PDA

Pogčedajte punu verziju : PHP + Mysql + javascript


PeTkO
29. 02. 2008., 14:34
Pozdrav kolege

U zadnje vreme razmisljam oko jednog projekta koji bi u daljoj (ili mozda blizoj) buducnosti napravio.Projekat, kao sam projekat vas ne zanima jer je to tajna :)

Ali treba mi pomoc oko jednog dela.Naime, zelim da napravim skriptu koja bi ispunjavala sledece potrebe.Na primer:

Sajt se bavi, na primer, online kupovini hrane.E sad, ja zelim da narucim 2 porcije prvoklasnog pasulja tetovca (lupam) i u jednom textbox-u unesem koliko zelim porcija da narucim.Posle toga kliknem na subimt dugme i na sajtu mi se prikaze tajmer koji odbrojava unazad vreme koje je potrebno da se te porcije naprave.Ali zelim i da se broj porcija unese u tabelu u bazi, da bi administrator video koliko je posetilac sa jedne IP adrese narucio porcija.

Samo da napomenem da se u javascript razumem kao novorodjence u kvantu fiziku.Znaci apsolutno nista.

Nadam se da ce te mi pomoci

misk0
29. 02. 2008., 14:59
Javascript ti odradi taj 'timer' tj koliko vremena jos treba ali to nema nekog smisla. Mislis da ce covjek sjediti ispred ekrana i gleda 25, 24,23... :) I kad bude 0, onda ce taj tanjur da se stvori ispred njega? :)


Kad uradis naruzbu, u bazu smjesti sve podatke (koja naruzba, koliko komada, odakle, placeno / ne placeno, vrijeme i slicno) koje opet moze da vidi neki drugi korisnik poput admina ili glavnog kuvara :)

PeTkO
29. 02. 2008., 16:21
ma razumem ja tebe da on nece sedeti ispred ekrana i gledati tajmer.Ali mene interesuje kako da napravim bas kao sto sam opisao.Znaci narucim 2 tanjira, ide odbrojavanje 30,29,28...0 i u tom trenutku se upisuje podatak u bazu, i ja posle tri-cetiri sata od narudzbine mogu da vidim da li je neko narucivao hranu.Kapiras?

ivanhoe
29. 02. 2008., 17:48
koristis setTimeout funkciju u javascriptu, i u svakoj iteraciji smanjujes brojac, kad brojac dodje na nulu, ti submitujes formu i onda ti php skripta snimi sta treba...

ali ideja je skroz bezveze moram da priznam...