PDA

Pogčedajte punu verziju : Sporo mi učitava stranu pri kombinaciji .httacesa i include funkcije


Deki80
09. 02. 2008., 19:56
Zdravo.

Pravim neki mali sajt gde trebam preko include funkcije u .phpu da pozovem nekoliko externih fajlova (footer, sidebar, header itd...).

To sam uradio i to je sve lepo radilo, međutim, sajt je odjednom počeo nenormalno sporo da se učitava. Prvo se nekoliko sekundi ništa ne dešava i odjednom kao da se "probudi" i krene normalno da je učitava.

Mislim da je to zbog .httacesa jer se od tada dešava, ali nisam siguran. Da li ste imali iskustva sa time.

Evo koda u httacesu:

<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /Kutija/
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>

JovanT
09. 02. 2008., 21:01
Јел имаш исти проблем када уклониш .htaccess?

ivanhoe
10. 02. 2008., 04:00
php include nema veze sa .htaccessom (odnosno mod_rewrite-om, jer ti u stvari o tome pricas). Prvo apache uradi procesiranje zahteva, sve rewrite-ove koji treba da se izvrse, pa se tek onda aktivira php engine koji includuje fajlove direktno, apache vise nema veze sa tim. A i koliko ja vidim ovaj tvoj .htaccess je ok, ne bi trebalo da upada u loop-ove, tako da nije tu problem..

Koliko su veliki fajlovi koje includujes? Da li si siguran da nemas neki loop koji includuje isti fajl po 100 puta ili tako nesto?