PDA

Pogčedajte punu verziju : Vibrant Drive


jasmanac
03. 04. 2008., 22:12
Eto posle otvorene kancelarije u Beogradu i hronicnog umora konacno smo uspeli da lansiramo sajt vibrantdrive.com (http://www.vibrantdrive.com/).

Tako da je ovo neki zvanicni pocetak, mada pre bih rekao nastavak ali dobro.

Jos nije testiran u IE6 ali zato ste vi tu da mi pomognete posto ne ganjam Windows..

marinowski
04. 04. 2008., 06:12
Čestitam situaciju oko otvaranja kancelarije : )

Sajt: logo mi se jako sviđa (to je radio Rainfall, jel'?), raspored i sadržaj standardno dobar. Tapete iza su u trendu, ali to ne smeta, meni se baš sviđaju. Nisam siguran za čitljivost teksta zbog pozadine. Meni ne smeta.

jasmanac
04. 04. 2008., 12:28
Logo nije radio Rainfall vec Iguana.

Dragan Babić
04. 04. 2008., 12:41
Sajt je zakon. +1 za koriscenje Uni-Forma :)

jasmanac
04. 04. 2008., 12:52
Thanks!

UniForm rulez ;)

Lalaland
04. 04. 2008., 18:25
Prvo cestitke pa onda malo analize :)

Par stvari oko copy:
Ako možete, izbegnite da citirate političare jer uglavnom lupaju gluposti, plus niko nema pojma ko je aktuelni secretary of development, niti da takvo ministarstvo uopste postoji. Inace, politicari kao vrsta trenutno nisu mnogo popularni u US. Nadjite nekog iz sveta biznisa, sto poznatije ime, to bolje.

About Us je nedovoljno precizan, ima dosta "corporate talk" i na nekim mestima daje suprotan utisak od zeljenog. Na primer:
"Custom web application development is very exciting, complex and dynamic work which requires lot of effort and hard working hours and that’s a real challenge for us in Vibrant Drive."
Ovako receno "a real challenge" znaci da vi imate problema sa obavljanjem "of complex and dynamic work" umesto da vam takav rad predstavlja izazov.

U vezi dizajna: ako vam je US glavni klijent, manite se crne pozadine. Sa stanovista brendinga, bolje bi vam u dizajnu pristajalo nesto svetlo, optimisticno i kao sto vam samo ime kaze: VIBRANT!

Dragan Babić
04. 04. 2008., 19:04
Evo jedan predlog samo za navigaciju na brzaka. Nekako bi mi ovako bilo logicnije.

jasmanac
04. 04. 2008., 19:29
I ja sam se razmisljao da li da ide skroz gore ili da bude kao sto si predlozio.. U svakom slucaju, spustio sam navigaciju i mislim da je ovo bolje resenje.

Sto se tice citiranja politicara, light on dark dizajna i kako sve to utice na klijente mislim da nema bas toliki uticaj. Mi ne jurimo klijente. Ko dodje, dobrodosao je ali bez obzira na sve to bukirani smo do kraja godine i to bez ikakvog online portfolia! Tako da koje je boje sajt i tome slicne stvari, na osnovu mog dosadasnjeg iskustva, nemaju bas puno uticaja. Ono sto sigurno utice jeste dobar portfolio i profesionalno odradjen sajt. Sve ostalo je manje vazno.

Lalaland
04. 04. 2008., 22:15
Sto se tice citiranja politicara, light on dark dizajna i kako sve to utice na klijente mislim da nema bas toliki uticaj. Mi ne jurimo klijente.

Good for you! If that's the case, why bother with anything...

degojs
04. 04. 2008., 22:42
A citat je baš pravi - da se posao da nekom vani.. Šta znam, može da izazove različite reakcije kod raznih ljudi. I ja bih razmislio malo o tom delu, da li baš nema ništa drugo..

Valjalo bi možda i malo proveriti ko je taj Jackson, nisam siguran da će svi biti oduševljeni sa samo pominjanjem istog, a kamo li da se koristi kao neki svetli uzor. Pogotovo u današnjoj USA, koja je baš podeljena po liniji demokrate vs republikanci.

A i samo to što je tamo neki "US Secretary.." i nije neka preporuka - kako gde, amere nešto vole manje ili više, itd.

Ne znam da li je o ovom čoveku reč?

U.S. Housing and Urban Development Secretary Alphonso Jackson said Thursday he will cooperate with investigators after questions arose about how one of his friends got nearly half a million dollars for work at the Housing Authority of New Orleans, which currently is under the oversight of the federal government.
...
Last year, he said at a speech in Dallas that he stepped in to keep a HUD contract from going to someone who had spoken against Bush, then apologized when Congress called for an investigation.
...

Lalaland
04. 04. 2008., 23:14
Ne znam da li je o ovom čoveku reč?

U.S. Housing and Urban Development Secretary Alphonso Jackson ...

Jao, jeste, to je taj! To kao da citiras Velju Ilića.

kodi
04. 04. 2008., 23:39
lol :D
btw, fin sajt, prijatan za oko.

Dzordz
05. 04. 2008., 02:27
"Custom web application development is very exciting, complex and dynamic work which requires lot of effort and hard working hours and that’s a real challenge for us in Vibrant Drive."

requires lot of effort ---- nije gramaticki dobro nego treba
1. requires a lot of effort, ili
2. requires lots of effort

:)
Nisam cepidlaka nego samo da pomognem. Sve najbolje!

jasmanac
05. 04. 2008., 11:24
Hvala Dzordz, ispravljeno.

jasmanac
05. 04. 2008., 12:19
Promenio sam quote da ne bi vise diskutovali i istom.

boccio
06. 04. 2008., 09:49
Bezveze... pa o cemu cemo pricati sad, izbio si nam iz ruke glavni adut - americkog Velju Ilica :D

Denis_Radenkovic
06. 04. 2008., 18:55
Nekoliko primedbi:


Ima previse horizontalnih linija. Ako ih ostavis na samo nekoliko mesta, imale bi vise efekta. Trenutno kreira vise suma nego sto pomaze da se rasclani sadrzaj. Takodje, neke mozes da zamenis blokom u boji (slicno quote-u).
Latest News check mark – nesto manje upadljivo sto se manje nadmece sa news naslovom ne bi bilo lose. Probaj bez bulleta i igraj se sa datumom, naslovom i excerptom da kreiras jasnu listu – to bi trebalo da bude dovoljno elemenata, bullet je visak ovde.
Friends - za Awesome Ind. zvuci kao da ti (vi?) radis/te tamo "...and we're kind of god at it" – "We" kao "mi", vi kao Vibrant Drive-a ili fale navodnici? Takodje, ovo je tvoj sajt, ne vidim razlog zasto bi me slao na sajt koji je prakticno konkurencija odmah sa pocetne. OK, zauzet do kraja godine, ali sve jedno poruka toga nije jasna. Verovatno da bi "Partners" ili sl. nesto zvuci poslovnije bio bolji label za ovu listu. Friends stavis na blog, ne ovde. :)
Jedini Quote koji bi ja preporucio da se koristi na ovakvom sajtu je quote klijenta o tvom radu. Politiku bh drzao sto dalje od sajta a sve ostalo moze da bude OK ali je generalno neprofesionalno (subjektivno misljenje). Napravi sebi blog, ako vec nisi, za politicke i ostale stavove. Ovde se radi o poslu, prodajes usluge ne stavove. Takodje, ako ostane, na jednoj stranici, About, je dovoljno.
Work sekciji bi pomogli thumbovi projekata kao sto su na pocetnoj.
Subjektivna kritika – ne dopada mi se pattern. Nije lose da se koristi za naglasavanje pojedinih delova sadrzaja, ali ne ceo bg..


Other than that, seems fine. Srecno :)

jasmanac
06. 04. 2008., 20:00
Thanks Denis na komentarima. Poradicu na njima kada nadjem malo slobodnog vremena.

jasmanac
23. 10. 2008., 15:18
Evo malog update-a (http://www.vibrantdrive.com/) i sa nase strane :)

Miloje Sekulic
23. 10. 2008., 15:56
Vibrant Drive is Serbian based Web development company with office in Belgrade, capitol city of Serbia. You may have heard various news from Belgrade in the past, but now it is a modern European city where many foreigners come to visit and decide to stay and live in it permanently. Among famous Serbians you may have heard of a famous NBA basketball player Vlade Divac or top tennis player Novak Djokovic and many more.

Ilija Studen
23. 10. 2008., 17:49
^ Zašto je to bitno? Zvuči kao pravdanje...

bluesman
23. 10. 2008., 18:00
Keywords, brale, keywords :) To ni nije tako losa ideja nabrojati sve Novake i ostale popularne ikone :)

conica
23. 10. 2008., 18:15
...i malo srediti gramatiku...

jasmanac
24. 10. 2008., 13:47
Radimo na copy-ju. Bice gotov do ponedeljka.

xippi
24. 10. 2008., 15:33
Keywords, brale, keywords :) To ni nije tako losa ideja nabrojati sve Novake i ostale popularne ikone :)

sry, al meni je uopste to pominjanje poznatih srba malo jadno :)

jasmanac
24. 10. 2008., 16:01
sry, al meni je uopste to pominjanje poznatih srba malo jadno :)

Nisi neku veliku mudrost rekao. Zasto mislis da ti je to jadno?

Sta bi ti pametno napisao?

xippi
24. 10. 2008., 16:23
ja sam super zato sto je nikola tesla bio srbin ?

jasmanac
24. 10. 2008., 16:28
Bas mi je drago sto si super zbog njega :)

ivanhoe
24. 10. 2008., 17:21
Keywords, brale, keywords :) To ni nije tako losa ideja nabrojati sve Novake i ostale popularne ikone :)

pa nisam siguran, time razvodnjavas targetovanost sajta.. bilo bi ok ako ti je bitno da na sajt dodje bilo ko, ali valjda je ideja da se pozicioniras za keyworde koji imaju veze sa web developmentom

jasmanac
24. 10. 2008., 17:47
Ma to sto smo pomenuli te sportiste nema nikakve veze sa kwrds. Pomenuti su samo u kontekstu da priblizimo ljudima odakle smo.

Njihova dva imena sigurno ne mogu i nece uticati da na sajt dodju ljudi koji traze biografije pomenutih sportista.

Skroz ste pogresno protumacili kontekst u kome su oni spomenuti.

bluesman
24. 10. 2008., 17:57
Samo donekle bih se složio, nisam pratio o čemu se radi na sajtu, da li je "specijalizovan" ili je "general", ali opet ne može da škodi ako nije preterano pa se onda zasićenost glavnih keyworda smanji.

Meni je jako interesantno recimo ovo "typos targeting", znači imaš sajt koji se bavi "web development-om" a onda negde na strani staviš recimo: We also feature web developmnt, devlopment, web desing, progrming, ... znači pronađeš najčešće greške u kucanju ljudi koji pretražuju. Ako ne verujete, probajte na google "desing" ima sigurno par miliona rezultata.

Ilija Studen
24. 10. 2008., 17:58
Mislim da se bluesman zezao za KW priču. Ne deluje mi kao čovek koji bi inače stavio dva smajlija u dve rečenice da je ozbiljan ;) Ali opet, možda ga godine menjaju :p

Dragan Babić
24. 10. 2008., 19:38
@bluesman: http://sprawsm.com/blog/we-desing-for-the-web ;)

bluesman
24. 10. 2008., 20:51
^ job well done. Jos kada bi stavio neke statistike koliko ti ljudi dolazi po tom keywordu, pa da podvucemo crtu i napravimo od toga poJentu :)

@ilija: da, malo sam bio ironican, ... ali samo malo :)

Rešio sam se napokon jedne velike dugogodišnje brige pa sam srećan (otud toliko smajlija ovih dana). Ono... "vadio si eksere? ... aaaaaa radostan si" :)

Dragan Babić
24. 10. 2008., 21:00
Mlad je blog post, ali postavicu kad prodje malo vremena jer bas i mene interesuje.

Gargoyle
24. 10. 2008., 21:52
Ovaj novi dizajn je mnogo pristojniji od onog prethodnog darkerskog ;)

jasmanac
28. 10. 2008., 10:31
Samo da dodam da smo sredili tekstove ;)