PDA

Pogčedajte punu verziju : Text preko slike u CSS-u


PeTkO
22. 06. 2008., 19:47
Imam jedan problemcic.Naime, hocu nekako da uz pomoc CSS-a ispisem preko slike neki text.E sad, na nasem dragom googleu, nasao sam neke primere gde se uz pomoc css-a i zatim primenom div-ova u HTML-u, ispisuje text preko slike.Ali meni se ispise text, ali se slika ne ispisuje.U cemu je problem?

Drugo pitanje je kako da na neki drugi nacin (bez upotrebe zloglasnih divova) resim moj problem?

Hvala...

Milos Vukotic
22. 06. 2008., 19:57
Evo ovako, iz glave, ako ti je slika npr. dimenzija 800x600:
<div style="background-image: url(tvoja-slika.jpg) no-repeat; width: 800px; height: 600px;">
Tvoj tekst ovdje
</div>

PeTkO
22. 06. 2008., 20:08
Naravno da sam to i ja pokusao :)

Samo sto sam ja ceo deo "style" stavio u css i onda sam u div stavio class sa imenom klase kao sto je u CSS, i ne znam zasto nece da mi se prikaze slika, dok se text lepo prikazuje.

Edit:

Evo deo koda:

CSS:


div.test
{
background-image:url(image/1.png);
float: left;
margin-top: 150px;
margin-left: 70px;
width: 437px;
height: 51;
}

HTML:

<div class="test">Test</div>

Milos Vukotic
22. 06. 2008., 20:22
Pa, moralo bi da ti se prikaze :)

Provjeri je li ti url slike dobar i probaj jos da dodas
background-position: top left;

Zero-Cool
22. 06. 2008., 21:27
Moras malo da preuredis CSS kod:


div.test
{
background-image:url(image/1.png);
float: left;
padding:0;
margin-top: 150px;
margin-left: 70px;
width: 437px;
height: 51px;
border:0;
}


Ako to ne pomogne probaj da za height i width stavis malo vece vrednosti, i vidi da li ti je dobra putanja do slike ili ekstenzija (zna da se desi, sto bi rekli pogresi covek :D)

kickloop
23. 06. 2008., 12:52
Imam jedan problemcic.Naime, hocu nekako da uz pomoc CSS-a ispisem preko slike neki text.E sad, na nasem dragom googleu, nasao sam neke primere gde se uz pomoc css-a i zatim primenom div-ova u HTML-u, ispisuje text preko slike.Ali meni se ispise text, ali se slika ne ispisuje.U cemu je problem?

Drugo pitanje je kako da na neki drugi nacin (bez upotrebe zloglasnih divova) resim moj problem?

Hvala...

Možeš da postaviš div sa slikom pa preko njega drugi div sa tekstom. Pogledaj šta je "z-index" u CSS-u.

PeTkO
23. 06. 2008., 13:34
Au, nemogu da verujem, koji blam...

Problem je bio sto je putanja do slike bila druga.Jbg, sry svima

:blam:

Zero-Cool
23. 06. 2008., 15:07
i vidi da li ti je dobra putanja do slike ili ekstenzija (zna da se desi, sto bi rekli pogresi covek :D)

:D, nije blam desava se svima.