PDA

Pogčedajte punu verziju : Noda.rs


boccio
05. 06. 2008., 14:56
Lansiramo novi servis, pa bih voleo da cujem kritike i zamerke. Sve sto vam padne na pamet.

Noda.rs (http://noda.rs)

Thx unapred :)

Dragan Babić
05. 06. 2008., 15:39
Lepo izgleda sajt, logo je fini, jedino mi ime smeta. Prvo podseca me isuvise na "Coda" - drugo nemam pojma sta bi "Noda" trebalo da predstavlja. :)

Inace jako mi je drago sto ste krenuli sa ovako necim i vrlo me interesuje kako ce to proci kod nas. Pogotovo sa mesecnom cenom od 39€ koja mislim da ce nasim ljudima biti previsoka (ali opet, mozda sam lupio glupost, nemam pojma ovo je na prvu loptu).

Ilija Studen
05. 06. 2008., 16:03
Skroz "svecki", nema šta :)

Ispao sam iz domaće CMS scene, ali mislim da imate dva dosta velika izazova - edukovanje mušterija kojima će cela SaaS priča uglavnom biti nepoznata i guranje cene od 39e... Prvo bih rešio sa gomilom video materijala SA PRIČOM i gomilom tutorijala u fazonu: Kako da... Video je OK, ali bez audija deluje skroz šuplje.

Što se druge stvari tiče, samo guraj, ali ja bih dodao još bar i godišnju licencu, da se ljudi ne smaraju svaki mesec. Jebeš proizvod koji se samo cenom takmiči... Doduše, srpsko je tržište posebna stvar - globalna pravila ovde ne važe...

No dobro, jedva čekam da se vidimo za godinu, dve negde pa da uz pivo kažeš rezultate i podeliš par anegdotica :)

ivanhoe
05. 06. 2008., 16:06
lep sajt, jedino sto bi mozda trebalo text prilagoditi ciljnoj grupi, a to su pretpostavljam kompjuterski neobrazovani ili poluobrazovani ljudi. Malo mi je previse sazet text i prozet tehnkalijama, a poenta se gubi... ja sam pokusao da zamislim moju mamu kojoj treba sajt i dosla je da vidi sta nudite, nista joj ne bi bilo jasno..

just my $0.02, ali ja bih negde na vrhu stavio velikim slovima jednu kratku recenicu koja opisuje u cemu je poenta usluge, nesto tipa: "Kreirajte sami svoj sajt" ili nesto slicno..

boccio
05. 06. 2008., 16:33
Prvo podseca me isuvise na "Coda" - drugo nemam pojma sta bi "Noda" trebalo da predstavlja. :)

Nista :D Onako je...catchy... nista spec, mozda lagana asocijacija na node, sto je opet asocijacija na CMS :)


Prvo bih rešio sa gomilom video materijala SA PRIČOM i gomilom tutorijala u fazonu: Kako da... Video je OK, ali bez audija deluje skroz šuplje.

Nista ne pitaj... krenulo je sa zvukom, ispalo bez zvuka... ali i dalje radimo na tome :) Definitivno ce morati jos tutorijala, to je tacno. Osnovna ideja je bila da se za < 30 sec pokaze kom djavolu to sluzi.

ja bih dodao još bar i godišnju licencu, da se ljudi ne smaraju svaki mesec.
Od godisnje licence sam i hteo da pobegnem :) Mislim da nije ovo jos uvek trziste za godisnje licence (i licence uopste), web lizing je max sto moze da prodje. Mozda gresim, videcemo za godinu dana na pivu :)

lep sajt, jedino sto bi mozda trebalo text prilagoditi ciljnoj grupi, a to su pretpostavljam kompjuterski neobrazovani ili poluobrazovani ljudi. Malo mi je previse sazet text i prozet tehnkalijama, a poenta se gubi... ja sam pokusao da zamislim moju mamu kojoj treba sajt i dosla je da vidi sta nudite, nista joj ne bi bilo jasno..

Pih, ovo je 426-ta revizija i ja vec bio ubedjen da smo ga napokon priblizili polu-obrazovanima... Jbg, back to the drawing board izgleda...


Thx all :)

misk0
05. 06. 2008., 21:00
@boccio: slazem se sa Ilijom po pitanju godisnje licence. Do sad je bilo 'platis hosting i domen' NA GODINU a ne na mjesec tako da to ne bi bilo nista novo. Mislim da bi i privukao sa popustima na 12 mjeseci i slicno.

nixa
05. 06. 2008., 21:08
Da moraš da napraviš FAQ u vidu najglupljih mogućih pitanja ... ovako imaš da dobiješ pakao podrške ... e da i obavezno napiši da ne radiš podešavanje mail klijenta ...

U suštini , neka neko ako je neko nekada radio tehničku podršku u nekom ISP-u kaže šta se tu sve pita ...

Godišnji paket je a must, i moraš da napišeš šta dobijaju za tu cenu ... details details

Milos Vukotic
05. 06. 2008., 21:16
Slažem se s Miškom, makar popust na 12 mjeseci. Vjerovatno ćeš među klijentima imati i firme koje npr. nemaju ni e-banking niti kreditnu karticu, već moraju ručno ispisivati naloge za prenos, smaračina totalna... ;)

Takođe se slažem (jesam ga zaređao) i sa Ivanom, objašnjenje servisa bi trebalo još više poseljačiti i prilagoditi ciljnoj grupi.
Možda da napraviš uporednu tabelu tipa "u lijevoj koloni sve što trebate uraditi za da bi napravili klasični vebsajt, u desnoj ono što je potrebno s Noda servisom", to će reći dosta više nego tekst koji je ljudima često zamorno čitati.

Konačno, sajt jako lijepo izgleda i ideja je odlična, želim vam puno uspjeha! :)

boccio
05. 06. 2008., 23:33
slazem se sa Ilijom po pitanju godisnje licence. Do sad je bilo 'platis hosting i domen' NA GODINU a ne na mjesec tako da to ne bi bilo nista novo. Mislim da bi i privukao sa popustima na 12 mjeseci i slicno.

Slažem se s Miškom, makar popust na 12 mjeseci.
Hm, pa najvecim mogucim slovima pise "prvi mesec besplatan". To je popust - za godinu dana platis 11 meseci. Ako nudim na tih 11 meseci jos i popust za celu godinu (od npr. 10%), to izadje na platis 10 dobish 12 :)

Ocigledno mora to jos jasnije sve da se napise :1075:

@nixa: o da :)

nixa
05. 06. 2008., 23:35
@boccio ... ali onda ce da te pitaju jel mogu da ja menjam interfejs na svaka 6 meseca :D

mislim u celoj postavci mi nemamo kulturu da koristimo nesto tako kao sto koriste korisnici preko okeana ...

misk0
06. 06. 2008., 13:22
Hm, pa najvecim mogucim slovima pise "prvi mesec besplatan". To je popust - za godinu dana platis 11 meseci. Ako nudim na tih 11 meseci jos i popust za celu godinu (od npr. 10%), to izadje na platis 10 dobish 12 :)


@boccio: vidi, 'popust' je vrlo JAK psiholoski adut. Danas u doba konsumizma (dobro citajte, nisam napisao komuniZam) ljudi kupuju stvari zato sto su jeftine a ne zato sto im trebaju stvarno. Osim toga imas jos nekoliko razloga kao sto je problem sa placanje, evidencijom placanja (i sebi olaksavas posao ako ne moras kontrolisati 200 sajtova svaki mjesec ko je platio a ko ne, ma koliko automatizovan sistem imao). Takodje, koji procenat klijenata imas koji 2 puta mjesecno mjenjaju sajt? Ljudi imaju svoje obaveze i poslove, ne bakce im se sa sajtom. Znaci moras slati reminder-e, opomene i pravis sebi puno posla.
O popustu sam govorio reda 10%, pa makar ti sad i digao cijenu za 4E da bi mogao da je kasnije spustis za 10%.

boccio
06. 06. 2008., 14:51
Da, razmislio sam... imate poentu tu, godisnja pretplata je a-must. Dodacemo...