PDA

Pogčedajte punu verziju : PHP programer - mali projekat


Dragan Babić
12. 01. 2008., 14:57
(Oglas postavljen i na DevProJobs.com, ali dok čeka na moderaciju, evo i ovde jer ne prate svi DPJ još uvek.)

Potreban programer za sledeći zadatak:

- prečešljati određenu online galeriju slika (imanja su u pitanju)
- downloadovati 1 do 3 dobre slike imanja iz svakog foldera
- ukoliko su slike baš loše - potrebno ih je malo srediti
- potom uraditi resize/crop na 350, 180, 154, 100 px top width (ako je moguće 100px thumb crop može biti i closeup crop kako se ne bi izgubili detalji)
- sačuvati sliku sa nazivom imanja
- uploadovati na neki free pic sharing servis radi previewa
- na kraju uploadovati na server konačne slike

Rok je dve nedelje.

Kako se prijaviti?

Isključivo emailom na ineedajob@sprawsm.com

Oglas traje do 18/01/2008.

Vace
12. 01. 2008., 16:30
Kolko tih slika ima u galeriji ?

ivanhoe
12. 01. 2008., 17:10
samo mi nije jasno iz texta oglasa sta ce ti php programer??

Jel tebi treba neko da to uradi manualno, ili da ti pravi skript za to? Korak br.2 ne moze da se automatizuje, a ostalo moze da zavrsi i photoshop action, php je potpuno nepotreban u celoj prici..

Dragan Babić
12. 01. 2008., 18:37
Pa script majku mu. Posao nije za Superawesome, ja sam samo kontakt do prijatelja koji me je zamolio da se raspitam da li je neko zainteresovan da odradi.

ivanhoe
12. 01. 2008., 20:10
pa ok, ali moras malo preciznije objasnjenje da das, jer nijedan spajder ne moze da pronadje "1 do 3 dobre slike" ili "ako su slike bas lose srediti ih", takvi zahtevi moraju ili drugacije da se formulisu ili da se rade rucno. Cak i crop slike je tesko automatizovati, a da dobijes ok rezultate (a ne samo komad neba ili vec tako nesto nebitno za sliku).

Znaci molim te pojasni koji tacno deo posla treba da uradi skript i da li treba obezbediti i ljude koji ce raditi ove manuelne intervencije na slikama, ili ne?

(Pitam ove detalje posto ja radim spajdere, pa me interesuje posao, ne zbog trazenja dlake u jajetu, stvarno..)

Dušan Dželebdžić
12. 01. 2008., 20:48
Ma, Dragan samo voli da maltretira PHP programere ;)

Dragan Babić
13. 01. 2008., 07:36
Trazio sam vise informacija, javljam cim dobijem povratnu. ;)

pcigre
13. 01. 2008., 12:23
Ključna stavka za ovakvu fizikaliju je i cena za obavljanje posla.

Zašto se poslodavci u oglasima u 99% slučajeva ponašaju kao Bogovi?

Znam najmanje 10 zainteresovanih za takve šljake, ali kome god da predložim pitaće odmah kolika je ukupna vrednost posla.

Dragan Babić
13. 01. 2008., 17:48
Eh, nemož' ni čoveku pomoći, a da se ne iscimaš... :P

Enivej, ko god je zainteresovan neka mi se javi na email kako bih mu/joj poslao detalje na email.

@pcigre: nije ovo konkurs pa da ti kažem kolika je "nagrada". Javi se, dobićeš detalje, kao što bi ih dobio i pre ove prepiske, daj ponudu i to je to. Ne vidim problem oko "ukupne vrednosti posla" - to onaj koji se javi na oglas treba da kaže. Uži krug ljudi koji se jave će dobiti kontakt od klijenta pa pričajte sa njim dalje i dogovarajte uslove.

pcigre
13. 01. 2008., 17:58
@Dragan: moj komentar je bio generalno upućen na mnoge "fizičke" poslove gde poslodavci ne navode cifre, čak ni okvirno.

Javi se, dobićeš detalje, kao što bi ih dobio i pre ove prepiske, daj ponudu i to je to.

Nisam lično zainteresovan, ali znam nekoliko ljudi koji rade ovakve šljake. Dvojici sam spomenuo i prvo pitanje je za koliko para. Na moju rečenicu, pišite tom i tome sam dobio od jednog odgovor:

"Pa da čekam detalje 2 dana i da još dva dana pogađamo cenu, a da je posao za 100e, hvala što si me pitao." - student, web fizikalac

Drugi:

"A šta konkretno treba da se uradi i za koje vreme?"
Ja: "Ne znam detalje imam samo ovo, javi se na mail"
"Ovo što si mi poslao mi ništa ne znači, sa tako neozbiljnima nemam vremena da radim" - diplomirani elektronac, takođe web fizikalac

Kako neko ko gleda oglas može zaključiti obim posla i kako na osnovu toga može da proceni koliko će mu vremena trebati? Nikako. Da se cimam i dopisujem sa ljudima da bi prosledio informaciju mi je malo :/

Dokle ćemo više sa poslovanjem, kolko daješ, kolko ovo kolko ono. Ajmo malo freelance sisteme da propagiramo, da su stvari javne. Oglasiš posao, kažeš maximalno dajem 400e, ko nudi manje? Stvar rešena.

Dzordz
13. 01. 2008., 18:10
Ja mislim da je ovde Dragan normalno postupio.

Dragan (u slobodnoj interpretaciji): "Nudim posao, okvirno ovo treba da se uradi. Koga interesuje neka se javi da pregovaramo"

Barem sam ja tako video i mislim da je sasvim ok. A ti koji nece da napisu par mailova da bi dobili posao mislim da sebi kopaju rupu.

pcigre
13. 01. 2008., 18:20
A dokle ćemo da trošimo jednako vremena na pregovaranje koliko traje i posao?

Ok, pregovaraćemo za hiljade evra, ali ovo zvuči kao mali, "šljakatorski" posao.

A ti koji nece da napisu par mailova da bi dobili posao mislim da sebi kopaju rupu.

Oni sračunaju da će više svog vremena i živaca potrošiti na pregovore, dogovore i cenkanja, pa odu i odšljakaju nešto na nekom stranom freelance sajtu,...

Dragan Babić
13. 01. 2008., 18:32
Ahhh... Sada znam zasto ne postavljam oglase na mesta gde su dozvoljeni komentari... Ti si sada branilac potlacenih "sljakera" kako ih sam nazivas a ja tiranin kome treba jeftina radna snaga. Pa jeeebote, jeste Milose, dosao sam na ovaj forum da zavrnem nekog za pare...

Ja ovo radim 100% pro bono - klijent me je rekao da mu treba to i to da se odradi, jel mozes da pomognes, ja reko hajde videcu da uradim nesto, jer nemam mnogo direktnog posla sa programerima. I onda od moje dobre namere nastane opsta pljuvacina.

Ja sam na ovoj temi postavio poslednji komentar, a ko hoce da se javi za posao i da dobije dalje detalje neka me cima na email kao sto sam napisao par poruka gore.

Modovi lock pls, i braco Srbini srecna nova godina. ;) :P

McKracken
13. 01. 2008., 19:14
Dragane, zelim ti dobrodoslicu u svet saradnje sa primadonama i sljakerima kojima je ispod casti da se daju ponudu :)

To je ona grupa koja konstantno kuka kako ih je neko izradio, izrabio, zavrnuo i kako nemaju para ali ne bi da se "cimaju" da rade poslove od 100 eur :)

pcigre
13. 01. 2008., 19:26
a ja tiranin kome treba jeftina radna snaga

Kao što rekoh, komentar je bio generalno na ponašanje poslodavaca.

Ja ovo radim 100% pro bono

Isto i ja sa posredovanjem, činim tu i tamo prijateljima da uzmu neku lovu.

To je ona grupa

E vidiš dvojica koju sam citirao su ona grupa koja od 18. odnosno 19. ne žive sa roditeljima, i koji od "šljake" žive, plaćaju gajbu, gorivo i ostalo. Ona grupa kojoj je muka da izgubi 10 dana na intervjue i sl. da bi im zadnjeg dana "HR menadžer" rekao da je plata za posao 200e.

Sry što ispamovah temu, ali mislim da je krajnje vreme da malo pažnje obratimo i na način potrage za kadrovima. Za temu je verovatno najbolje rešenje split.

noviKorisnik
14. 01. 2008., 14:59
Izgleda da sam se malo uspavao. Dovoljno je rečeno. Evo sada traženi lock.