PDA

Pogčedajte punu verziju : Warez sadržaji na forumu


dinke
30. 01. 2006., 18:01
Mislim da bi trebali da definišemo politiku foruma glede warez sadržaja (software, knjige i sl) na forumu. Do sada nismo imali nikakav stav oko toga, pa rekoh da se usaglasimo.

Moje mišljenje je da bi takve sadržaje trebalo svesti na najmanju moguću meru. Dakle, potpuna zabrana ilegalnog software-a, i eventualno otvaranje nekog skrivenog dela foruma za razmenu literature koji nije vidljiv običnim posetiocima (koji nisu članovi, botovima i sl).

Ilija Studen
30. 01. 2006., 18:06
Moje mišljenje je da bi takve sadržaje trebalo svesti na najmanju moguću meru. Dakle, potpuna zabrana ilegalnog software-a, i eventualno otvaranje nekog skrivenog dela foruma za razmenu literature koji nije vidljiv običnim posetiocima (koji nisu članovi, botovima i sl).

http://www.devprotalk.com/images/icons/icon14.gif Isti stav kako za software tako i za literaturu.

bluesman
30. 01. 2006., 18:33
A štoooo? :))

Slažem se, uskoro izlazim sa predlogom

STELLANOVA
31. 01. 2006., 03:20
Po mom misljenju warez je warez, nema tu neke podele na sfotware i literaturu. Mada sam ja uvek bio za to da se literatura omoguci kao besplatna jer literatura je tu zbog software-a. Ako nemas sfotware literatura ti ne moze pomoci da zaradis pare ili da nekoga ostetis kroz takvu trzisnu delatnost.

bluesman
31. 01. 2006., 04:42
Jeste ako gledaš tako, međutim i literatura je intelektualna svojina autora, pomisli bar na vreme i trud uložen u pisanje nečega, pa onda gledaš kako to što si pisao recimo nekoliko meseci "zuji" po net-u iz ruke u ruku...

noviKorisnik
31. 01. 2006., 09:32
Iju Stella, dobar avatar ;-) . No kao da se već došlo na eter :-)))

bojan_bozovic
31. 01. 2006., 09:45
U Stellanova, zasto ne stavis svoju sliku, siguran sam da nisi poljak koji na LastFM najvise slusa Bjork. :(

STELLANOVA
31. 01. 2006., 12:16
U Stellanova, zasto ne stavis svoju sliku, siguran sam da nisi poljak koji na LastFM najvise slusa Bjork.

Ne znam o kome pricas, inace ovaj lik nije nikakav poljak nego glavni lik u filmu Paranoja u Las Vegasu - Raoul Duke (Johnny Depp)
btw. sto ti nestavis svoju sliku? Siguran sam da nisi slon, ili gresim? :)

noviKorisnik
31. 01. 2006., 12:49
Ta mora da je i taj Poljak na eteru :-D (...a i slon je prilično sumnjiv, ccc...

Milos Vukotic
31. 01. 2006., 13:16
Normalno da trebate staviti svoje slike. Ja sam to odmah uradio :)

marinowski
31. 01. 2006., 13:39
I ja ;)

(doduse, na slici sam stvarno ja)

dinke
31. 01. 2006., 13:39
I ja ;)

bojan_bozovic
31. 01. 2006., 13:54
@Stellanova

Ahm, izvinjavam se ;-)

zextra
31. 01. 2006., 14:27
Ja stavio komsijinu sliku, da malo exponiram coveka... :P (no, I'm just kiddin', that's me)

Uzgred, zna se kojim kanalima moze da se dodje do wareza. Nisam siguran da ima potrebe da se isti deli i preko (ovog) foruma. Iskreno, nemam nista protiv toga, samo mislim da ne bi bilo eticki da forum (dev) profesionalaca bude mesto za deljenje copyrightovanog materijala, bilo programa, bilo knjiga, bilo slika... Zato postoji PM, mail, irc, p2p... :)

Mozda da stavite neki global announcement ili nesto slicno, sa pravilima postovanja...

kalkulus
31. 01. 2006., 19:47
slazem se po pitanju etike, ali ne moze bash svako legalno da dodje do tih knjiga, verujem ni svi ti profesionalci koji se pominju. takodje, dosta je onih kojima bi te knjige dobro posluzile na putu da postanu profesionalci

shta znam, vrlo zakukuljena situacija

sirNemanjapro
03. 04. 2006., 16:19
Ja samo da se prijavim. Ja nisam znao kakvo je ovde stanje. Pa sam ipak trazio jednu pesmicu, tj. pitao da li neko ima. Ne ljutite se valjda? :)

McChoban
07. 07. 2006., 03:01
Iako spadam u protivnike copyrighta, ipak je neozbiljno da na forumu koji pretenduje da bude profesionalan (i na dobrom je putu da uspe) publikujemo takve informacije. Dovoljno je pomenuti ime knjige ili aplikacije, a ako je dostupna na ilegalnim kanalima, torrent/e-magarca ili astalavistu u shake pa skidajte ;), to bar svako ovde zna da koristi ...

cvele
10. 07. 2006., 20:54
Smatram da netreba uopste zalaziti u to... vrlo jednostavno ukoliko neko zeli Warez postoji 1001 sajt za to i gomila p2p go*ana. Ovo su forumi koji sluze za razmenu Ideja, Znanja i sl.
Dakle potpuni BAN na Warez i sl, nema smisla komplikovati i time mozda dovlaciti ljude koji ce da postavljaju pitanja... a jel ima neko ono sa onog sajta sto kosta onoliko... >>get lost