PDA

Pogčedajte punu verziju : find/replace s u š... kockice


pcigre
27. 03. 2008., 20:00
update tabela set title = replace(kolona,'(s)','(š)')

Mi daje na sajtu kockice umesto š... Pretpostavljam da je problem što prilikom izvršavanja upita ne stavim nigde da radim sa utf-8... Mala pomoć?

mileusna
27. 03. 2008., 20:07
Ako radiš preko komandne linije probaj da izvršiš SET NAMES utf8; pre izvršavanja tvog querija, to bi trebalo da reši stvar.

Ukoliko radiš preko phpMyAdmina (ili sličnog alata), onda je dovoljno da u njemu podesiš da koristi utf-8 kao default.

Predpostavka je naravno da ti je encoding za polje u bazi setovan na utf_general_ci ili slično i da na web strani ispisuješ utf-8 enkodirani HTML.

pcigre
27. 03. 2008., 20:20
Radim preko phpmyadmina... U to polje skripta normalno piše i čita sva naša slova..

mileusna
27. 03. 2008., 20:25
A da li ti na sajtu inače prikazuje normalno sve UTF-8 karakteri koje vučeš iz baze?

pcigre
27. 03. 2008., 20:33
Da. možda da direkt u ovaj upit bez obzira na to što ga izvršavam preko phpmyadmina ubacim deo koj će govoriti da se radi o utf-8?

salebab
27. 03. 2008., 20:45
A da uradis sql upit iz php skripte? :)

Dejan Topalovic
27. 03. 2008., 22:00
A da uradis sql upit iz php skripte? :)Ma i ne treba mu baza podataka, moze sve da snimi u jedan fajl i onda otvori u notepadu i odradi Find->Replace ... :1014:

pcigre
28. 03. 2008., 01:04
A da uradis sql upit iz php skripte? :)

Ista priča...

Ma i ne treba mu baza podataka, moze sve da snimi u jedan fajl i onda otvori u notepadu i odradi Find->Replace ...

Promenu trebam uraditi u bazi... A pošto mi je ta tabela malo veća nezgodno mi je da dumpujem, radim f/r pa da vraćam...

pcigre
28. 03. 2008., 01:18
update tabela set title = replace(kolona,'(s)','(š)')

Je rešio problem.

Dejan Topalovic
28. 03. 2008., 01:57
Promenu trebam uraditi u bazi... A pošto mi je ta tabela malo veća nezgodno mi je da dumpujem, radim f/r pa da vraćam...
Sorry, mislio sam da je ironija u onom mom komentaru bila ocigledna. :D Naravno da se to treba uraditi u bazi, a kao sto sam u jednom od prethodnih komentara na drugoj temi rekao - treba bazi prepustiti zadatke za koje i jeste zaduzena.

pcigre
02. 04. 2008., 00:35
Nah, izgleda da nisam rešio problem :(. FF i IE u naslovu jednostanvo prikazuju š

Međutim kada stavim š, onda se lepo prikazuje svuda... barem ja tako mislim :D