PDA

Pogčedajte punu verziju : bluesman i crv?


presretach
31. 01. 2006., 23:13
Da li dobijate od blusmena poruke, kao vidite moje slike i sl. ?

bluesman
31. 01. 2006., 23:25
Aaa? Jesam bar dobar frajer? :)

zextra
31. 01. 2006., 23:42
Mislim da nije prosao moj spam filter... :D

presretach
31. 01. 2006., 23:50
Aaa? Jesam bar dobar frajer? :)
Pravi bonbon :)
Nadam se da nije prelazan (mislim na virus, ne na lepotu :) )

dinke
31. 01. 2006., 23:51
cccc ... a kako dobijas poruke ? PP ili e-mail ? Ajd pastuj text ovde please.

bluesman
31. 01. 2006., 23:53
Aj nemoj :)

Provalio si sada moj alter ego :)

bluesman
31. 01. 2006., 23:54
BTW, ako si mislio na mene da imam nekog crva na racunaru, sanse su manje od neverovatno :)

zextra
31. 01. 2006., 23:54
...ne zaboravi headere, da mozemo da ga prijavimo na RBL :D

Nikad ne reci nikad...

bluesman
01. 02. 2006., 12:15
E tek sada sam provalio sta se desava. presretach, mogao si bar da napises neki info da bar znam u cemu je problem.

Dakle neko je fake-ovao moj email koji ne koristim vec vise od godinu dana da bi poslao neke viruse na razne adrese, uglavnom na mailing listu elektronskog poslovanja VETS. Ne znam kako je neki student mogao i da poveruje da ja saljem fotke na newsgroup, da se ja pitam, taj mi nebi prosao godinu :)

Ja sam sada poslao mail na tu newsgroup da objasnim onima koji jos nisu shvatili o cemu se radi da to nema veze sa mnom.

presretach
01. 02. 2006., 23:14
Ne znam kako je neki student mogao i da poveruje da ja saljem fotke na newsgroup, da se ja pitam, taj mi nebi prosao godinu :)

Ja sam sada poslao mail na tu newsgroup da objasnim onima koji jos nisu shvatili o cemu se radi da to nema veze sa mnom.

Ja se ponado u toplesu ono ovo :).
Mi smo više poverovali da si zakačio crva, bar ja.

Mejl još nije stigao.

BluesRocker
02. 02. 2006., 13:21
Dakle neko je fake-ovao moj email koji ne koristim vec vise od godinu dana da bi poslao neke viruse na razne adrese, uglavnom na mailing listu elektronskog poslovanja VETS. Ne znam kako je neki student mogao i da poveruje da ja saljem fotke na newsgroup, da se ja pitam, taj mi nebi prosao godinu :)

Zašto bi neko fejkovao tvoj mejl da bi slao crva? Logičnije bi bilo da je nečiji računar zaražen crvom a u adressbooku mu se nalazi tvoj mail pa se crv dalje sam razmnožava pod tvojim mejlom.

bluesman
02. 02. 2006., 14:24
Logično je to kako razmišljaš, međutim kada pogledaš da je mail stigao sa akademske mreže, pa još samo poslat na tu mailing listu, pa strukturu poruke, pre dolazim do zaključka da je to neko namerno uradio zato što većina članova liste neće posumnjati da im sa te email adrese stiže nešto "zlonamerno".

Moguće je i to što kažeš, mada opet, pre mislim da je namerno.

BluesRocker
02. 02. 2006., 15:48
Logično je to kako razmišljaš, međutim kada pogledaš da je mail stigao sa akademske mreže, pa još samo poslat na tu mailing listu, pa strukturu poruke, pre dolazim do zaključka da je to neko namerno uradio zato što većina članova liste neće posumnjati da im sa te email adrese stiže nešto "zlonamerno".

Moguće je i to što kažeš, mada opet, pre mislim da je namerno.
Nisam video tekst poruke pa nisam kompetentan.
Ali, jednom, kad je moj kompjuter mog brata bio zaražen virusom, dobio sam mejl od nekog iz njegovog addressbooka, s kim nisam ni u kakvom kontaktu, pa kontam da se tako šire crvi.

bluesman
02. 02. 2006., 16:18
Jesto, to je 99% slučajeva da se pokupi address book, ali meni se čini da u ovom konkretnom slučaju ništa nije bilo slučajno.

Valjda se zato i zove "slučaj" jer ništa nije "slučajno" :)

presretach
07. 02. 2006., 21:21
http://www.pretraga.co.yu/vesti/strana.php?s=spameri_-_pretraga

Šta se ovo dešava?
Izgleda da su mail liste postale baš zanimljive.