PDA

Pogčedajte punu verziju : forma i prikaz testa


pcigre
18. 06. 2008., 15:17
Zaglavili smo sa jednim, na prvi pogled debilnim problemom...

Naime imamo polje za username i lozinku. U polju za username treba da piše username i kad se klikne da to nestane i da se može upisati regularno username... i to nije problem i to radi sasvim normalno... međutim sa poljem za lozinku imamo problem... nikako ne nalazimo rešenje da radi u FF i IE.

Anyone?

BraMom
18. 06. 2008., 16:10
U IE ne možeš da promeniš tip input elementa. Ostaje mogućnost da na onfocus, ili šta već, napraviš novi input tipa password i zameniš onaj na koji je korisnik kliknuo novim. Imaš primer ovde (http://www.universalwebservices.net/web-programming-resources/javascript/change-input-element-type-using-javascript)

Druga mogućnost je da napraviš background image koji će da sadrži tu "your password" poruku...

ivanhoe
19. 06. 2008., 03:30
ako smem primetiti to je malkice glup feature, vec vidim sebe u toj situaciji kako shizim jer mi ne radi automatsko popunjavanje passworda, nego moram da ih kucam svaki put

pcigre
19. 06. 2008., 08:46
ako smem primetiti to je malkice glup feature, vec vidim sebe u to situaciji kako shizim jer mi ne radi automatsko popunjavanje passworda, nego moram da ih kucam svaki put

Slažem se, ali se nema mesta gde bi stavili opis polja.

nn.nn
19. 06. 2008., 12:20
A možda neki pop-up ili, ako hoćeš da budeš fancy, ;) neka varijanta lighboxa?

pcigre
19. 06. 2008., 12:58
A možda neki pop-up ili, ako hoćeš da budeš fancy, ;) neka varijanta lighboxa?

Ne razumeh baš ideju za primenu lightboxa u ovoj situaciji. Može pojašnjenje?

nn.nn
19. 06. 2008., 15:07
Pa, slično kao i pop-up prozor, može da sa iskoristi za prikaz login forme, pod uslovom da sam ja tebe dobro razumeo. Mislim, pretpostavljam da smisao pitanja nije "šta je lightbox (http://en.wikipedia.org/wiki/Lightbox_(JavaScript))"?

pcigre
19. 06. 2008., 15:40
Ne znači nam pošto moraju polja biti uvek vidljiva.

ivanhoe
19. 06. 2008., 16:46
u stvari moglo bi da se uradi i da password ostane popunjen... napravis normalno user i pass inpute, i onda preko password inputa stavis text box (apsolutno ga pozicioniras i da bude istih dimenzija i izgleda). Onda onfocus sakrijes taj text box, a prebacis focus na password polje

zira
19. 06. 2008., 18:25
Evo da i ja pokusam: sama ideja nije dobra, bolje probajte da to rijesite na neki drugi nacin koji nece trebati trikove, munje i gromove za nesto toliko jednostavno i vazno kao sto je login formular. :)

misk0
19. 06. 2008., 20:44
A neki tooltip koji iskoci kad nadneses misa iznad toga?

pcigre
20. 06. 2008., 09:00
Treba mi retard friendly rešenje... da se vidi odma' :D

Ilija Studen
20. 06. 2008., 11:50
Napravi background image sa ispisanim tekstom. Kada se fokusira polje čisti se background. Ako je vrednost drugačija od prazne ostaviš blank back, ako ne vratiš stari.

Mada, cela ta priča o "nema mesta, moram da izmišljam koješta" mi ne vuče na nešto dobro. Možda grešim...

pcigre
20. 06. 2008., 14:47
Nisam decision maker za taj deo, tako da nemam pravo veta na takav login sistem ;)

ivanhoe
21. 06. 2008., 05:15
@Ilija: ovo je odlicna ideja, ali opet ce biti problem sa automatskim popunjavanjem passworda, on nece triggerovati onfocus, a nisam siguran ni za onchange, treba videti..

mada uvek moze da se koristi onload i setTimeout za proveru, ako ostali eventi ne rade