PDA

Pogčedajte punu verziju : Najbolje Internet marketing tehnike - po vama


Dejan Bizinger
09. 06. 2005., 20:17
Mislim da bi bilo dobro da zapocnemo diskusiju na temu Najbolje Internet marketing tehnike - po vama. Namerno sam napisao "po vama" jer jednostavno mora se znati da se ne moze generalizovati. Ono sto je za nekog pokazalo dobre rezultate, za nekog nije toliko. Zavisi i od cilja koji se zeli postici ali i od sajta.

Za mene, dosadasnje iskustvo pokazuje da su se najbolje pokazale razmene linkova i pisanje tekstova. Nisam jos vrsio promociju preko AdSense-a ali citam dobre komentare o efektivnosti istog pa planiram da krenem i sa tim nacinom promocije.

[nq]
09. 06. 2005., 22:51
Da budem iskren i ja razmisljam da se reklamiram preko Adsensa, no kao sto vidim ima i http://www.Pogodak.co.yu/ SEM ponudi, videcu prvo sta je jeftinije.

poz :)

Dragan Varagić
07. 08. 2005., 09:36
Pored generalne priče o SEO tehnikama koje definitivno donose rezultate ako se urade kako treba, mogu se spomenuti i ostale tehnike koje sam g. Šurjanovićem odabrao za naša predavanja:
http://www.pretraga.co.yu/marketing/tehnike/strana.php?s=48_internet_marketing_tehnika

AdWords je definitivno kvalitetan način promocije po principu cost/benefit, a praksa je pokazala da se značajni rezultati mogu postići i jeftinijim varijantama korišćenja PR Wire servisa (mislim na internacionalnu promociju, obzirom da se kod nas relativno lako može doći do online vidljivosti).

Dejan Bizinger
07. 08. 2005., 15:24
Pozdrav Dragane, drago mi je sto te vidim na forumu.

Inace, pitanje za one koji su se oglasavali na popularnim domacim sajtovima i email casopisima, kakva su vasa iskustva po pitanju isplativosti? Kada vidim cene za oglasavanje na nekim popularnim sajtovima mislim da to moze biti korisno posto samo vrlo mali broj sajtova trenutno trazi i dobija vece sume za online oglasavanje.

Dragan Varagić
09. 08. 2005., 09:11
Spomenuo sam da je promocija kod nas jednostavnija, upravo i zbog toga što odnos ponude i veoma male tražnje Internet oglašavanja dovodi do ovako niskih cena.

Najbitnije je pronaći gde dolazi ciljna populacija sajta koji se oglašava, i onda relativno mala posećenost sajta ipak dovodi do dobre konverzije. Više puta mi se desilo da ako se pravi generalna kampanja i koriste se slabije posećeni sajtovi koji privlače specifične ciljne grupe, čak ni niska cena oglašavanja ne može da opravda veoma loše efekte postavljanja banera na takve sajtove.

Veoma je bitno voditi računa i o tome da kampanja na većem broju sajtova ne bi trebalo da traje duže od tri meseca (ili da se menja tematika kampanje nakon tog perioda), jer efekti u tom slučaju umnogome zavise od broja novih posetilaca na tim sajtovima.

Da ne spominjem dobre efekte kvalitetnog linkovanja na sajtovima koji daju klasičan link pri usluzi oglašavanja.

Ukratko, toplo preporučujem oglašavanje na našim sajtovima...

headcutter
09. 08. 2005., 10:23
Želim da dodam, da je izuzetno efektan način inicijalnog privlačenja ljudi na naše sajtove putem recenzija u domaćim IT novinama... a do recenzenata u tim časopisima je jako lako doći te nije nikakav problem da puste tekst o nekom sajtu u par redaka...

Naravno, bitno je da pripremite sajt tako da ti ljudi kada dodju i ostanu na vašem sajtu... :D

cvele
13. 08. 2005., 20:09
relevantne mailing liste -- pod ovim nemislim spam