PDA

Pogčedajte punu verziju : Jedan sajt, na vise domena


presretach
10. 01. 2006., 00:55
Da budem jasniji,
"Pravim" sajt gde bi za poseban proizvod išao link npr. www.proizvod.com, za drugi proizvod link ka www.proizvod2.com itd. Znači dizajn isti, samo link ide na domen drugi i svi su vezani (ko creva). Zanima me koliko je to dobro za SEO (pošto mi je to na prvom mestu) i za ostale pretraživače? Da li da lupam glavu sa meta tagovima (priznajem glupo pitanje, ali ipak) i da li ima negde objašnjenje za sve meta tagove zašta koji služi? Što se tiče sajta i teksta to sam "kao" optimizovao.
Da rezimiram, jedna firma, 5 proizvoda, pet domena i jedan sajt,
šta valja, šta ne valja i dobronamerni predlozi?

ivanhoe
10. 01. 2006., 02:02
meta tagovi su prilicno nebitni (osim naravno za definisanja jezika i charseta), eventualno description da se koristi tu i tamo u opisu sajta u rezultatima, a author metatag mozes da stavis cisto u nadi da ce neko da gleda source, pa da te tako pronadje (mada nemoj da ostavis nezasticen email tako, jer ce email harvesteri da ti ga pokupe i da te zatrpaju spamom)

Ako su svi sajtovi da istom serveru, onda to sto ce oni da se medjusobno ulinkuju ima relativno malog efekta na PR, mada opet nece da skodi. To sto je dizajn isti nije problem naravno, posto google o tome ne brine, sem ako je isti i sadrzaj. Dupliranje sadrzaja moze da donese negativne bodove, kazu...

presretach
10. 01. 2006., 16:52
Dupliranje sadrzaja moze da donese negativne bodove, kazu...

Nece biti dupliranja, link proizvodi.com ce pisati o tom proizvodu, link proizvod2 ce pisati o proizvodu 2 itd.

cvele
11. 01. 2006., 15:34
zavisi koliko imas sadrzaja pod proizvodom.
ukoliko se radi o svega par strana po proizvodu mani se vise domena, to bi bilo vrlo lose.

presretach
11. 01. 2006., 17:30
zavisi koliko imas sadrzaja pod proizvodom.
ukoliko se radi o svega par strana po proizvodu mani se vise domena, to bi bilo vrlo lose.

Planiram da jedan proizvod ima jednu stranu .html i jedan domen.
Svi proizvodi bi bili vezani sa home page i povratno. Ne znam koliko sam jasan, pa mozda to unosi zabunu.

cvele
11. 01. 2006., 20:02
pazi sa SEO strane mnoogo bi bilo lose imati vise domena bez sadrzaja.

a zasto si mislio da koristis vise domena ?