PDA

Pogčedajte punu verziju : Web Design Times


Denis_Radenkovic
01. 02. 2006., 19:01
Pozdrav svima :)

http://www.webdesigntimes.com/

bluesman
01. 02. 2006., 20:39
Jako, jako interesanto... :)

Ja bih samo, pošto ti je takva ideja i koncept, i one levo linkove "presložio" da više liče na novine nego na blog. A što da ne i ceo komplet layout više kao newspaper look, u kolonama sa naslovima različitih veličina... mislim kada si već isterao taj look, neka bude full.

kai
01. 02. 2006., 20:41
Denise jesi li ti pravio web design times?

Denis_Radenkovic
01. 02. 2006., 20:44
Bah, sorry :( pogresan forum - Tek sad sam primetio da sam postovao u 'Showroom' .

"Linkovi - Linkovi do interesantnih sadržaja"... ili nisam ?! Gde se postuju obicni/korisni linkovi?

kai
01. 02. 2006., 20:50
Ja bih rekao ovde! :)

noviKorisnik
01. 02. 2006., 21:13
Hej, svidža mi se ;-)

No, ima i štogod da primetim...

Čini mi se da postoji problem s kontrastom. Tekst je boksovan od naslova i pomoćnih linkova, vizualno se razbija celina članka, a dosta mala razlika u nijansi ... šta da kažem - jednostavno ne prija. Ne vidim potrebu za tim izdvajanjem.

Linkovi mi deluju previše svetlo, a nije posebno istaknut visited stil.

Imam utisak da bi elementi stranice mogli srećnije da se rasporede.

Ono što prvo i najviše bode oči je adsense koji je jedini u sans-serifu. Slobodno bi mogao da bude u potpunom kontrastu ostatku stranice, a možda ne bi ni smetalo da se preseli na vrh desne kolone.

Recommended Links nezasluženo pluta na dnu stranice, pristojno bi mogao da se nađe ispod BookShelfa.

Hehe, što volim da krojim :-) No konačno, ostavio bih ipak adsense gde jeste, a SiteSearch prebacio na Top desne kolone (da se više istakne levo sekcija NewsTopics).

I još nešto: smeta mi što na stranici kategorije nema naslov kategorije.

(... nisam uspeo da vidim neki članak s komentarima. Ta nije valjda da nema još takih?

noviKorisnik
01. 02. 2006., 21:15
Iju, što sam se ispalio :-))) No ajd, rekoh svoje.

Denis_Radenkovic
01. 02. 2006., 21:18
Heh, :) OK - Nisam ja radio sajt, vec sam ga postavio ovde kao koristan link! Grab the RSS and enjoy! ;)

...a admini nek jave ako je ovo pogresan forum za temu :rolleyes:

noviKorisnik
01. 02. 2006., 21:21
Ma forum je dobar, nego smo se bluesman i ja zaleteli zbog specifičnog izgleda - šta ćeš, godine ... :-)

// btw - Linkovi se baš ne uklapaju u opis Showroom - "Pokažite šta imate"

ivanhoe
01. 02. 2006., 22:22
Sve je vise sajtova koji samo prenose clanke sa drugih sajtova, a ovo mi se cini kao yet another... to mi je ok za agregatore, ali u web varijanti pocinje da mi smeta, jer su krenuli da prave shum, sajtovi sa originalima textova su losije kotirani u pretrazivacima i onda ti sleduje 5 klikova dok dodjes do originalne verzije texta koju trazis...

bluesman
01. 02. 2006., 22:24
Denise, nije pogrešan forum nego su ti pogrešni ljudi, očigledno umorni ili šta god, orgovarali. Sorry, mislio sam da si ti ovo radio.

BTW, drago mi je da si se pojavio ovde, welcome.

mungos
01. 02. 2006., 23:00
Ne sviđa mi se interfejs, kombinacija previše izlizanih fazona, koji zajedno izgledaju ne zanimljivo. Sadržaj je prema ciframa u NewsTopics trenutno tanak, filing je takav da ne bih otišao tamo sledeći put. Jednostavno danas ima toliko sajtova na ovaj fazon, a ovaj ne donosi ništa novo.

[nq]
01. 02. 2006., 23:03
Interesantan sajtic doduse vec vidjena ideja.
Dobro dosao Denise, covece ja tebe vec poistovecujem sa likom iz crtaca :D

Dragan Babić
02. 02. 2006., 00:41
ma UI je ono, korektan ali bljutav, ali je dobar mashup podataka i izvora. mislim da se ne poklapa toliko sa ultra izvikanim agregacijama koje se najcesce srecu na netu.