PDA

Pogčedajte punu verziju : Redirect 301 pitanje


Mr.Paja
18. 02. 2008., 10:09
Postojeći sajt "upgrade"ujem sa novim CMS-om, i menja se i sama struktura i URL-ovi, e sad koliko pročitah u tom slučaju je pametno da se u .htaccess-u napravi redirect 301. Pošto je u pitanju veći broj strana, oko 150, da li će imati uticaja na brzinu odziva sajta unošenje 150-ak redova u .htaccessu ?

p.s. da li postoji neka alternativa za redirect 301 ...

ivanhoe
18. 02. 2008., 19:40
ako mozes (ako imas ruta) stavi te RewriteRule-ove u httpd.conf...

sem toga nemas bas mnogo mogucnosti za ubrzanje, mozda da napises ta pravila pametnije, umesto da pises za svaku stranu posebno napisis regExp-e za prevodjenje celih kategorija ili sta vec imas, da smanjis broj pravila...

Mr.Paja
18. 02. 2008., 22:52
Nažalost nemam pristup httpd.conf, a sami url-ovi su specifični pa mi ne vrede regexp-ovi.

Da li ja mogu posle nekih x meseci da obrisem ta pravila, kada search engine-i prihvate promene. I posle otprilike koliko meseci je pametno uraditi tako nesto.

ivanhoe
19. 02. 2008., 00:58
pratis logove i vidis kad prestanu da ti stizu posete preko starih urlova (odnosno kad padnu na neku zanemarljivu cifru, posto ces uvek imati nekog pacijenta sa starim bookmarkom).

Google ce relativno brzo da se prebaci, veci problem su ti externi linkovi, dok god su oni u opticaju imas problem... ako imas linkove na nekim jakim sajtovima, koji donose dosta poseta, nije lose da kontaktiras autora da promeni link..

teknoledge
19. 02. 2008., 21:43
Mozda header redirect umesto .htaccess-a?? Nemam pojma sta je brze/sporije ali cisto kao alternativa.

Comanche
20. 02. 2008., 12:56
Nemoj header redirect... em moras da ostavis stare stranice da postoje i sluze samo za header("Location XYZ"), em treba opet da saljes 301 da bi Google & Co. "znali" da je sadrzaj preseljen na drugu lokaciju i da "isprave" stare linkove. Dobro, kad-tad ce pretrazivaci opet da se saberu i bez 301, al'... bolje radi sto pravilnije mozes, a tih 150 redova u .htaccess-u i nije strasno, vidjao sam ih i vise pa opet je sve radilo normalno :)

Mr.Paja
20. 02. 2008., 13:18
Ok, hvala svima, nema druge no da obogatim .htaccess sa 150-a redaka :)