PDA

Pogčedajte punu verziju : WordPress pocetnicka pitanja...?!


Tane
24. 01. 2008., 20:14
Molim dobre ljude da mi objasne paar stvari...
Nasao sam Sidebar Login Widget i installirao ga, ali sada mi se non stop javlja greska "ERROR: WordPress requires Cookies but your browser does not support them or they are blocked"

Iako sam podesio da su dozvoljeni svi kolacici ?!

Sledece... Galerija slika?! Kako je to reseno u WP-u? Ima li neki primer...


Bio bih zahvalan da mi neko izadje u susret sa ovim pitanjima, jer mi je bas hitno ;) a i admine da ne brisu post jer sam definitivno koristio search opciju!


Hvala!

Misko
24. 01. 2008., 21:03
Što se tiče logovanja pogledaj ovu stranu... http://wordpress.org/support/topic/135598

Što se tiče galerije mislim da postoji neki plugin... progooglaj malo ili pogledaj na WP-ovom sajtu...

Tane
24. 01. 2008., 23:07
Nasao sam ovo "resenje", ali slaba vajda... :P Nece... Hvala na pomoci btw. sada si me naveo na dobar put, nacicemo neko resenje...

Galerije cu pogledati, a ako neko ima neki predlog, savet ili resenje neka pomaze ;)

Tane
24. 01. 2008., 23:25
E... hmmm...
LogIn mi sada radi, ali ono sto ne radi jeste onaj Sidebar Log in sto sam skinuo, jer sam zeleo da mi se vidi LogIn box onda kada udjes na site!? Imas li neki widgets koji radi? :D

-------------------------
Evo da ne kucam post za post i sam sebi odgovaram.. Nasao sam neki Ajax Login tako da je ok...
I, naravno, imam nekoliko glupih pitanja...

1. kako se kreira neka strana za svakog usera? Kao ovde na ovom firumu sto ima Profile ili slicno nesto? Verujem da to moze...
2. Ima li plugin koji moze da se postavi negde na WP-u i da ja ubacujem neke vesti? Tipa naslovi se vide, i klikom se otvara neka strana koja samo prikaze celu vest!?


VELIKO hvala, WP je totalno drugaciji tako da se uhodavam tek ;)

Eniac
25. 01. 2008., 04:14
1. svaki autor po defaultu ima svoju stranu u wp
npr ako je sajt www.nesto.com i autor pera adresa je www.nesto.com/author/pera ili iz prakse primer

http://www.blogowski.eu/author/ivanbrezakbrkan/

2. za vesti mozes skinuti plugin sidenote, koji koristi dosta blogera. U pitanju su isto postovi kojima das tag vesti, i oni se prikazuju nezavisno od ostalih postova. Primer je recimo moj blog, webburgerija sa strane

3. Galerija - imas milion kombinacija za wp, mozes recimo instalirati Gallery2 i integrisati u wp pomocu wpg2 plugina, to bi trebalo da izgleda nesto ovako (http://www.pojilo.com/blog/wpg2) mada moze to jos da se sredi. Uglavnom www.wordpress.org/extend pa kucaj gallery i nacices neko zanimljivo resenje.

Eto nadam se da sam pomogao

Tane
25. 01. 2008., 17:24
@Eniac...
1. Veliko hvala na podrsci pri WP avanturi ;)
2. Profile... Nema ga :P Hmm... Posto mi je sajt jos uvek u "podizanju" i kada kucam www.nesto.com/author/pera nema nista (gde je "pera" registrovan clan)
3. plugin sidenote - nigde ga nema?! Hmm...
4. Za galeriju slika sam nasao vec par njih pa cu veceras da ih sve lepo isprobam :D

I ovako... 2 pitanja ;)
1. Kada dodje posetilac, reguje se i uloguje na WP, kako da izbacim dugme (na vidno mesto) WRITE A POST ili slicno... jer nigde ga nema?!
2. Koji plugin ili widgets se koristi za obicno postavljanje banera negde na sajtu?


Jos jednom veliko hvala,
Tane

Eniac
25. 01. 2008., 17:44
http://wordpress.org/extend/plugins/sideblog/
nije sidenote, sideblog je, nego nisam spavao 3 dana pa ne znam sta pricam

ovo za peru, mislim da mora da ima nesto napisano da bi postojao

ovo za autore mora da ti radi, ne znam u cemu je problem, meni radi i ako nista nisam podesavao... jedino ako ti je pera neki nizi tip korisnika,tj nije admin

Dušan Dželebdžić
25. 01. 2008., 18:45
Šta ti je uključeno u wp-adminu, kad odeš na Opcije / Permalinkovi?

LiquidBrain
25. 01. 2008., 18:56
@Tane
RTFM: http://codex.wordpress.org/Main_Page

Tane
25. 01. 2008., 23:12
@Eniac
e.ee... :D ma razumem te druze, spavanje je lek ;)
Ovako, nasao sam sideblog i installirao ga ali nije to to :( Prikazuje mi samo jednu recenicu od vesti!? A meni treba nesto tipa da prikazuje 10ak naslova od vesti koje bih postavio u jednu kategoriju posebnu?! Hmmm...? Znam da izvoljevam ali ... tema je "...za pocetnike" ;)

Tebi hvala za svu pomoc, i pored neispavanosti stizes da napises nesto, RESPECT!

@Dušan Dželebdžić
Dule, predpostavljam da mislis da treba da mi bude Numeric aktiviran, ali nije iz razloga sto moram da ispravljam .htaccess file, a nisam jos ni plugin-ove pohvatao :P thx

@LiquidBrain
Hvala Milane silo nebeska d:D

Evo i pitanja za sve one koji znaju,
kada se registrujem kao obicaj user, u svom nalogu nigde nemam Write post???!

ivanhoe
26. 01. 2008., 03:06
Sad cu i ja da budem u RTFM fazonu :)
Uloguj se u admin deo i pogledaj Options tab pazljivo. Tamo mozes da podesis razne stvari, izmedju ostalog sta sme koji user da radi.

Tane
26. 01. 2008., 12:13
Sad cu i ja da budem u RTFM fazonu :)
Uloguj se u admin deo i pogledaj Options tab pazljivo. Tamo mozes da podesis razne stvari, izmedju ostalog sta sme koji user da radi.

Pretrazio sam kako si rekao imenjace ;) i nasao naravno. Thx do neba. :1094:

Sada mi treba jos samo par pluiginova i I am set 2go ;)

1. Nesto za prikazivanje SWF/JPG banera
2. Kao i nesto sto ce prikazivati naslove bar 10 vesti koje bih stavio u neku drugu kategoriju!?

Tane
01. 02. 2008., 20:42
I dalje se majem sa par pluginova :P

LogIn widget/ plugin mi je neophodan... ali kakav?
Potrebno mi je da kada se USER uloguje, na mesto logina pojavi mini menu gde ce stajati opcija Profil, Napisi post i slicno?

- Nesto sto ce prikazivati naslove bar 10 vesti koje bih stavio u neku drugu kategoriju!? Kada se klikne na naslov vesti, otvarala bi se strana kao i kod svakog posta, ili pak strane, gde se prikazuje samo sadrzaj te vesti!

- Kao i nesto za prikazivanje SWF/JPG banera, too?!


Veliko hvala drustvo,vec ste mi dosta pomogli, jos ovih par stavki i sajt ce da zazivi ;)

Vokic
02. 02. 2008., 12:05
Bato umesto sto se 'majes' sa plugin-ovima evo ti jedno od mogucih resenja za ispis tih 10 postova iz bilo koje kategorije...

Ovo strpas tamo gde hoces ispis:
<?php query_posts('category_name=ovde_stavis_naziv_kateg orije&showposts=10&orderby=id&order=desc'); ?>
<?php if (have_posts()) : while (have_posts()) : the_post(); ?>
<div id="nesto"><a href="<?php the_permalink() ?>"><?php the_title(); ?></a></div>
<?php the_content(__('(more...)')); ?>
<div class="meta"><?php edit_post_link(__('Edit This')); ?></div>
<?php endwhile; else: ?>
<p><?php _e('There are no posts.'); ?></p>
<?php endif; ?>

Hope it helps...

Tane
02. 02. 2008., 20:28
Bato umesto sto se 'majes' sa plugin-ovima evo ti jedno od mogucih resenja za ispis tih 10 postova iz bilo koje kategorije...

Ovo strpas tamo gde hoces ispis:
<?php query_posts('category_name=ovde_stavis_naziv_kateg orije&showposts=10&orderby=id&order=desc'); ?>
<?php if (have_posts()) : while (have_posts()) : the_post(); ?>
<div id="nesto"><a href="<?php the_permalink() ?>"><?php the_title(); ?></a></div>
<?php the_content(__('(more...)')); ?>
<div class="meta"><?php edit_post_link(__('Edit This')); ?></div>
<?php endwhile; else: ?>
<p><?php _e('There are no posts.'); ?></p>
<?php endif; ?>

Hope it helps...


Hvala Vokic ;) it works indeed! :1094:

Imam nekoliko (glupih) pitanja, pravih pocetnickih!

Postavio sam kategoriju, i one vesti se sada prikazuju tu gde sam postavio kod. Nije mi jasno zasto sada WP zahteva da se regujes da bi procitao 'vest' ?! Ok je da ne dozvoli da se komentarise, ali bih zeleo da mogu da se citaju...

Naravno, ovaj problem se desava i sa obicnim postovima na brvoj strani bloga... mora da se reguje da bi citao??! why?

Vokic
04. 02. 2008., 11:01
Ko zna... Lood je taj WordPress :D Hehe

Elem, mozda ti taj login widget/plugin tako podesen ako si ga stavio... Proveri to..

chegevara
16. 02. 2008., 07:27
Koga zanima, jedna simpatična galerija-plugin za WP, relativno lagana, sa dosta mogućnosti, uživao sam u njoj dok je nisam izgustirao. :D Trenutno sam bez galerije :1064:

NextGEN Gallery (http://alexrabe.boelinger.com/wordpress-plugins/nextgen-gallery/)

Što se tiče postova koji se ne vide, sigurno si aktivirao neki superkul plugin. Probaj pogasiti sve plugine, pa vidi jel radi onda. Ako ne, javi da dalje gatamo :)

Tane
27. 02. 2008., 21:53
Ovi ljudi imaju super theme http://wp-themes.designdisease.com/free-wordpress-themes/

Ali, kada istaliram bilo koju njihovu temu, imam cudan problem..
Useri tj posetioci ne mogu da citaju postove? Hmm... Dok bilo koja druga tema to dozvoljava?!

Onda... Kako i na koji nacin, mogu negde na vidno mesto da ubacim opciju kada se neko registruje, pa potom uloguje da se vidi opcija "Napisi post" ili slicno, jer u Wp-u to nisam nasao...

Kako se uopste na WP-u useri ulaze u svoj profil ili slicno?! Nigde nista nema kada se regujem...@?


Need help hitno,
Hvala,
Herr Tane

Tane
27. 02. 2008., 23:05
Ovi ljudi imaju super theme http://wp-themes.designdisease.com/free-wordpress-themes/

Ali, kada istaliram bilo koju njihovu temu, imam cudan problem..
Useri tj posetioci ne mogu da citaju postove? Hmm... Dok bilo koja druga tema to dozvoljava?!

Onda... Kako i na koji nacin, mogu negde na vidno mesto da ubacim opciju kada se neko registruje, pa potom uloguje da se vidi opcija "Napisi post" ili slicno, jer u Wp-u to nisam nasao...

Kako se uopste na WP-u useri ulaze u svoj profil ili slicno?! Nigde nista nema kada se regujem...@?


Need help hitno,
Hvala,
Herr Tane

Evo jos jedna napomena...
Kada udjem neulogovan da procitam vest, on napise... "Content is restricted to site members. Site membership is free, register below. If you are an existing user, please login." i postavi LogIn box?!??!?! Whyyyyyyy? :1092:

Znaci poludecu... Odo' da se smirim malo :1039:

Eniac
28. 02. 2008., 00:33
hahahah, pa imas u wpu opciju da se korisnici mogu registrovati :) pogledaj tamo negde u users, a reguju se na /wp-login/

Tane
28. 02. 2008., 01:18
hahahah, pa imas u wpu opciju da se korisnici mogu registrovati :) pogledaj tamo negde u users, a reguju se na /wp-login/

@Eniac... Drago mi je da zelis da pomognes, ali me definitivno nisi razumeo!

u Admin>Options ima sekcija
Membership: Anyone can register
Users must be registered and logged in to comment

Sve je to cekirano, ali meni to nije problem...?!?!!

Problem je kada se neko reguje. Gde da lklikne da bi usao u svoj profil??! Odnosno, i jos bolje pitanje... Gde da klikne da pi napisao post?!

I zasto kada se instalira neka od onih tema, posetioci sajta ne mogu ni da citaju postove?


:1014::1041:

nixa
28. 02. 2008., 01:22
a da ti malo RTFM ? :)

Eniac
28. 02. 2008., 01:43
@Eniac... Drago mi je da zelis da pomognes, ali me definitivno nisi razumeo!

u Admin>Options ima sekcija
Membership: Anyone can register
Users must be registered and logged in to comment

Sve je to cekirano, ali meni to nije problem...?!?!!

nema veze sa komentarisanjem samo... korisnici mogu i da postuju i sl stvari



Problem je kada se neko reguje. Gde da lklikne da bi usao u svoj profil??! Odnosno, i jos bolje pitanje... Gde da klikne da pi napisao post?!



isto gde i ti klikces www.sajt.com/wp-login.php i tu ima opcije koje mu trebaju a koje mu ti pripises. Imas tamo da setujes i nekoliko tipova clanstva (author, subscriber, tako nesto nisam se odavno preslisavao)



I zasto kada se instalira neka od onih tema, posetioci sajta ne mogu ni da citaju postove?


:1014::1041:

jebem li ga, procitaj uputstvo koje ide uz temu, mozda su neispravne. WP teme su dosta trazen pojam na netu pa ih dosta ljudi stavlja i ako mozda ne rade. Pokusaj to sa registracijom, pa vidi jer regovani korisnici mogu da vide sajt. Ili pokusaj da izmenis postojecu temu, nadji neku normalnu pa pretumbaj php kod i dobices sta ti treba

prelistaj i manual, stvarno imas sve zivo za wordpress na netu

Tane
28. 02. 2008., 07:06
isto gde i ti klikces www.sajt.com/wp-login.php i tu ima opcije koje mu trebaju a koje mu ti pripises. Imas tamo da setujes i nekoliko tipova clanstva (author, subscriber, tako nesto nisam se odavno preslisavao)



jebem li ga, procitaj uputstvo koje ide uz temu, mozda su neispravne. WP teme su dosta trazen pojam na netu pa ih dosta ljudi stavlja i ako mozda ne rade. Pokusaj to sa registracijom, pa vidi jer regovani korisnici mogu da vide sajt. Ili pokusaj da izmenis postojecu temu, nadji neku normalnu pa pretumbaj php kod i dobices sta ti treba

prelistaj i manual, stvarno imas sve zivo za wordpress na netu

Cool. Thx.

a da ti malo RTFM ? :)

Ya... :P

oliver78
11. 04. 2008., 16:55
Instalirao sam posrbljenu verziju WP.

Kako najlakse da je prebacim u latinicu. Ne mora admin panel, samo sajt.

Eniac
11. 04. 2008., 17:24
nisam siguran da ima latinicni prevod, makar ne zvanicni, ali mozes skinuti cirilicni pa ga latinizovati...

Nemanja Avramović
11. 04. 2008., 17:34
Evo nekog matorog koji sam ja našao *negde*
Koristim ga trenutno na 2.5 i ima dosta novih fraza koje nisu prevedene (uglavnom u admin panelu).

Nemanja Avramović
12. 04. 2008., 11:18
Evo latinizovao sam najnoviji prevod za WP (2.5) ali je mnogo veći od prethodnog pa ne mogu ovde da ga okačim. Možete ga skinuti odavde (http://www.avramovic.info/download/wordpress-2.5-serbian-latin.zip). Nisam ga nešto preterano testirao, samo sam ga ubacio kod sebe na blog i šljaka lepo (nisam proveravao prevode).