PDA

Pogčedajte punu verziju : Goran Aničić gl. i odg. urednik PC Magazina :)


Dragan Varagić
09. 01. 2006., 09:51
Eto, naš kolega zvanično je postao od 01.01.2006. urednik srpskog izdanja američkog časopisa PC Magazine (www.pcmagazin.co.yu). Eto, kada se on još nije pohvalio, još je boilje da neko drugi to učini u njegovo ime.

Njegovim dolaskom proširuje se spektar tema i uvećava se udeo domaćeg sadržaja u magazinu. Postojeća rubrika Internet se proširuje delom koji se odnosi na razvoj i poslovnu primenu.

jasmanac
09. 01. 2006., 10:48
Cestitamo ;)

Dragan Babić
09. 01. 2006., 11:10
GG! (Ovo znaci "GoGo", to su me naucili na forumima Diablo II LoD, kada neko napravi nesto dobro, onda mu kazu "GG" :))

kai
09. 01. 2006., 11:47
Čestitam, svaka čast!

bluesman
09. 01. 2006., 12:06
Ako je ovo najava ove IT godine, onda nemam zamerki :)

Čestitam najiskrenije. :)

MorenoArdohain
09. 01. 2006., 12:30
GG! (Ovo znaci "GoGo", to su me naucili na forumima Diablo II LoD, kada neko napravi nesto dobro, onda mu kazu "GG" :))

GG - Good Game

I pridruzujem se cestitkama :)

[nq]
09. 01. 2006., 18:09
Čestitam, svaka čast! I da ostane ista cena ;)

Goran Aničić
09. 01. 2006., 21:26
Hvala svima na dobrim željama i čestitkama, nadam se da ću ispuniti sva očekivanja.

S tim u vezi, upućujem poziv svima koji smatraju da mogu da obogate sadržaje magazina pisanjem. Već sam neke kolege, članove ovog foruma kontaktirao i njihove članke moćićete da pročitate u februarskom broju.

Od januarskog broja već smo napravili zaokret i "udaljili" se od američkog izdanja (u smislu preloma, prevoda i aktuelnost), idemo na poboljšanje kvaliteta sadržaja, aktuelnosti i informativnosti, uz i dalje najnižu cenu (cena je 120 dinara, što je najniža cena za IT magazin kod nas [čak je i SK dogurao do 120]). Uskoro kreće i CD-DVD dodatak uz neznatno višu cenu, tako da ćemo upotpuniti ponudu magazina.

Još jednom, poziv svima sa dobrim idejama da mi se obrate kako bi zajednički mogli da ih realizujemo.

Djuki
09. 01. 2006., 21:40
Čestitam, nadam se da će PC Mag da poboljša i kvalitet i kvantitet, mislim da cena nije primarna, treba poraditi na sadržaju.

nixa
09. 01. 2006., 21:54
Puno sreće i da nastavite tim tempom ....nisam iskreno čitao naše izdanje ...samo sam nekada davno bio pretplaćen na strano izdanje .....

[nq]
09. 01. 2006., 22:45
Iskreno dizajn mi je ranije bio bolji, no to je vec stvar ukusa.
P.S. I ume da se potkradu ceste greske prilikom preloma.

Goran Aničić
10. 01. 2006., 01:16
']P.S. I ume da se potkradu ceste greske prilikom preloma.
Tako je, bilo je greškica, ali ćemo i to doterati.

boccio
12. 01. 2006., 16:53
Jos malo cestitki sa zakasnjenjem, al dobro, bitno da su tu :)

Goran Aničić
12. 01. 2006., 21:50
Zahvaljujem svima!

crews_adder
12. 01. 2006., 23:02
Ups, evo i ja se pridruzujem. :) Valjda nije (pre)kasno?!

Mozda sada pocnem da citam domacu PC literaturu (ako ne bude velikog gepa, da ne kazem laga :D, u odnosu na onu stranu...).

dinke
01. 02. 2006., 13:32
Evo, upravo držim u rukama prvi broj sa Goranom na čelu. Vidim da se ekipa sa foruma (me included) raspisala i u PC Magazinu :)

nq je pominjao greščice, primetio sam nekoliko, čak i u uvodnom tekstu autora. Mislim da ubuduće trebate povesti više računa o tome.

Goran Aničić
01. 02. 2006., 15:22
Grešaka morat biti, ali se zanemariju ako je sadržaj dobar, a mislim da smo ga "potrefili".

Istakao bih ovde vrlo zanimljiv tekst "HTML pod lupom" u kome je naš kolega predstavio prvi deo analize tehničke domaćeg Weba, tako što je kreirao "pauka" koji je prokrstario .co.yu domenom i doneo obilje zanimljivih podataka. Evo dela teksta:

Ukoliko ste bili u prilici da pogledate ovogodišnje januarske statistike posećenosti web sajtova koje imate ili održavate, možda ste u njima naišli na zapis (log) da je vašem serveru (osim Mozille, Explorera i sl.) pristupao i "čudan" web klijent koji se potpisao sa "PC Magazin - Spider". Upravo je taj (za ovu priliku kreiran) klijent odradio "lavovski" posao u našem istraživanju, jer jer danima strpljivo sakupljao uzorke sa Interneta.

Najviše domena počinje slovom m (2193 - 8,99%), s (2178, - 8,93%), a slede a (1907) i p (1755)...

15258 (77,39%) web sajtova je servirao Apache web server, a Microsoftov IIS 3974 (20,15%)

Čak 3060 (15,52%) web sajtova ima na naslovnoj strani prikaz Flash multimedije

Samo 584 lokacije podržavaju Web standarde i može se reći da je to tehnološki "krem" domaćeg Weba.

kalkulus
01. 02. 2006., 16:39
upravo sam prelistao novi broj i zaista moram da cestitam Goranu

dodavanje rubrike OpenSource i rubrike o programiranju, kao i dosta clanaka posvecenih web-u su prava stvar i neshto shto je falilo domacim casopisima(sa izuzetkom SK-a koji takodje ima rubriku o Linuxu i OpenSource softveru, ali mu fale ostale stvari)

sve u svemu, zacin C, tj. svaka cast domacine :)

Ilija Studen
01. 02. 2006., 16:51
Odoh do trafike pa se javljam sa utiscima. Jedan od razloga zašto nisam kupovao domaću računarsku štampu je to što su svi odreda obilazili pomenute teme. Tekstova o nafriziranim grafičkim karticama na sve strane, a web related tekstova i priča koje mogu zanimati programere ni od korova.

jasmanac
01. 02. 2006., 17:01
Kupio malopre samo nisam stigao da ga prelistam. Valjda cu naci vremena kasnije...

kai
01. 02. 2006., 17:11
Uzeću sutra, mada po vašim reakcijama ne sumnjam da je dobar.

Dragan Babić
01. 02. 2006., 17:52
Kupio ga, odličan je. Mungosov tekst mi je zakon, grozno predstavljen doduše (grafički), pripremaš treba da poradi na informacionoj arhitekturi. :)

dinke
01. 02. 2006., 19:00
Meni se baš svideo i grafički i tekstualno. No, šta jedan matematičar zna o dizajnu ;)

STELLANOVA
02. 02. 2006., 16:21
Kupih malo pre i prelistah ga. Super je, kao sto je i bio pre samo sto se vide neke pozitivne promene (nove rubrike i sl.)

Ono sto bi ja zeleo da vidm u PC Magazinu je serija radikalnih tekstova o nerazvijenosti interneta i informatickog obrazovanja u Srbiji. Zaista bi osvezenje bilo da se neko pojavi i u seriji od nekoliko brojeva ostro napadne Vladu i ljude koji su odgovorni sto je internet u Srbiji na tako niskom stepenu razvoja.

jasmanac
02. 02. 2006., 16:29
Zar mislis da je ce to biti dobar potez? Nisam bas siguran u to...

STELLANOVA
02. 02. 2006., 16:46
Naravno da ce biti dobar jer dok god svi cute i prihvataju stanje takvo kakvo jeste (a jako je lose) oni koji odlucuju o tome se nece ni osvrnuti na njega.

nixa
02. 02. 2006., 17:23
eto onda tebi šanse da napraviš promenu ... kandiduj se za precednika

kolko ne volim kad ljudi pametuju a ništa ne urade

STELLANOVA
02. 02. 2006., 18:00
Nixa otkud ti znas sta ja radim? Zaista nemogu da shvatim tvoju zelju da na svaki moj post odgovoris nekim offtopicom....

Elem, oni koji su zaposleni u PC Magazinu imaju prilike da to promene, ja nisam u toj mogucnosti, dao sam predlog a ti si taj koji pametujes. Na moj prelog i na ono sto bi zeleo da vidim u casopisu ti odgovaras sa totalnim off-topicom koji nema bukvalno nikakve veze sa temom.

Posto vidim da ti smeta svaki moj post koji napisem voleo bi da znam zasto je tako osim ako nije razlog sto dolazim sa ES-a...

bokacbl
02. 02. 2006., 18:02
s obzirom da procitah o tome kako ima dosta kvalitetnih izdanja u novo borju PC Magazina... odlucio sam da ga kupim..
Medjutim odem do par trafika(radi se o Banja Luci) i na kraju dobijem informaciju da su tamo dobili prije 2-3 dana decembarski broj...

Kad se u ovim krajevima moze ocekivati januarski?

nixa
02. 02. 2006., 18:06
tuzno :) ali eto ... mi ti mozemo poslati nekim busom :)

Ilija Studen
02. 02. 2006., 19:16
Slična priča je ovde sa VIDIjem (po meni najjači računarski časopis uz PCChip na ovim prostorima). Početkom januara na kioscima oktobarski ili u najboljem slučaju novembarski broj.

bluesman
02. 02. 2006., 19:37
Kupih i ja, listam... iskreno, prvi utisak je da nisam ni malo oduševljen dizajnom. :( Nadam se da je sadržaj mnogo bolji.

[nq]
02. 02. 2006., 19:44
Heh, moram i ja da skoknem i uzmem, ipak je samo 120 dinzi :D

nego citam e magazin i veoma sam se razocarao kad sam video mapu evrope na strani 96..... :)

bokacbl
02. 02. 2006., 20:10
Slična priča je ovde sa VIDIjem (po meni najjači računarski časopis uz PCChip na ovim prostorima). Početkom januara na kioscima oktobarski ili u najboljem slučaju novembarski broj.

Pa da napravimo razmjenu ja cu vama slati nove VIDI-je a vi meni PC Magazin :)

Goran Aničić
02. 02. 2006., 21:30
Ono sto bi ja zeleo da vidm u PC Magazinu je serija radikalnih tekstova o nerazvijenosti interneta i informatickog obrazovanja u Srbiji. Zaista bi osvezenje bilo da se neko pojavi i u seriji od nekoliko brojeva ostro napadne Vladu i ljude koji su odgovorni sto je internet u Srbiji na tako niskom stepenu razvoja.
Tema nije loša, te ako si zainteresovan napiši nešto na tu temu i prosledi mi na mail.

s obzirom da procitah o tome kako ima dosta kvalitetnih izdanja u novo borju PC Magazina... odlucio sam da ga kupim..
Medjutim odem do par trafika(radi se o Banja Luci) i na kraju dobijem informaciju da su tamo dobili prije 2-3 dana decembarski broj...
Kad se u ovim krajevima moze ocekivati januarski?
Situacija je slična onoj sa distribucijom hrvatskih časopisa kod nas, van SCG "PC magazin" se distribuira iz remitende koja preostane nakon "lokalne emisije". Povećanjem tiraža o ovo ćemo regulisati.

Kupih i ja, listam... iskreno, prvi utisak je da nisam ni malo oduševljen dizajnom. Nadam se da je sadržaj mnogo bolji.
DIzajn je i dalje nedorečen, ni sam nisam zadovoljan, ali takvo stanje sam nasledio, te se nadam da ćemo ga doterati "kako valja".

bokacbl
02. 02. 2006., 22:58
Situacija je slična onoj sa distribucijom hrvatskih časopisa kod nas, van SCG "PC magazin" se distribuira iz remitende koja preostane nakon "lokalne emisije". Povećanjem tiraža o ovo ćemo regulisati.

Vazno je da nam dragi super popularni SVET stize na vrijeme za prvu jutarnju kafu i ogovaranje...;)

Dobro bar sad znam kako to ide. da ne moram ici kao danas od kioska do kioska..

Takodje, jedan prijedlog..
S obzirom da ce u toku marta izaci konkursi za upis na fakultet-e u Srbiji.. mislim da bi jedna od veoma interesantnih tema mogla biti neki usporedni pregled fakulteta na kojima postoje IT smjerovi..
Takodje to bi posluzilo mnogima da izaberu pravi fakultet za IT obrazovanje, a i bilo bi dobro da se u tome osvrnu na postojece stanje (i da se prikazu neki problemi - prvenstveno mislim na VETS jer sam upravo trebam da diplomiram , a sve sto je bilo obecano na poceku studija nije ispunjeno, na kraju studija totalno sam se razocarao..
Gosp. Dragan Varagic bi mogao da asistira pri tom clanku.. s obzirom na njegovo djelovanje na VETS-u, VES-u i FTN-u....

Dejan Bizinger
02. 02. 2006., 23:17
Danas sam putovao vozom do SU prolazim pored trafike pa kazem hajde da uzmem PC Magazin da citam u vozu. Casopis sam uzeo zbog pozitivnih pisanja na forumu, novog urednika a i cena je kakva treba da bude. Domace casopise ne kupujem nego ih dobijam kao saradnik i kada mi se objavi tekst. Do sada sam PC Magazin kupio samo jednom.

Ima zanimljivih stvari kao kolumna Varagica, posao preko mreze je uvek zanimljiva tema, Markov tekst je, takodje, zanimljiv iako sam slican procitao na BusinessWeek-u, a i XP besplatni programi su korisni.

Takodje, dizajn bi mogao da bude bolji, ali meni dizajn i nije toliko bitan nego sadrzaj.

Moje misljenje je da ce sve teze biti urednicima casopisa da svoje citaoce imaju medju tzv. Internet profesionalcima koji sve sto ih interesuje nalaze i citaju na stranim sajtovima. Meni, na primer, od domacih casopisa najvise odgovara eMagazin posto me hardver i ne-Internet aplikacije ne zanimaju previse, nego spoj biznisa i Interneta tj. Internet poslovanje.

Problem sa domacom IT stampom je sto je prisutno dosta tzv. PR tekstova. Drugim recima, nepotpisani tekstovi i pisani od strane vendora, distributera ili u njihovo ime, nakon kojeg obicno ide njihova reklama. Sve je to u redu ali onda se casopisi trebaju deliti besplatno a uzimati pare na taj nacin. To moze da prodje kod pocetnika ali ne kod iskusnijih korisnika.


Ono sto bi ja zeleo da vidm u PC Magazinu je serija radikalnih tekstova o nerazvijenosti interneta i informatickog obrazovanja u Srbiji. Zaista bi osvezenje bilo da se neko pojavi i u seriji od nekoliko brojeva ostro napadne Vladu i ljude koji su odgovorni sto je internet u Srbiji na tako niskom stepenu razvoja.

Znas kako, ne kazem da se tako nesto nece pojaviti u nekom domacem casopisu mozda bas u PC Magazinu ali pitanje ko ce smeti da previse kritikuje kako se vodi IT u zemlji, direktno oznacivsi krivca i da kritikuju "velike" domace IT firme koji su obicno i sponzori, nego ce da se obicno pisu hvalospevi ili barem neutralni tekstovi. Niko nece da sece granu na kojoj sedi.

Stellanova, potpuno se slazem sa tvojom inicijativom o tekstovima tog tipa. Samo je pitanje da li uopste ovo pisanje na forumu, diskusionim listama i casopisima uopste ima nekog znacajnijeg efekta na one koji donose odluke. Zato ja na to vise ne planiram da trosim svoje slobodno vreme na Internetu. Takodje, ne svidja mi se kada god neko nesto inicira onda to neko moze da protumaci kao pametovanje. Svako treba da doprinosi necemu onoliko koliko je u mogucnosti da doprinosi ako smatra da to ima nekog smisla i da je svrsishodno.

bluesman
03. 02. 2006., 01:07
Ja mislim da bi trebalo i malo više hrabrosti (ili kako god hoćete to da nazovete) pa da se neke stvari nazovu pravim imenom. Znam da puno zavisite od oglašavača, ali ne morate da im objavljujete PR tekstove, ako ništa drugo bar navedite izvor ili dajte na kraju teksta svoj neki komentar. Toliki bar autoritet imate. U par tekstova mi je to zasmetalo, naročito kod onih vesti, noviteta...

Goran Aničić
03. 02. 2006., 09:34
Takodje, jedan prijedlog..
S obzirom da ce u toku marta izaci konkursi za upis na fakultet-e u Srbiji.. mislim da bi jedna od veoma interesantnih tema mogla biti neki usporedni pregled fakulteta na kojima postoje IT smjerovi..
Dobar predlog


Moje misljenje je da ce sve teze biti urednicima casopisa da svoje citaoce imaju medju tzv. Internet profesionalcima koji sve sto ih interesuje nalaze i citaju na stranim sajtovima. Meni, na primer, od domacih casopisa najvise odgovara eMagazin posto me hardver i ne-Internet aplikacije ne zanimaju previse, nego spoj biznisa i Interneta tj. Internet poslovanje.

Moraš imati u vidu da je čitalačka baza šira od zajednice "Internet profesionalaca", te stoga i napisi moraju biti prilagođeni potrebama većine. Specijalizovani magazini na ovu ili bilo koju drugu temu podrazumevaju drastično uvećanje cene zbog smanjenja ciljanne populacije čitalaca i oglašivača, te mora da postoji dovoljno velika "kritična masa".

bluesman
28. 02. 2006., 21:56
Martovski broj kod mene u rukama. Interesantni tekstovi, i dalje je grafički dizajn najlošiji deo časopisa, pri tome naročito mislim na naslove. Loše izabran font, bez ikakvih tipografksih pravila sve po default kerningu, leading koji "leluja", a posebno ono bojenje reči u naslovu u druge boje.

Znači tekstovi su solidni, šteta što oprema ne prati taj kvalitet.

Goran Aničić
01. 03. 2006., 10:52
Malo smo radili i na dizajnu (u smislu doterivanja ove postavke), ali na žalost, nisam odgovoran u tom delu, inače bih napravio nešto mnogo konzistentnije i prijemčivije.

Inače, dosta dobrih sadržaja, a evo i nekih tema koje se dotiču DPT tematike:

Nova kolumna Dragana Varagića na temu pojašnjenja onoga što nazivamo Web 2.0.
Intervju sa direktorom sajta B92.net / Dejanom Restakom:
Da li ste znali da b92.net godišnje prihoduje preko 250.000 evra.
New Economy: priča Outsourcing-u - Dragan Dinić (dinke)
Marko Bijelić (mungos) o Nastanaku nove ekonomije
Nastavak analize domaćeg Weba / HTML pod lupom 2:
Da li ste znali je oko 2 % domaćeg Weba izrađeno u MS Officeu (Word, Frontpage).
Stilizacija Web sadržaja - CSS - Dragan Babić

Dajte komentare, samo bez onih koji se odnose na formu, već na sadržaj. Eventualno, možete dati i neki predlog tema kojim bi se bavili u narednom periodu.
http://img214.imageshack.us/img214/8351/pc220mv.gif

[nq]
01. 03. 2006., 10:59
Zvuci dobro a i ne izgleda lose, bas cu da ga pazarim danas. :1042:

bluesman
01. 03. 2006., 12:31
Moram da dodam de ja korica najkvalitetniji grafički element, ali mi deluje suviše američki pa pretpostavljam da je to pozajmljeno od PC Mag.

Goran Aničić
01. 03. 2006., 12:38
Moram da dodam de ja korica najkvalitetniji grafički element, ali mi deluje suviše američki pa pretpostavljam da je to pozajmljeno od PC Mag.
Tako je, ali unutrašnja "grafika" je domaća. Kako vam se sviđa?

dinke
01. 03. 2006., 13:10
Stvarno ne znam zasto toliko buke oko dizajna. Mislim, ok, bitan je, ali dzaba najbolji dizajn ako je sadrzaj los.

bluesman
01. 03. 2006., 13:35
Ne diže se buka nego samo komentarišem :) Dinke, preskočio su prethodnu stranu kada si čitao :)

Dragan Babić
01. 03. 2006., 14:16
Upravo sam ga kupio, nisam imao vremena da ga procitam jos, malo listao u aftobusu. Potrefilo se da u ovom broju ima dosta tema koje me se doticu ovih dana pa to ide u bonus. :)
Inace vise utisaka kada ga detaljnije isamaram.

Sto se tice dizajna--korica OK, unutra skripi. Mada ne zameram mnogo na tome, bitno je da se ima sta procitati, verujem da sadrzaj prodaje novinu, ne dizajn--koji se da upeglati daleko lakse. content is king :)

jasmanac
01. 03. 2006., 14:44
Moram da dodam de ja korica najkvalitetniji grafički element, ali mi deluje suviše američki pa pretpostavljam da je to pozajmljeno od PC Mag.

Covek nikako ne voli Amere :)

Idem da ga pazarim ;)

artur_dent
01. 03. 2006., 15:43
Moram da konstatujem ogroman napredak u dizajnu(unutar korica), deluje mnoogo vise "evropski", resenje je interesantno sveze, mada su boje malo drece, u svakom slucaju skok u pravom smeru.

Sto se sadrzaja tice, izuzetno subjektivno misljenje, cini mi se da je ovaj broj do sada ima najbolji odnos biznis/net/software/hardware/news tema.
Pun pogodak.

[nq]
01. 03. 2006., 18:57
Unutra je mozda korak napred, ali ako je u napred veoma je mali. :1049:

Strana 12, Zeleni box a na njemu crvena i zuta slova ??
Zatim dole crveni box sa zutim i plavim slovima ? :1049:

Maglo je i bolje, naslovi su mi malo i dalje ruzni...
Nisam stigao jos da procitam, ima par ql tekstova koliko sam video listajuci.

Naslovna stran je skroz ql, ja volim taj americko vektorki fazon pored ostalih...
Nek mi drugi ne zamere, o ukusima ne treba raspravljati. :)

jablan
02. 03. 2006., 09:40
Dobar je broj. Primedbe za dizajn stoje, posebno za šarenilo teksta.

Mene malo čudi to što recenzije softverskih (samo softverskih?) alata ne rade ljudi koji ih koriste "on a daily basis" (npr. tekst o Vižual Studiju), mislim šta taj čovek može osim da prepriča "what's new" sekciju sa MS-ovog sajta?

BTW, što je mungosov tekst na ekavici?

Goran Aničić
02. 03. 2006., 10:34
BTW, što je mungosov tekst na ekavici?
Bez neke namere, a razlog je što svaki tekst prolazi lekturu i korekturu, i tu se dese promene.

bluesman
02. 03. 2006., 11:48
Ili to ili ćemo pre asimilirati srbe iz RS nego ove srbe koji su iz RS došli ovde pre 12-13 godina a i dan danas pričaju kao da su došli samo na vikend :)

Ja mislim da je taj tekst nije trebao da se menja u ekavicu, ali to je manje bitno sa stanovišta onoga ko čita, više bitno sa stanovišta samog uredništva i generalne politike časopisa.

Goran Aničić
02. 03. 2006., 12:04
...Ja mislim da je taj tekst nije trebao da se menja u ekavicu, ali to je manje bitno sa stanovišta onoga ko čita, više bitno sa stanovišta samog uredništva i generalne politike časopisa.
Što se mene tiče, treba da ide u originalu, ali po lektorskoj inerciji ide u "prevod" (nije bilo nikakve namere). I ijekavica je standardno narečje srpskog jezika.

mungos
02. 03. 2006., 12:24
Moram reći da sam ga sam po defaultu poslao preformatiranog u ekavicu, jer znam da po inerciji lektori direktno prevode na ekavicu, pa sam čisto olakšao posao toj osobi.

Uglavnom znam, ali ne znam zbog čega, da je inače praksa svih srbijanskih novina da tekstove sa ijekavice automatski preformatiraju u ekavicu. Sjećam se od godinu-dvije intervjua sa jednim od urednika NIN-a, sada ne znam da li je čak možda i glavni i odgovorni, uglavnom gdje se govorilo kako je vodio borbu i uspio da sačuvao ijekavicu u NIN-u.

Inače, kupio sam i ja jutros moj primjerak :)
Sviđa mi se kako je moj tekst dizajniran, nisam vidio prethodne brojeva, ali sviđa mi se u ovom raspored tekstova kao i obim i kvalitet poslovne rubrike. Vidim da su ljudi sa dpt svi tu u komšiluku ide dinke, ja pa par strana dalje Dragan Babić.

Sviđa mi se kolumna Dragana Varagića (čiji je txt na početku, nije u ovoj trojci), sa samog aspekta da detaljnije piše o određenom fenomenu i na taj način kao ekspert sa određenim rispektom kod čitalaca istima taj fenomen približava, u odnosu na klasični tip kolumni po magazinima sličnog profila. O ostalim utiscima kada pročitam, ali u globalu magazin mi se veoma dopao.

bokacbl
08. 04. 2006., 15:00
samo da pohvalim posto je i u RS(Banja Luka) poboljsano snadbjevanje tako da sada se mogu nabaviti aktuelni brojevi...

Goran Aničić
08. 04. 2006., 17:44
samo da pohvalim posto je i u RS(Banja Luka) poboljsano snadbjevanje tako da sada se mogu nabaviti aktuelni brojevi...

Nije u pitanju "bolje snabdevanje", već redovna distribucija, ranije je svako izdanje išlo iz remitende.
Kada si već pomenuo novi broj da se dotaknemo i sadržaja vezanog za tematiku foruma:

odličan tekst E. Barata na temu odnosa sa klijentima "Mušterija (ni)je uvek u pravu"
B. Blagojević iz Comtrade-a bavi se u tekstu "Neimari Internet prostora" "stubovima Web razvoja"
a Marko Bijelić Mungos predstavlja 37 signala
Prema natpisu na njihovom sajtu, 400.000 ljudi i malih kompanija je u samo dve godine počelo da koristi njihove web-bazirane proizvode. Sedmoro ljudi, predvođenih PR magom Jasonom Friedom, čine jednu od najpoznatijih malih kompanija na svetu. Povodom februarskog lansiranja poslednjeg proizvoda - Campfire, kojem je prethodila bogata buzz kampanja kroz blogosferu, u prvih 48 časova je na njihovom poslovnom blogu Signals vs Noise (www.37signals.com/svn) oko 200 ljudi ostavilo svoj komentar o upravo lansiranom proizvodu. Upoznajte kompaniju koja je u samo dve godine postala globalni sinonim za uspeh i agilnost malih softverskih timova... Upoznajte 37signals.

[nq]
08. 04. 2006., 20:29
Spomenuti tekstovi su odlicni.
Ali brate naslovna stranica je wallpaper. :1049:


Raduje me novi broj strana i cena, kao i "popust" na sledeci broj :1043:

dejadj
08. 04. 2006., 22:52
Kad već ide 'reč' o tekstovima, imam jedan predlog.

Možda bi mogla da se uvede rubrika u kojoj bi se ukratko opisala (prepričala) dešavanja na forumima. Pri tome mislim na interesantne diskusije i rešenja konkretnih problema a u vezi su sa tematikom časopisa.
Nešto slično kao što je nekada bilo da se u 'Računarima' pisalo o dešavanjima na Sezamu (stariji se sigurno sećaju). Meni je na primer to pomoglo da se u to vreme uključim u modemske komunikacije. :)

Inače, na stranu dizajn i lektura, časopis je vrlo interesantan i dopadljiv! Samo tako nastavite...

bokacbl
08. 04. 2006., 23:27
Nije u pitanju "bolje snabdevanje"

Nebitno, svejedno pohvale zbog toga i zbog uvazavanja sugestija...

Takodje, da li je moguca pretplata ovdje i kakva je procedura?

Goran Aničić
08. 04. 2006., 23:30
Takodje, da li je moguca pretplata ovdje i kakva je procedura?
Pretpostavljam da jeste, a kontakt adresa je distripretplata@eunet.yu