PDA

Pogčedajte punu verziju : Sto ne valja sa ovim php kodom ?


misko_
15. 03. 2008., 22:02
na http://navigosplit.com/v1/proba.html sa stavio fajl sa kodom:


<html>
<head>
<title>Example</title>
</head>
<body>

<?php
echo "Hi, I'm a PHP script!";
?>

</body>
</html>


Ali kada odem na na http://navigosplit.com/v1/proba.html sve sto vidim je samo prazan stranica.

Zasto???


Hvala

Milos Vukotic
15. 03. 2008., 22:14
Probaj da nazoves stranicu proba.php :)

dee
15. 03. 2008., 22:15
preimenuj fajl u proba.php

edit: kolega Vukotic me preduhitrio

misko_
16. 03. 2008., 08:22
Hvala puno vam zahvaljujem...nisam odavno nista napisao u PHP-u pa sam ocito dosta toga pozaboravio :-(

A da li mi netko moze objasniti zasto kada ekstenzija nije php onda ne radi ???

Moja je predpostavka zasto sto nije proslo kroz php engin , nego ga je server vratio kao obican html dokument.

A ono sto me sada budni je sljedece: da li to znaci da svaki fajl koji u sebi ima iti jednu liniju PHP koda mora imati extenziju php ?

Ja sam mislio da sam web server(appachi) uvijek preparsa cijelu html strtanicu da vidi da li ima sta PHP koda, te obradi taj PHP kod , te tek onda posalje pregledniku posalje rezultat.

Ali to ocito tako ne radi ili se mora negdje podesiti da tako radi ??

Hvala jos jednom...

pkrstic
16. 03. 2008., 08:40
Hvala puno vam zahvaljujem...nisam odavno nista napisao u PHP-u pa sam ocito dosta toga pozaboravio :-(

A da li mi netko moze objasniti zasto kada ekstenzija nije php onda ne radi ???

Moja je predpostavka zasto sto nije proslo kroz php engin , nego ga je server vratio kao obican html dokument.

A ono sto me sada budni je sljedece: da li to znaci da svaki fajl koji u sebi ima iti jednu liniju PHP koda mora imati extenziju php ?

Ja sam mislio da sam web server(appachi) uvijek preparsa cijelu html strtanicu da vidi da li ima sta PHP koda, te obradi taj PHP kod , te tek onda posalje pregledniku posalje rezultat.

Ali to ocito tako ne radi ili se mora negdje podesiti da tako radi ??

Hvala jos jednom...

kad bi se stranica uvek parsirala od strane apaca, onda postojala mogucnost da se mesaju razni skriptovi na strani, sto ne bi bilo lose :)

ali da se vratim tvom pitanju, u apachovom conf fajlu se registruje file type i odgovarajuci program (parser) koji ce da obradi taj tip, tako da se recimo za php (obicno) definise php, php3,php4 (ovi poslednji zbog istorijskih razloga :))

E sad, ti mozes da napises .htaccess u kojem ces uraditi url rewrite i reci mu da ti sve ili samo neke odredjene url-ove sa ekstenzijom html prosledi odgovarajucim php fajlovima. tako ce browser videti html a izvrsice se php.... ali to je neka druga tema