PDA

Pogčedajte punu verziju : Pozicioniranje na google za različite jezike


curug07
29. 03. 2008., 06:46
Pozdrav.
Molio bih sve dobronamerne koji bi hteli da mi daju savet.
Naime, nedavno sam napravio sajt koji predstavlja jedno mesto i trudio sam se da bude što jednostavniji, jer je informativnog karaktera.
Bitno mi je bilo samo da bude na prvim stranicama Google-a.
Sajt ja NA OVOJ ADRESI (http://www.curug.info).
Kada se ukuca reč čurug ili curug, moj sajt se pojavljuje na prvoj stranici google-a, ali samo na našim jezicima..
Medjutim, na svim jezicima, sajt se po ključnoj reči Čurug, nalazi tek na sto i nekom mestu iza gomile Indonežanskih sajtova...
Molio bih vas dakle da pogledate i da date savet šta bih još trebao da uradim da bi se sajt probio na prve stranice i na svim jezicima...
Hvala unapred..

jablan
29. 03. 2008., 08:22
Hebiga, ipak Indonezija ima preko 200 miliona stanovnika, gde ćeš sa njima da se takmičiš. Vidi da poboljšaš svoj rejting među domaćim sajtovima.

Inače, ako je korisnicima brauzer podešen kako treba (tj. sa srpskim jezikom kao preferiranim), opet ćeš u rezultatima da dobiješ prvo domaće sajtove.

BTW, postavljanje onoliko ključnih reči u title sajta svakako neće da ti pomogne.

curug07
29. 03. 2008., 13:57
Hvala druže na sugestiji, ali pogledaj molim te kada ukucaš reč curug- pojaviće se čak na prvoj strani ZVANIČNA internet prezentacija mesne zajednice Čurug i to na adresi curug.org.yu??????
Kako to objašnjavaš?
Ako ti nije teško, i ostalima koji ovo pročitaju, neka mi kažu kako je taj sajt Mesne Zajednice uspeo da se tako visoko kotira???
Da li samo zbog protoka vremena- jer je star nekoliko godina a moj www.curug.info - samo par meseci???
DAkle, Indonežani sa sve Javom, Balijem, Sumatrom, Celebesom i osalim ostrvima su pobedjeni od strane sajta curug.org.yu i čak sajta curug.rastko.net!!!
U čemu je stvar?
PS. Da li bi pomoglo da u body ubacim više ključnih reči- naravno trudeći se da to izgleda što neprimetnije:))..
Zaista mi je važna ova informacija..

ppavlovic
29. 03. 2008., 14:56
Prvi savet je da pronadjes sajtove iz Srbije koji ce da linkuju na curug.info. Tako ces podici relevantnost za taj sajt i asocirati ga sa nasim podrucjem.

Drugi savet je ... prijavis sajt na google webmaster tools pa pod opcijom Tools -> Set geographic target postavi da je tvoj sajt relevantan za nas geografski region. Time ces dobiti da se sajt pojavljuje pri vrhu pretrage npr. na google.com setovan na engleski jezik, ali samo ako se pretrazuje iz srbije. Bolje ista nego nista.

curug07
29. 03. 2008., 15:52
prijavis sajt na google webmaster tools pa pod opcijom Tools -> Set geographic target postavi da je tvoj sajt relevantan za nas geografski region. Time ces dobiti da se sajt pojavljuje pri vrhu pretrage npr. na google.com setovan na engleski jezik, ali samo ako se pretrazuje iz srbije. Bolje ista nego nista.

Naravno da mi je najbitnije da ga naš narod vidi.
Prvo, možeš li mi dati tačan link da ne googlam ako već znaš..
Drugo, zar će sajt nestati sa liste ako se pretražuje van Srbije???
Hvala inače...

Milos Vukotic
29. 03. 2008., 16:23
Onoliko puta ponovljeno "Čurug" u title tag-u sigurno neće pomoći, naprotiv, treba da si srećan ako ne odmogne :)

Dobronamjeran savjet bi bio: pravi sajt za ljude a ne za google, redovno ga snabdijevaj kvalitetnim i čitljivim sadržajem i daj mu malo vremena...
Konačno, primijetićeš da što je sajt posjećeniji a sadržaj kvalitetniji i ažurniji, to više raste i njegov rating na gugletu, i obrnuto...

curug07
29. 03. 2008., 17:18
Onoliko puta ponovljeno "Čurug" u title tag-u sigurno neće pomoći, naprotiv, treba da si srećan ako ne odmogne :)

Dobronamjeran savjet bi bio: pravi sajt za ljude a ne za google, redovno ga snabdijevaj kvalitetnim i čitljivim sadržajem i daj mu malo vremena...
Konačno, primijetićeš da što je sajt posjećeniji a sadržaj kvalitetniji i ažurniji, to više raste i njegov rating na gugletu, i obrnuto...
Nadam se da neće banovati:)..
Slažem se, ali treba ljudi da ga nadju i da im to omogućim.
Inače, sajt je lokalnog karaktera, tako da ne mogu da računam na veliku posećenost:)..
Uzgred, da li ti možeš da mi objasniš u čemu je tajna uspeha sajta www . curug.org.yu u odnosu na moj novi www.curug.info???
Da li je njegova "tajna uspeha" samo to što je star nekoliko godina, a moj par meseci???

ppavlovic
29. 03. 2008., 18:44
Link: https://www.google.com/webmasters/tools

Signup se tamo, prjavi sajt, verifikuj ga tako sto ces da spustis jedan google_12398df091029019230123.html fajl u root sajta (prati uputstva) i obavezno odspavaj posle toga.

Google voli stare sajtove, sto znaci da nisu tu da zarade brzu paru ili da prikupe neki instant saobracaj. Treba vreme da prodje.

Dodaj po jednu stranicu dnevno, al' obavezno. Tada ce Google videti da je sajt ziv. Nabavi dolazece linkove nekako (prijavi u besplatne direktorijume, razmeni linkove sa blogovima).

Citaj seo.hr

curug07
29. 03. 2008., 19:16
Dodaj po jednu stranicu dnevno, al' obavezno. Tada ce Google videti da je sajt ziv. Nabavi dolazece linkove nekako (prijavi u besplatne direktorijume, razmeni linkove sa blogovima).
Citaj seo.hr
Hvala na pomoći.
Znam da je ažuriranje jako potrebno i da i to podiže rejting.
Ovo u vezi likovanja sa raznih blogova naravno znam.
Evo još jedno pitanje mada možda profesionalcima zvuči glupo...
DA li prilikom razmene linka sa odredjenim sajtom, link mora da vodi tačno na stranicu gde je postavljen link ka meni ili ne mora?
Ili je dovoljno prilikom razmene linkova i banera, da moj link upućuje na njegovu index stranicu, bez obzira gde je on postavio link ka mom sajtu???
Možda je glupo, a možda i nije ne znam..
Inače, čuo sam izreku "Glupo je pitanje samo ono koje se ne postavi."..

Nemanja Avramović
29. 03. 2008., 19:31
Dovoljno je da linkuješ na njegov sajt, nebitna je stranica. Slobodno linkuj na index stranu.

Milos Vukotic
29. 03. 2008., 19:53
Inače, sajt je lokalnog karaktera, tako da ne mogu da računam na veliku posećenost:)..

Ne mora da znači :)
Nabaci blog, piši nešto fino, prijavi se na npr. Blogodak, nek te ljudi počnu čitati. Mic po mic, možeš više uraditi za popularnost Čuruga nego iko prije tebe... :)

curug07
31. 03. 2008., 23:02
Ne mora da znači :)
Nabaci blog, piši nešto fino, prijavi se na npr. Blogodak, nek te ljudi počnu čitati. Mic po mic, možeš više uraditi za popularnost Čuruga nego iko prije tebe... :)

Naravno druže imam ja svoje blogove i čitaju me ljudi veruj;), a takodje pretražujući ove sajtove što imaju Čurug u imenu, naidjoh i na jedan gde baš činim na "popularnosti Čuruga" jer sam poslao neke fotografije sa sajta...
Elem drugari, bili ste u pravu.
Da li sanjam ili ne, ali eto sajt je sa 13-te stranice dospeo na 3-ću stranicu na svim jezicima...
Dakle, zaista je drug bio u pravu kada je rekao da je strpljenje potrebno, i ažuriranje naravno..
Imam dva pitanja baš jako bitna , a znam da ću ovde dobiti najkompetentiniji odgovor:
1. Da li sam zaista mnogo puta upotrebio ključnu reč Curug i Čurug u Title i meta tagu i da me zbog toga google ne banuje???
2. Zašto još uvek google nije indeksirao moje fotografije sa sajta, iako je to postavljeno pre sigurno više od mesec dana?
Jednostavno na google images, fotografije sa moga sajta mogu samo da sanjam:)))..
Pomozite drugari;)

ivanhoe
01. 04. 2008., 09:13
nece te google banovati zbog predugog title taga, to je urbana legenda... samo ce da ti sroza rejting, sto vise reci imas u title-u, to one manje vrede svaka pojednacno..

curug07
02. 04. 2008., 00:10
nece te google banovati zbog predugog title taga, to je urbana legenda... samo ce da ti sroza rejting, sto vise reci imas u title-u, to one manje vrede svaka pojednacno..

Pa hvala na informaciji, mada sam čuo da su i oni postali rigorozni...
Imam za tebe , a i za ostale jedno pitanje.
Naime, jedan sajt mi je bio na prvim stranama, i sada je volšebno nestao i ko zna gde je.
Nije banovan, ali nema ga više u vrhu..
Pitanje glasi: Na koji način da ga ponovo vratim na vrh?
To jest, na koji način takvi sajtovi koje google naprasno potisne sa vrha, mogu ponovo da povrate svoju poziciju???
Da li izmenom meta taga, title-a, ponovnim prijavljivanjem ili čime????
Hvala...

ppavlovic
02. 04. 2008., 01:17
Naime, jedan sajt mi je bio na prvim stranama, i sada je volšebno nestao i ko zna gde je.
Nije banovan, ali nema ga više u vrhu..
Pitanje glasi: Na koji način da ga ponovo vratim na vrh?
To jest, na koji način takvi sajtovi koje google naprasno potisne sa vrha, mogu ponovo da povrate svoju poziciju???
Da li izmenom meta taga, title-a, ponovnim prijavljivanjem ili čime????
Hvala...

Google Sandbox (http://en.wikipedia.org/wiki/Google_Sandbox)