PDA

Pogčedajte punu verziju : Kako je resen prikaz novih poruka


conica
31. 01. 2006., 14:39
Postovanje

Zanima me na koji nacin je implementiran "mehanizam" za prikaz novih poruka od poslednje posete.
Da li je do moje mashine, konekcije ili neceg drugog ali primecujem dosta problema u tom delu.
Konkretno: ugasim browser, posle odredjenog vremena ga upalim i dodjem na forum i stanje je nepromenjeno - poruke koje su tada bile nove su mi i sada oznacene kao nove, i ako sam ih "primila k'znanju" a na primer ne zelim da ih procitam.

pozdrav
Cony

zextra
31. 01. 2006., 14:41
Najjednostavniji nacin ti je da "oznacis sve forume kao procitane" - opcija na glavnom indeksu, ispod poslednjeg izlistanog foruma.

conica
31. 01. 2006., 14:55
Slazem se da moze tako ali zar ne postoji neki automatizovani mehanizam za to? Mislim zar ne bi to bila improvizacija?

zextra
31. 01. 2006., 15:11
Nije improvizacija cim postoji opcija za to. Mislim da je forum oznacen kao procitan kad otvoris sve nove topike unutar njega. Meni je to transparentno, sve radi kako je i predvidjeno, a kad mi zatreba, tu je i doticna opcija...

conica
31. 01. 2006., 15:35
Bash sam se lose izrazila sa "improvizacijom"....

Stvar je u tome da ako bash ne moram da razmisljam o tome , pa ja ne bi :p
No s obzirom da tebi sve radi kako treba, pretpostavljam da je tu do mene nesto...

Ilija Studen
31. 01. 2006., 19:50
Ja već mehanički prošetam do dna stranice, otvorim forume sa novim porukama u novom tabu i kliknem da se označi forum kao pročitan. Kasnije na stranicama konkretnih foruma gledam koje su nove teme i čitam...

Pedja
01. 02. 2006., 00:11
Primetio sam da je trajanje login sesije na forumu prilicno kratko tako da mi se cesto desi da se, nakon sto vise vremen aprovedem citajuci neku poruku (to jest, pregledajuci linkove iz poruke) ili pisuci poruku, zateknem da sam u medjuvrmenu izlogovan.

Sto se tice pamcenja poslednje posete, ponajbolje je da, kada napustas sajt kliknes na logout. Meni je to vec postala navika na par sajtova gde mi je bitno da budem siguran da cu sledeci put videti sve nove poruke, a da ne razmisljam sta je ispod haube foruma.

U principu, forum bi trebao da pamti poslednji momenat kada si otvorila neku stranu na njemu i da ti sledeci put kada se ulogujes prikaze nove poruke od tog momenta, a ne od momenta kada on zakljuci da si "otisla", pa te automatski izlogovao.

bluesman
01. 02. 2006., 00:13
Pedja, upravo to i radi. Ja se nisam izlogovao jos od kada smo postavili forum, i nikada nisam propustio novu poruku (bar ne slucajno :) ).

zextra
01. 02. 2006., 00:42
Ja sam se izlogovao jednom... Kad sam slucajno obrisao sve cookije u firefox-u :(

nixa
01. 02. 2006., 01:16
ja samo kad sam menjao masinu ... a na kojoj god masini da gledam od kad smo postavili forum imam tacan prikaz novih poruka ..