PDA

Pogčedajte punu verziju : mysqli vs mysql


bluesman
08. 07. 2008., 13:23
Gledam neke benchmark-ove tipa mysql vs mysqli, pa me interesuje koliko ljudi koristi mysqli i da li se isplati prelaziti sa tradicionalnog mysql na mysqli?

Recimo ovde kaze :
The data showed that mysql_query outperforms mysqli_query head to head. For the specific task of inserting 100,000 rows into a table, using mysqli_multi_query more than doubled our script execution time. At this point, you may start wondering what the point of using MySQLi is if the traditional MySQL extension is getting the upper hand on MySQLi.

Ali opet kaze
However, using MySQLi statements we got better results, in fact it outperformed mysql_query by as much as mysql_query outperformed mysqli_query... mysqli also implements ssh like security measures to make logins between the client and server much more secure.

Da li je neko batalio mysql_ u korist mysqli_ i zasto?

cvele
08. 07. 2008., 15:35
vec god dana koristim mysqli, samo zbog bindova... dobro doduse delom i zbog oo pristupa.
neke drasticne razlike u performansama nisam primetio, a neverujem ni da ih ima.

ivanhoe
08. 07. 2008., 16:07
mysqli ima prepare i bind opcije, po meni su to glavne prednosti, ssh konekcija je besmislena u 99% situacija gde se koristi localhost server, a multi_query je super, ali mi se cini kao jako opasna igracka ako se ne pazi na SQL injection..

Ja licno sam suvise lenj da menjam biblioteke koje imam, tako da jos uvek koristim ili cisti mysql_*, ili pdo na par projekata...

dinke
08. 07. 2008., 17:10
Ja sam ga koristio na Blogotku, pre svega zbog njegove oop orijentacije a dobro dodje i mogucnost prepare query-a. Nisam primetio nista posebno oko perfomansi, ali nisam ni pravio neke benchmarkove. Moja MySQL klasa koju koristim daily je ionako gotovo identicna po metodima sa MySQLi tako da je sto se mene tice razlika gotovo nikakva :)

Po nekoj mojoj logici ako vec koristis neke MySQL klase koje predstavljaju wrapper oko proceduralnog mysql api-a, onda bi MySQLi trebao biti brzi posto je njegov OOP api ceo razvijen u C-u. No, u programiranju retko ima logike tako da ... :))

cvele
09. 07. 2008., 14:46
Inace na svom frameworku imam klasu za db apstrakciju koja ukljucuje "drajver" za, recimo mysql. Ta "drajver" klasa koristi mysqli, tako da mi je oop pristup donekle olaksao celu apstrakciju i dozvolio mi da klasu razlozim na jos manje delove.