PDA

Pogčedajte punu verziju : Internet prodavnice 08


zoro
19. 05. 2008., 15:39
Poštovani,

Privredna komora Beograda, Udruženje informatičke delatnosti u saradnji sa Agencijom Net Link organizuje:

POSLOVNO-STRUČNI SKUP
INTERNET PRODAVNICE ‘08

Cilj skupa je promovisanje elektronske trgovine među privrednicima kroz predstavljanje usluga i dostignuća domaćih preduzeća u ovoj oblasti. Pozivamo Vas da prisustvujete skupu, saznate aktuelna dešavanja u ovoj oblasti kao i mogućnosti za unapređenje poslovanja.

PROGRAM

1. Realizacija naplate karticama putem Interneta pomoću e-commerce servisa Banca Intesa Beograd
Banca Intesa, Net Link

2. Iskustva u razvoju Internet prodavnice Tehnomanija
Tehnomanija, Net Link

3. Servis za prodaju putem Interneta internetprodavnice.com
Net Link

4. Analize poslovnih procesa u elektronskoj trgovini
AIESEC


Skup se održava u sredu 28. maja 2008. godine sa početkom u 10 časova u Privrednoj komori Beograda, u sali na VI spratu, Kneza Miloša 12.

Dodatne informacije i prijava na sajtu www.internetprodavnice.com (http://www.internetprodavnice.com/skup)

zoro
14. 06. 2008., 20:49
Pogledajte izvestaj sa skupa na http://www.internetprodavnice.com/izvestaj_sa_skupa_08.html
Online video, fotografije i slajdovi.

Goran Cirkovic
23. 06. 2008., 17:14
Bio sam na konferenciji, nije lose, ali nisam extra odusevljen... Uslovi pod kojima se sklapa ugovor sa Intezom su smesni! 80.000 din. inicijalno +5% od prodaje, 500.000 evra godisnjeg prometa...

nixa
23. 06. 2008., 18:22
i to je kao novost :)

pcigre
23. 06. 2008., 18:27
5% je kolosalno velika provizija za mnoge branše...

zoro
04. 07. 2008., 12:33
Zdravo svima, izvinjavam se na zakasnelom odgovoru bio sam jedno vreme odsutan.

Ono sto su ljudi iz Banca Intese istakli na skupu tokom diskusije, jeste da je uslov od 500.000 evra godisnjeg prometa nije odlucujuci. Ukoliko neka manja firma koja nema toliki promet prilozi neku vrstu dokaza o stabilnom poslovanju, odgovarajuci biznis plan i na osnovu toga se moze sagledati sposobnost firme da ga realizuje, koriscenje servisa ce biti odobreno.
Slazem se da je provizija od 5% po transakciji visoka, ali verujem da bi u slucaju veceg broja transakcija bilo moguce napraviti dogovor da se provizija smanji.
Nemojte ovo pogresno shvatiti, nisam advokat banke Intesa i ne zelim da ispadne da ih branim i govorim u njihovo ime. Medjutim postoji tendencija da ih svi prozivaju, a neki mediji koji su culi celu pricu na skupu opet su je drugacije preneli i zbog toga prosto imam potrebu da kazem neke stvari i svoje misljenje. Ljudi iz Intese jednostavno su sagledali svoj poslovni interes u okviru mogucnosti i rizika na ovom trzistu, i u skladu sa tim su uslovi za uslugu koju nude. Niko ne brani drugim bankama i firmama da rade istu stvar, pa mogu da ponude i bolje uslove. Zašto nisu?

pcigre
04. 07. 2008., 12:59
Sumnjam da je moguće smanjiti proviziju. Može li neko da potvrdi ili opovrgne ovu informaciju?

zira
04. 07. 2008., 13:05
Ma OK je to, ljudi napravili procjenu i dali ponudu. Nekome odgovara, nekome ne.

5% je nerealno visoko i radije bih trazio od prodavca 5% popusta da mu NE platim karticom na sajtu i da mi taj iznos da kao popust. :)

ivanhoe
04. 07. 2008., 13:28
tu je sad problem jajeta i kokoske, potrebno je da se razvije trziste da bi cene pale, ali opet trziste ce se tesko razviti sa ovakvim provizijama

zoro
06. 07. 2008., 23:57
tu je sad problem jajeta i kokoske, potrebno je da se razvije trziste da bi cene pale, ali opet trziste ce se tesko razviti sa ovakvim provizijama

Potpuno se slazem sa ovime, i ja isto tako gledam na trenutnu situaciju. Kao alternativno resenje vidim da Internet prodavnice obavezno ponude i druge nacine placanja (npr. pouzecem), a kada bude dovoljno Internet prodavnica pojavice se neko ko ce ponuditi bolje uslove za naplatu karticama.

Sumnjam da je moguće smanjiti proviziju. Može li neko da potvrdi ili opovrgne ovu informaciju?

Samo da napomenem da ovo nije nikakva zvanicna informacija. Jednostavno mislim da je moguce napraviti dogovor koji bi bio u obostranom interesu.