PDA

Pogčedajte punu verziju : Kako najbrže postići željene rezultate?


gagi
01. 02. 2006., 00:54
whatUP?!

Radim neki test s'ovim SEO tj. da vidim koliko mi treba vremena/para da postignem zeljne rezultate. Dakle, primjer ...

Krecem sa sajtom recimo za 7 dana, optimizovao sam ga koliko sam mogoa i umeo. Sada svoj link ostavi recimo na 100 sajtova koji imaju recimo PR izmedju 5 i 8. To bi mi trebalo pomoci da me Google brze indexira. Da li ce to pomoci mom sajtu da dobije bolji PR? Citao sam (i shvatio...?) ako pretjeram s'ovom opcijom Google ce da me baci u "SandBox" gdje cucim minimum 3 mjeseca prije nego sto opet udjem u index. Right? Ovo je recimo besplatna opcija ... i Google ce s'vremenom da uradi svoje. Poslje koliko vremena bih trebao da vidim neke rezultate? Sedmica, 2..3? Mjesec, 2 .. 3? Samo da znam odprilike ..

Kako da ubrzam ovaj gore navedeni proces? Da li bi mi pomoglo da se reklamiram npr. preko Google AdWords? Koliko da investiram? $100, $500, $1000... $5,000 ... $10,000? Hmmm, mozda neki drugi vise "target" network npr. da se reklamiram na eBaumsWorld za svoj humor sajt?

Sve u svemu, po mojim proracunima treba mi oko 50,000 unique visitora dnevno - kako to najbrze da postignem. Pare nisu problem, samo ne zelim da dajem $500/sedmicno i imam 50,000/dnevno ... a cim prestanem da se reklamiram s'padnem na 5,000/dnevno.


Thanks!

bluesman
01. 02. 2006., 01:05
Mislim da prvo treba da definišeš ciljnu grupu. Ne znam o kakvom sajtu se radi, sigurno je nešto "za mase" čim očekuješ veliku posetu, a onda će AdWords mnogo da ti pomogne. Ja bih napravi spisak inteesantnih sajtova na kojima se okupljaju ljudi koje mogu da zainteresujem svojim sajtom i išao bih onda na ciljanu AdWords kampanju.

Znači izabereš sajtove koje želiš i samo na njima prikazuješ reklame. AdWords obiluje opcijama i možeš lepo da podesiš sve parametre kampanje.

Pri tom, opet ne znajući o kakvom sajtu je reč, moraš da znaš da ako su ti keywords jako cenjeni - teže ćeš se ugurati u 1. ligu. Što je cenjeniji keyword - to je teže.

50 000 unique poseta dnevno je jako puno, i plašim se da se to ne postiže velikom brzinom. Što se tiče linkova na drugim sajtovima, to sigurno neće odmoći, naprotiv.

gagi
01. 02. 2006., 02:28
Hvala!

Vec sam skupio tih jedno 100 sajtova s'PR 5-8 gdje mogu da se reklamiram besplatno. Takodje, dosta od njih pruza opciju s'placanjem - da bi bio medju prvim u listi ili na glavnoj strani. Znaci to mi nece naskoditi? Odlicno! :) Bio sam se malo uznemirio kad sam cuo za taj "SandBox" jer onda bi mi sve propalu o vodu :(

Znaci, ako idem gore navedenim putem gdje su mi reklame "targeted" za moje posjetioce. Racunao sam 3% kao click-through. Realno? Mislim tako sam izaracunao da bi mi trebalo oko 50,000 posjetioca dnevno da bih dobio rezultate koji meni vec imaju smisla.

Vremenski, nadam se 2 do 3 mjeseca. Realno?


Jos jednom; hvala!

nixa
01. 02. 2006., 02:57
Моraš da nam daš malo više podataka o samom sajtu da bi ti rekli neke procenjene vrednosti o tome šta je realno, a šta nije

gagi
01. 02. 2006., 03:43
Sajt nudi besplatan program (audio editing/mixing), imam oko 10ak stranica; download, screenshots, support, features, contact, copyright, itd. Cilj je da ljudi snime i probaju program. Dakle, mislio sam da se upisem/reklamiram na sajtove kao download.com. Toga sam nasao, i klasirao po PR. Takodje sajtovi vezani za muziku (DJ, lyrics, akordi, etc. ) ...



... ne zelim samo da skrenemo s'teme :)

cvele
04. 02. 2006., 22:23
AdWords ti nece mnogo pomoci u rangiranju, vec samo u dobijanju poseta.
Sto se tice mesta gde uloziti novac to je svakako kupovina linkova, i to u pravilnim intervalima. (ne vise od 6-7 mesecno)
Sto se tice rezultata, nemoj ih ocekivati pre godinu dana... naravno ovo govorim za high competiton fraze i kw.

PR nevredi nista... dakle zaboravi cak i da postoji. Ono sto ti treba su authority sajtovi relevantni za tvoju oblast.

Dragan Varagić
05. 02. 2006., 10:06
Sajt od 10 strana, software za audio... Postavlja se ozbiljno pitanje za koje vreme ovakav sajt može da ima 50.000 posetilaca mesečno.

Tačno je da se bilo kakva računica o zaradi po ovakvom modelu može računati sa ovolikom ili većom posetom, ali...

Postavlja se pitanje kako je napravljeno tih 10 strana sa prodajnog aspekta, kakav je sam software, tj. koliko je dobar. Što je bolji, možda i dosegnete ovakvu posećenost za jedno 6 meseci, ali bih vam i ja dao godinu dana... I to pod određenim uslovima.

Ovde dobro ide strategija postavljanja programa na download sajtove, naročito na download.com.

Ovako na neviđeno, ne verujem da ćete doći do 50.000 posetilaca mesečno ni za dve godine sa opisanim tipom sajta...

ivanhoe
05. 02. 2006., 13:48
pa dobro za ozbiljan komad software-a koji ce se razvijati 2 godine nisu uopste predugo... to je taman verzija 3.0 :)

po onom sto sam ja cuo o shareware-u tu je glavna fora da dodjes do sto vise review-ova po blogovima, specijalizovanim sajtovima, casopisima... deli ljudima kopije, nudi CD u nagradnim igrama, idi po lokalnim radio stanicama i smaraj ih da te pomenu...ne znam kojim budzetom raspolazete, ali naci se na nekoj kompilaciji programa cak i osrednjeg casopisa iz te oblasti bi ti jako mnogo znacilo...

a onda uvedes pluginove, skinove, update i druge stvari koje teraju korisnike da dolaze na sajt...

jaffarbp
11. 05. 2007., 16:12
ako nije prob ja ću da se nadovežem na ivanhoe-a :)

posto je pomenuo blog-reviews koje je inace dosta 'zanimljivo' nabaviti (citaj nekome to ide samo od sebe a neko nikako da to odradi) mogu da ti preporucim http://www.reviewme.com . Necu da ti ostavim ref link posto nisam jos stigao da skotnam koja su pravila foruma sto se tice toga :)


(off topic - yay moj prvi post :D )

ReLaX
11. 05. 2007., 17:55
Na pocetku takodje probaj viralnim marketingom! Tako ako su program i sajt dobri i imaju sta da ponude, vest o njima ce se brzo prosiriti!