PDA

Pogčedajte punu verziju : www.progressivered.com


pRED
07. 06. 2008., 00:52
Cao svima,

upravo zavrsavam svoj novi portfolio sajt pa bih voleo da cujem vase komentare i kritike.

http://www.progressivered.com

Hvala!
stef

bluesman
07. 06. 2008., 01:06
Stefane, mislim da je odličan sajt, ne kažem to često, naročito ne za flash sajtove. Jedina zamerka je nepostojanje alternativnog portfolio dela, pošto je navigacija u onom flashu jako nestandardna i suviše se oslanja na samog korisnika da li će da "provali" gde je šta i kako dalje... Možda da napraviš i jednu simple html verziju gde će oni koji nisu vični istraživanju lako videti sve na jednom mestu na klasičan način - onaj gde se oni najbolje snalaze.

nixa
07. 06. 2008., 01:11
odlicno je , samo ga pogledaj na 1920x1200 ... mislim na flash deo ...

bluesman
07. 06. 2008., 01:16
Pa sada.... da čovek ima 1920 x 1200 verovatno bi već pogledao :) Korisnije je da mu ti kažeš nego da on traži nekoga gde može da pogleda :)

mileusna
07. 06. 2008., 01:17
Meni se sviđa, početna stranica je baš fina, po mom ukusu.

Ono dalje kad uđeš u flash portfolio, što kaže bluesman, treba malo vremena da se snađe čovek, ali to opet i nije toliko bitno za sajt ovog tipa jer je glavni efekat postignut, posetilac je video šta si u stanju da napraviš.

Eniac
07. 06. 2008., 02:14
woow... toliko od mene :)

ivanhoe
07. 06. 2008., 02:59
ima typo u loaderu: "I'm rady, I'm happy"

Vokic
07. 06. 2008., 11:57
Ima dosta typo-a..

Main page: I’m web devigner from Novi Sad
Pa tamo u work: Use your mouse, mouse wheel or keybord arrows ...
itd...

I od mene jedan wow... Odlicno je...

pcigre
07. 06. 2008., 12:01
Najz!

Interesantna koncepcija about strane. Lepo sređen katalog radova (koji su uzgred odlični).

Dragan Babić
07. 06. 2008., 13:49
Jako lepo, clap, clap.

Misko
07. 06. 2008., 14:19
Main page: I’m web devigner from Novi Sad


Pređi mišem preko devinger i videćeš šta je ;)

a sajt - no comment

Moj predlog je da uradiš jedan lep pdf portfolio i staviš ga negde na naslovnoj strani za download... to može da ti bude alternativa onoj "simple html verziji" kako je nazvao bluesman. Naravno neka ti tekst ostane u fontu (nemoj da rasterizuješ prilikom pravljenja pdf-a) kako bi google mogao da ga indeksira...

Još jednom sve čestitke za ideju i realizaciju...

Milos Vukotic
07. 06. 2008., 15:32
Odlično!

Vokic
07. 06. 2008., 18:22
Pređi mišem preko devinger i videćeš šta je ;)

lol.. kakav sam ja noob... :D

Lalaland
07. 06. 2008., 18:58
Umjetnički dojam: 10!
Tehnička izrada: 9.5 (meni kao programerskom laiku zbog navigacionih nedoumica)
Več pomenuti tipografske greške plus što kao Novosadjanka ne mogu da predjem preko "a small town" :). Bez zezanja, Novi Sad može podjednako biti i 'town' i 'city' medjutim 'small town' neminovno asocira na mesto od najviše nekoliko hiljada stanovnika.
Još samo jedan detalj: pominješ da si oženjen ali i 'boyfriend' pa to malo zbunjuje. Oženjen a ima devojku? Znam da je jasno kad vidiš da je ista osoba u pitanju (Mara) ali za prvi utisak se ima samo jedna šansa.
Progressive Red, jedan veliki :1043:!

pRED
07. 06. 2008., 20:16
WOW :D Hvala svima ... ovo mi puno znaci! Sticajm okolnosti imao sam dugu pauzu u radu a ovakva podrska je upravo ono sto mi je trebalo!
HVALA!

Spelling check nije uradjen tako da se izvinjam za sve greske!

da napraviš i jednu simple html verziju ...
upravo to i nameravam ... 'one page portfolio to go' ;) Hvala!

samo ga pogledaj na 1920x1200 ...
heh, nemam mogucnosti da pogledam na toj rezoluciji ... mozes li mi molim te reci u cemu je problem?

pominješ da si oženjen ali i 'boyfriend' pa to malo zbunjuje. Oženjen a ima devojku?
HAHA ... fora je u tome sto me moja supruga ( koju ja iz nekih mojih uvrnutih razloga zovem Mara :D) tako zezala jos dok sme se zabavljali a zeza me i sada kad smo u braku - u fazonu, sta se brinem, ja sam joj najomiljeniji decko LOL

A za NS - bice ispravljeno! ;) Hvala!

nixa
07. 06. 2008., 23:53
Evo kako se vidi na mojoj rezoluciji ...

iki_xx
08. 06. 2008., 12:17
super :)

Ilija Studen
08. 06. 2008., 12:29
Evo kako se vidi na mojoj rezoluciji ...

Šta mu fali? Ja juče gledao na 1920x1200 i nisam primetio nikakve probleme (Safari nije zauzimao 100% ekrana, ali opet).

nixa
08. 06. 2008., 12:39
pa dodao sam attach

pRED
08. 06. 2008., 14:40
nixa, hvala za screenshot!

Da, background ima negde 'crop' ... bg je1630px wide i ima lepi 'fade' za vece rezolucije od 1600px. Negde postoji problem ... sad cu da proverim.

Sredio sam CSS koji je zezao prikaz za Safari tako da bi sad to trebalo biti ok.

tnx

pRED
11. 06. 2008., 13:59
kreirao sam 'one page portfolio' - http://www.progressivered.com/portfolio_compact.php

Iskoristio sam postojece thumbnailove i XML koriscen za flash i preko PHP citam XML i iteracijom kroz foreach petlju generisem sadrzaj. Jedini problem je sto petlja ne registruje zadnji elelmenat u XML tako da strana ima jedan rad manje.

Sad, pretpostavljam de je ovo neki pocetnicki problem ali vas molim ako neko ima neki hint ... da li je moguce da foreach petlja ne registruje zadnji element niza ili je problem negde drugde?

Hvala svima!

bluesman
11. 06. 2008., 15:16
Da, to je to... super je.

A foreach je bas to - for each... ako nema zadnjeg elementa, onda nije dobro parsovan XML ili imas u petlji neki condition koji izbaci pre kraja (break, continue).

ivanhoe
11. 06. 2008., 15:47
odlicno izgleda, respect..

ja bih samo zamenio blago redosled sekcija, About je dovoljno mali da moze da dodje na vrh, iznad work, a to bi mi bila logicnija putanja kroz stranu: Ovo sam ja, a ovo ispod su moji radovi, a onda kad pogledas radove tu su Services da me unajmis...

pRED
11. 06. 2008., 17:19
... ili imas u petlji neki condition koji izbaci pre kraja (break, continue).
upravo! :D Hvala puno!

... ja bih samo zamenio blago redosled sekcija
Hmm da ... mada ovo nece biti direct landing page tako da ce posetilac, kad vec dodje do ove strane, znati nesto o meni ... s druge strane mozda di trebao da ubacim malo duzi i kvalitetniji tekst pa bi to resenje bilo neminovno. U svakom slucaju, dobra ideja, hvala ;)