftinije ako prodavac softvera radi finanasiranje jer moze da ponudi placanje u ratama. Vecina proizvodjaca softvera ima neku vrstu payment plana.

ljtruba
13. 01. 2008., 16:34
@cvele
Rajzenfajzen ne daje poslovnu Master karticu jer je kreditni proizvod, daje samo debitnu Visu.

Da se vratimo na temu...

Talicni Tom
14. 01. 2008., 15:36
Ne znam cime se firma bavi, ali da li je neophodan bas Photoshop i to bas CS3? Pogotovo ako "para nema". Jesi li razmisljao o prelasku na neki od jeftinijih komercijalnih ili cak na neki basplatan alat (Gimp npr.)?

ljtruba
14. 01. 2008., 17:33
Da, InDesign i sl. su nam od presudnog znacaja.

ljtruba
22. 01. 2008., 02:17
Zvao sam Smart, ali jos nisam dobio ponudu.

Pretpostavljam da treba da zovem ponovo :(

Macak
11. 10. 2011., 11:46
... stara tema, ali ipak se na našem tržištu pojavila ovakva vrsta ponude... firma koja daje ovakvu ponudu je Extreme, detalji na http://www.extreme.rs/default.asp?id=381

p.s. ako admin misli da treba da se izbaci link, neka to i uradi