PDA

Pogčedajte punu verziju : Iskrzane ivice, PhotoShop


Ivan
24. 01. 2008., 16:02
Koji je najbolji metod za "sredjivanje" iskrzanih ivica na isecenim slikama ? Imam jednu figuru i na tamnoj pozadini se vidi da nije dobro isecena, kako da popravim to ?

Hvala ...

Goran Cirkovic
24. 01. 2008., 16:46
Ja to rešavam preko Quick Mask-a. Objasniću npr. za selektovanja vlasi kose na fotografiji:

1. Aktiviras Quick mask (slovo Q na tastaturi) i onda ćeš videti crvenu masku preko slike.
2. Uzmeš Brush, izabereš oblik i veličinu po potrebi i počneš da crtaš masku... Crna boja brusha pravi masku, a bela je briše. Možeš i filtere da koristiš...
3. Deaktiviras Quick mask (slovo Q na tastaturi)
4. Maska koju si crtao se pretvori u selekciju, inverznu.
5. Inverzna selekcija: CTRL+Shift+I pa copy/paste layera i to je to

Naravno, pre upotrebe maske prvo grubo praviš selekciju nad lejerom, a kasnije "docrtaš" selekciju preko maske.

ivanhoe
24. 01. 2008., 19:09
mozes da koristis blur ako ih ima puno ili smudge tool postavljen na darker da ih rucno ubijes..

Ivan
24. 01. 2008., 19:54
@ivanhoe, tako i radim nego sam mislio da ima nesto bolje, probacu ovo sa maskama sto je rekao Goran ...

Dragan Babić
24. 01. 2008., 21:05
Ja u glavnom koristim quickmask i to je u 99.9% slucajeva dovoljno, ali cim ti treba nesto zahtevnije (kada radis veliki format za stampu recimo gde se vide detalji lepo) - onda koristis pen tool, napravis selekciju od toga (sa nekim podesavanjima aliasinga koji odgovaraju tvojoj slici) i iseces. Licno - meni je frajstendovanje odvratan posao i prezirem ga, ali nekad se mora. :)

nixa
24. 01. 2008., 21:33
ček :) ovo je novo ...

photoshop paper edges

Ivan
24. 01. 2008., 23:36
@nixa, trazio sam savete od vas ...

@Dragan Babić, pokusacu da prevedem to sto si rekao u delo :)

Dragan Babić
26. 01. 2008., 13:08
Ovaj video ce ti sve objasniti :)

http://www.youtube.com/watch?v=MWn0lxRNqos

zira
26. 01. 2008., 19:58
Video je strava, dok covjek objasnjava kako u PhotoShop-u izbrisati prsten sa zenine ruke na fotografiji sa vjencanja, u pozadini se cuje ljutiti zenski glas koji ga doziva i doziva... :)

Dragan Babić
26. 01. 2008., 20:11
Pogledajte i ostale obavezno, jednako su dobre. http://www.youtube.com/user/MyDamnChannel

Najsmesnije je sto eBay aukcija stvarno postoji, a procitajte i komentare na videe. :D