PDA

Pogčedajte punu verziju : Prateći program Sajma banaka ...


Miloje Sekulic
29. 01. 2006., 12:20
Sajam banaka ...
www.sajam.co.yu/index.php?option=content&task=view&id=604&sajam=bank_expo

će ove godine značajno promeniti kurs i od prevashodno B2C postati prevashodno B2B manifestacija. Fokus je na IT kompanijama i na njihovoj ponudi kompanijama (pretežno banke) koje posluju u oblasti finansija.

Postoje najave da je Microsoft potvrdio svoje učešće pa će samim tim i njegovi partneri biti prisutni što ide naruku ostvarivanju ideje organizatora.

Drugi novitet ove godine je organizacija pratećeg programa koji bi trebao da se satoji prevashodno od stručnih predavanja iz oblasti e-bankinga i pitanja bezbednosti u ovoj oblasti. Od organizatora ovog pratećeg programa, konsultanstke kuće Bovan Consulting www.bovan.co.yu upitan sam da predložim teme i predavače.

Zanimaju me vaše sugestije uz ogradu da je moja uloga savetodavna a ne i izvršna.

e:confused: Miloje

nixa
29. 01. 2006., 18:44
pa definitivno na tom polju imaš par osoba koji su must do...

predstavnika http://www.antegra.com ,zatim nekog iz Oracle razvojnog tima ( eventualno nekog iz razvojnog tima Societe General banke - znam njihovog administratora pa mogu da njega preporucim kao predavaca .. ,radi lik i za neke svajcarce Security ... )

Sve u svemu ... to je vrlo tricky task ...

A teme oh well ....

Ajde nek to predlozi neko drugi ... pa ako se to ne desi smislicu ja vec ...

McKracken
30. 01. 2006., 01:21
Hmm.. Iskreno, za tako nesto bi trebalo prirediti javno spaljivanje Pexim tima ;)

Ali to je samo moje misljenje :(

nixa
30. 01. 2006., 01:54
nije samo tvoje ;)

dinke
30. 01. 2006., 09:36
Hehe, ali zaista, prosto je neverovatno da gotovo sve domaće banke koriste IE only rešenja, a statistike kažu da Firefox lagano dolazi do magične cifre od 10% korisnika (http://www.upsdell.com/BrowserNews/stat.htm). To praktično znači da ste odbili svakog desetog korisnika!

noviKorisnik
30. 01. 2006., 11:11
Neće biti. Za e-bank koristim IE. A koji je izbor ako je to praksa "gotovo svih"?

nixa
30. 01. 2006., 21:03
pa nije bas IE only ... mozes sa Netscape 10 + ie engine .. :)

dinke
30. 01. 2006., 21:12
Pa, mislim, mozes i sa IE Tab ekstenzijom (https://addons.mozilla.org/extensions/moreinfo.php?id=1419&application=firefox) ne ? Ali zasto bih to radio ? Zar su zaista nesposobni da naprave bilo sta sto radi van IE sveta ?

@NK
Ma i ja koristim IE za ibank (i samo za ibank) zato sto IBANK nids Eksplorer (http://www.dinke.net/blog/archives/2005/06/_ibank_nids_eks.html) :)

Elem, izvinjavam se cenjenom gospodinu Miloju zbog malog offtopic-a. Nadam se da će ova tema ipak ići u konstruktivnom smeru.

noviKorisnik
30. 01. 2006., 21:37
Na žalost, ne razumem se u pitanja sigurnosti da bih mogao da ocenim opravdanost mere duplog ključa na secure kanalu (što povlači korištenje Active X za spoljni ključ), kao i kriptovanja koji ove sisteme čini teško upotrebljivim na preovlađujućim dial-up konekcijama (srećom sam odnedavno ipak van te priče), dok se s druge strane zahteva postavka sajta u trusted zonu i dobija nagrada za korišćenje kroz simpatične pop-upove :-)

Pexim zaista može da se pohvali kako je plasirao jedno takvo rešenje značajnom delu bankarskog kolača.

nixa
30. 01. 2006., 21:47
Miloje ... kako ide selekcija .. ???

Miloje Sekulic
31. 01. 2006., 08:50
Miloje ... kako ide selekcija .. ???

Slušam, šaljem predloge, čekam konačan program

eMiloje

Miloje Sekulic
12. 02. 2006., 00:47
... i dalje čekam konačan program (neki likovi koje sam predložio su kontaktirani), normalno važe se između stvarno korisnih stvari i komercijale a u međuvremenu je Microsoft izašao sa ovim (napor koji su uložili u opremanje 3 učionice, dovođenje partnera itd govori o ozbiljnosti sa kojom su pristupili nastupu na Sajmu banaka - na njima je da odrede ciljnu grupu kojoj žele da se obrate)

www.microsoft.com/scg/dogadjaji/bankexpo/default.mspx

eMiloje

nixa
12. 02. 2006., 01:22
kul mora da nabacim sebi fancy Word, Excel, Outlook certifikat :)

Miloje Sekulic
19. 02. 2006., 14:58
Odabrao sam delove pratećeg programa za koje smatram da bi mogli da zanimaju posetioce ovog sajta

Sreda,
1.mart 2006

11,00 h
UDRUŽENJE BANAKA SRBIJE SA MICROSOFTOM I SAGOM
Kliring i saldiranje u Udruženju banaka Srbije -dobitnik prve evropske nagrade za bankarske tehnologije, praksa i primena tehničko rešenje
Dejan Petković, zamenik direktora Sektora za elektronsko poslovanje “SAGA”
Sala za prezentacije – hala V

12,00 – 14,00 h
BOVAN CONSULTING EKSPERTSKI SEMINAR
„TEHNOLOGIJA U SLUŽBI BANKARSTVA“ :)

govore:
- Nebojša Đurić - organizator Međunarodnog simpozijuma o elektronskoj trgovini i elektronskom poslovanju
- Predrag Negovan - zamenik generalnog direktora LHB banke i predsednik odbora za informatiku pri Udruženju banaka Srbije
- Dejan Nikolić - direktor kancelarije F-Secure
Sala za prezentacije – hala V

14,00h – 16,00h
ADACTA EXECOM
Rešenja Adacta grupe sa poslovne informacione sisteme u finanijskim institucijama
Bogdan Obradović, direktor Adacta Execoma
Sala za prezentacije – hala V

Mislim da je ovaj seminar interesantan jer objedinjuje tri vizure iz kojih se može gledati na pitanja razvoja e-bankinga: korisnički (Đurić) bankarski (Negovan), zaštita (Nikolić).
Nadam se da će se razviti dobra diskusija.

Ako tome dodamo i prezentacije SAGE i ADACTE kao i činjenice da će Perper tradicionalno raspaliti roštilje baš isped same hale gde se događaj organizuje kao i da je otoplilo a na Savi pored sajma ima sjajnih mesta eto dobrog razloga da se vidimo 1. marta.

Miloje

bluesman
19. 02. 2006., 17:32
Dodao sam event u kalendar: http://www.devprotalk.com/calendar.php?month=3&year=2006&c=1&do=displaymonth

Nije loša ideja da svaki važniji event dodamo u kalendar. Mislim da to mogu da rade samo moderatori, ali nisam siguran.

nixa
28. 02. 2006., 12:21
Evo kako izgleda čelnik jednog ozbiljnog časopisa u nas na ozbiljnom sajmu ...

Dejan Bizinger
28. 02. 2006., 13:03
In vino veritas :).