PDA

Pogčedajte punu verziju : metak.com


Bojan Zivanovic
30. 12. 2005., 02:16
Sad sam naisao na www.metak.com i ono izgleda strava :)
U pitanju je recnik, koji odmah po ukucavanju reci izbacuje prevod (dakle AJAX se koristi).
Ono sto me je iznenadilo je da je za development koriscen Ruby on Rails, koji nije narocito cest kod nas...
Pa vi pogledajte :)

Dragan Babić
30. 12. 2005., 02:44
vec ga uveliko koristim, samo ne znam zasto je tako cesto down i pljuje neke errore...

Bojan Zivanovic
30. 12. 2005., 04:04
Pa lepo ti pise BETA :)

bluesman
30. 12. 2005., 04:25
Lepa ideja.... Ovde je ipak najveca "fora" baza, backend tehnologija je manje bitna, ceo sajte je 2 querija :)

Lepa i inteligentna primena, kako bi neko rekao, web 2.0 :)

Dragan Babić
30. 12. 2005., 10:16
Pa lepo ti pise BETA :)
kapiram, ali obicno su i beta proizvodi obicno stabilni, meni se bas jako cesto desavalo da je skrljan, ali predpostavljam da je samo meni tako uletelo... :)

Jedna zamerka; jako me nervira sto u search input ono metak nece da ode posle fokusa na njega pa moram da gazim po backspace. To se inace radi javascriptom? (U zagradi daj mi kod.)

Ja to uvek radim CSSom pa ne znam... a ne bih znao ni inace... :P

ivanhoe
30. 12. 2005., 12:23
Jedna zamerka; jako me nervira sto u search input ono metak nece da ode posle fokusa na njega pa moram da gazim po backspace. To se inace radi javascriptom? (U zagradi daj mi kod.)



window.onload = function() {
var polje = document.getElementById('ime');
if(!polje) return;
polje.onfocus = function () {
this.value='';
this.onfocus = null;
};
}

bojan_bozovic
30. 12. 2005., 13:36
Vrlo dobro resenje, koje sam, iskreno, prvo video na http://instant.search.yahoo.com/ Imaju problema sa layoutom koji se u Operi mrda levo-desno kako se kuca, ali sve u svemu, izuzetno lep sajt (ako izuzmemo dizajn koji mi se uopste ne svidja, zeleno+narandzasto)

Dragan Babić
30. 12. 2005., 14:59
fala ivanhoe ;)

ivanhoe
30. 12. 2005., 16:50
btw, mozda je offtopic, ali ne razumem sta ce im ruby on rails za ovakav sajt?

ovo je jedna strana sa jednom-dve tabele i jednostavnim Selectom, to se napise za jedno poslepodne sa js prototype bibliotekom (ista ta koju koristi RoR)

Mislim da cak uz protoype i dolazi ajax primer koji vraca text koji mu otkucas, znaci samo se malo prepravi taj gotov primer i to je to...

zextra
30. 12. 2005., 18:16
^ Verovatno je to neko odradio dok je bio u fazi izucavanja ROR-a :)

Ilija Studen
31. 12. 2005., 02:11
Da, ovo je tipičan primer "prve" aplikacije. Nešto jednostavno, a funkcionalno... Upakuj to u fin dizajn i vozi.

zextra
31. 12. 2005., 03:52
Za nesto tako jednostavno i funkcionalno, skuckao sam jednostavan Mozilla Search plugin - install stranica (http://stuff.kralizec-hq.org/dusko/utils/ext/index.html).

Iako nisam planirao da plugin ovako funkcionise (a tako je najpre zbog AJAX-a), zapravo mi se output dopada vise nego full-featured verzija sajta :) Mrzelo me da trazim po MozDev-u i kojekuda kako izvesti da Search plugin prvo ode na sajt, modifikuje form field, i onda submituje (ili, u ovom slucaju, samo modifikuje field), pa sam se zadovoljio ovako necim. Jedini pravi problem koji se javlja je to sto je tekst u bazi UTF-8 enkodovan, a server response ne sadrzi meta tagove (sto je sasvim normalno za ovako nesto, jel)... Da skratim, mislim da je osnovna funkcionalnost online prevodioca u principu ocuvana, pa verujem da ce kao takav nekome moci i da posluzi.

Eto mog novogodisnjeg poklona DPT-u :D

Ilija Studen
31. 12. 2005., 10:57
Svaka čast, stvarno koristan dodatak! Još samo malo da se popegla i možeš da ga prodaješ :p ;)

zextra
31. 12. 2005., 13:47
Pa, u najgorem slucaju, mogu da napisem skriptu koja parsuje server response sa metak.com, i prikazuje ga malo ulepsano, sa odgovarajucim meta tagom :) Ali, cisto sumnjam da ima potrebe za tim... ;)

ivanhoe
31. 12. 2005., 15:32
hmm, a jel ima fora da se rezultat pretrage preusmeri u sidebar ?? To bi mi se bas dopalo...

zextra
31. 12. 2005., 17:31
po ovome sto sam do sada procitao, ne cini se kao da je predvidjeno tako nesto, mozda uz neki javascript hack (npr ako postoji js funkcija koja kreira sidebar i salje ga na custom url..). pogledacu jos malo pa cu videti da li je moguce da se napravi nesto slicno.

godza
31. 12. 2005., 21:00
hehe, oli dobiti pljeskavicu za ovo?

desni klik na bilo koji bookmark u FF i imas tamo load in sidebar. Chekiraj, i ugasi firefox.

Zatim pogledaj tvoj bookmarks.html i videces da taj bookmark dobio sledeci atribut

WEB_PANEL="true"

Mislim da ti ovo moze pomoci zar ne?

zextra
31. 12. 2005., 21:04
e imas pljesku kad se vidimo ;)

Pedja
24. 01. 2006., 18:34
Simpaticno napravljeno, mada se slazem sa ocenom da je malo prereano sa svom tehnologijom iza ovako jednostavnog zadatka. Probajte da sajtu pridjete sa iskljucenim javascriptom, ne radi to nesto primetno sporije i kada radi starinski reload.

Lepse bi cucalo manje grafike i vise funkcionalnosti.

LyoShi
27. 01. 2006., 00:05
zextra, hvala puno za plugin! Tako nešto mi je baš trebalo. (šteta za utf-8)

Možeš li to da napraviš i za http://www.vokabular.org/ ? :)

----------
A što se tiče sajta (metak.com), mislim da su mogli da izbace toliko grafike i smanje veličinu stranice koja je oko 180KB (grafika - 55 KB).

nixa
27. 01. 2006., 01:12
e stvarno šteta za utf - 8 .... aj ga parsuj sa svog servera ...

bluesman
27. 01. 2006., 01:25
Zextra, well done :) Vrlo korisno, efektno i jednostavno, baš kako treba.

nixa
27. 01. 2006., 02:41
Zextra baš je extra :p

noviKorisnik
06. 04. 2006., 12:26
'ladno ... izgleda da im je istekao hosting :-))) ... taman sam počeo to da koristim - jeste da nije baš najsrećnije, ne da se udovoljiti baš svim prohtevima, ali ima kad može da pomogne.

Ne isplati se? Čudno, da izbaci ta AJAX zamlaćivanja i pusti da radi klasično a da usput dovlači malo kontekstualnih reklama za traženu reč ...

borstale
06. 04. 2006., 12:51
Ne razumem... jel pričaš o metak.com? Pa sve je normalno...

jablan
06. 04. 2006., 13:30
Okasnio malo nK sa prvoaprilskom šalom... ;)

borstale
06. 04. 2006., 13:40
Možda je tražio bezobrazne reči pa ga banovali :)

noviKorisnik
06. 04. 2006., 14:20
Izgleda da sam popasao neki virus, kako to krasno zvuči ;-)

No, kad sam već reinkarnirao temu - zaista mi se čini da bi mogli da načine od toga korisnu stvar i još usput pripreme koji dinar u džep.

mungos
11. 08. 2006., 16:34
Zextra, ne radi ovaj link http://stuff.kralizec-hq.org/dusko/utils/ext/index.html

Jel mozes plugin negdje drugdje da okacis?

zextra
15. 03. 2007., 08:25
Pa da, nisam se setio ovog plugina dok mi nije zatrebao - a onda sam se setio da ga vise nemam...

Pre par dana sa ga opet napisao, a jutros sam napravio i server-side parser, malo sam upeglao interfejs... Vise nema UTF8 problema :)

Metak.com Mozilla Search Plugin (http://metak.sosko.org) - Revisited

edit: ako je neko od vas koristio ovaj plugin u sidebaru, ne bi bilo lose da malo promenim css pa da se rezultati ispisuju u vertikali.

SasaP
22. 03. 2007., 17:12
Zanimljiv i svakako koristan alat,
bez obzira sto neki govore o jednostavnosti same izrade i koncepta, ideja je na mestu i pronaci ce sirok krug korisnika.

kameleon
09. 04. 2009., 15:19
I ja mislim da je koristan alat za prevođenje.

Dejan Bizinger
09. 04. 2009., 15:40
Slazem se, koristan sajt.

nixa
09. 04. 2009., 16:06
Obozavam teme dignute iz prastarih dana :D

noviKorisnik
09. 04. 2009., 20:23
Jes, vreme je, dolazi doba vaskrsa...