PDA

Pogčedajte punu verziju : Treći opštinski sud u Beogradu


pele
30. 07. 2008., 22:10
Sajt je uspostavljen 29.Jula 2008.
Neki tekstovi ce se jos dodavati, a mene zanima Vase misljenje
o samoj funkcionalnosti i organizaciji sajta, te pristupu odredjenim informacijama.
Po prirodi, Tema nije preterano zanimljiva, ali sta da se radi.
Svaki savet je dobrodosao.

Link http://trecisud.rs


Zahvaljujem.

misko_
31. 07. 2008., 07:18
Meni osobno pari OK...

Lako sam se snašao na stranici, gdej se šta nalazi i gdje bih trebao kliknuti i šta dobiti, što je po meni najvažnije jer mi najviše ide na živce kada dodjem na neku stranicu pa moram se mučiti da otkrijem što je link a što tekst itd...

P.S. je imaš svoj CMS ili si korisio neki(koji), čisto me zanima...

nixa
31. 07. 2008., 08:26
ovo je joomla ...

Goran Aničić
31. 07. 2008., 09:29
Ma sasvim je ok, važno je da je informativno i jednsotavno, samo izbaci ovu postravnu reč i postavite tu neki po IA najbitniji sadržaj.

Mr.Paja
31. 07. 2008., 10:01
U meniju "Opste informacije" boja slova mi se stapa sa pozadinskom slikom (stubovima) pa i nije bas pregledno ...

E da, i treba skloniti ovaj welcome note i staviti nesto korisnije ...

Nenad Vasić
31. 07. 2008., 12:41
http://img98.imageshack.us/img98/2381/trecisudoffline12175006fq8.th.png (http://img98.imageshack.us/my.php?image=trecisudoffline12175006fq8.png)

Ne znam da li je ovo zato što je sajt nov i još se neke stvari sređuju ali ipak ne bi trebalo da bude ceo sajt offline zbog toga.

misk0
31. 07. 2008., 13:38
Jako fino uradjen sajt, svidja mi se ideja za search i login mada bih search stavio malo pristupacnijim a ne kao jedno dugme na vrhu ekrana.
Fino uklopljena Joomla, jos bih sredio linkove (sef).

Cestitke.

pele
31. 07. 2008., 13:54
Jako fino uradjen sajt, svidja mi se ideja za search i login mada bih search stavio malo pristupacnijim a ne kao jedno dugme na vrhu ekrana.
Fino uklopljena Joomla, jos bih sredio linkove (sef).

Cestitke.




Posto je sajt vise informacionog karaktera glavni login sam stavio na blogu.
Razmisljao sa da eventualno samo search odvojim na pocetnoj, zbog zakona koje tek treba da stavim, a u pravu si i da bude pregledniji.

Hvala svima koji su komentarisali.

Nenad Vasić
31. 07. 2008., 14:38
Kao što je Mr.Paja napisao, linkovi u desnom meniju "OPŠTE INFORMACIJE" se lošije vide zbog slike u pozadini.

Copying or replicating this content is strictly prohibited without permission of TREĆI OPŠTINSKI SUD
Napiši ovaj text na srpskom. To isto važi za dugme Search.

Na nekim stranicama veličina fonta glavnog teksta je veća nego na ostalim stranicama. Na primer na ovoj (http://trecisud.rs/index.php?option=com_content&task=view&id=7&Itemid=31) strani.

Na Download strani kad se pređe mišem preko neke kategorije prikazuje se plava pozadina što se po meni nikako ne uklapa u dizajn.

mileusna
31. 07. 2008., 15:33
Ubaci da je <title>Treći opštinski sud u Beogradu</title> a ne Treći sud.

jopa
06. 08. 2008., 20:10
vrlo solidno odrađen site.

ono što bih ja ovako odokativno promijenio/poboljšao je sljedeće:
1. svakako logo izmjeniti, (u headeru desno)... shadow, font, srediti nazubljenost itd. jer ovako ne ostavljaju profesionalan dojam
2. povećati transparency na ovim korintskim stupovima, dakle pozadina desnog izbornika, jer ovako tekst ne dolazi do izražaja, nije sasvim čitljiv.
3. "index stranica" se u FF-u preklapa s podatkom o trenutnoj stranici.

Jelena Mickic
08. 08. 2008., 14:18
Htela sam da postujem ovaj komentar ranije, ali tek sam sada sam nasla malo vremena :-)

Znaci svrha sajta jeste da
1. bude servis gradjana, ponudi im relevantne i azurirane informacije i da bude mesto kontakta, odnosno komunikacije sa zaposlenima u sudu.
2. da zaposlenima u sudu olaksa posao, (smanjuje se broj tel. poziva gradjana, i svih ostalih zainteresovanih strana) i omoguci unapredjivanje kvaliteta poslovanja kroz dvosmernu komunikaciju sa gradjanima i ostalim javnostima kroz feedback (blog u ovom slucaju).

Vizuelni sadrzaj sajta je ovde definitivno u funkciji tekstualnog, pa ga necu ni komentarisati, a i dobrim delom je stvar ukusa. Mozda ne bi bilo lose da se na naslovnu stranu stavi foto suda, jer se tako uspostavlja i vizuelna identifikacija sa institucijom ciji sajt posetilac cita

Tekstualni sadrzaj:
Naslovna:
• Mozda ne bi bilo lose da uvodni paragraf, da li ce to biti uvodna ili pozdravna rec, svejedno je, ponudi vise jasnijih informacija cime se konkretno bavi treci opstinski sud, sta je sve u njegovoj nadleznosti, sta na stranicama sajta mogu da ocekuju njegovi posetioci, i koja je njegova svrha.

• Na naslovnoj takodje na vidno mesto staviti adresu, kontakt tel, faks i email (uopste ne znam gde se to na sajtu nalazi, niti u kojoj kategoriji to mogu da nadjem) :-( Takodje staviti mapu sajta na naslovnu, narocito za ovako slojevit sajt, posto sam na primer deo “saopstenja za medije” sasvim slucajno nasla kao podsekciju neke od sekcija.

• Blog bi trebalo da bude bitno i interesantno mesto, i obostrano korisno samo ako se dobro upotrebljava. Ona objasnjenja za upotrebu su suvise dugacka i komplikovana, i iskreno meni je bilo malo dosadno da ih citam, jos su i sitno napisana :-( Obavezno ih svesti na dve, tri recenice, ili ako je vec neophodno detaljnije uputstvo za upotrebu bloga, onda neka to bude u formi kratkog infa, kao podsekcija u sekciji blog. Tu moze da se doda i manji paragraf o svrsi bloga kao sredstvu komunikacije i razmene misljenja. Ne zaboravimo da nisu svi upuceni sta je blog.

Takodje, objasnjenje za upotrebu bloga ne bi trebalo da bude prvi post bloga.
Prvi post bloga kojim se i zapocinje komunikacija bi mozda mogao da bude post o materiji kojoj je blog posvecen, ali nikako nasiroko i nadugacko. Svaki post inace treba da imenom i prezimenom potpise osoba koja ce biti zaduzena da ga vodi. Ne samo sto je ovo standardna blog forma, vec i daje legitimitet, autoritet i ozbiljnost (tezinu) komunikaciji.


I za kraj: dodati cirilicu posto se radi o drzavnoj insistuciji, preregistorvati domen na treci opstinski sud. Prevesti reci koje jos stoje na engleskom, kao sto su download, moze kao ”preuzmite dokumenta”, categories , read more, itd.

Voditi racuna da se dijakriticki znaci redovno upotrebljavaju: Č, Đ, Ž, Š…

Iskreno se nadam se da ce biti od pomoci. :-)

Nenad Vasić
08. 08. 2008., 14:30
Voditi racuna da se dijakriticki znaci redovno upotrebljavaju: Č, Đ, Ž, Š… Ne bi bilo loše da ih i vi upotrebljavate kad već tako insistirate. ;)

filmil
08. 08. 2008., 15:08
Ne bi bilo loše da ih i vi upotrebljavate kad već tako insistirate. ;)

Сваки ме ад-хоминем увек одушеви.

Whee!!!

Државна установа, додати ћирилицу и наместити да буде прво писмо. Тако стоји у Уставу.

ф

pele
10. 08. 2008., 13:40
Iskreno se nadam se da ce biti od pomoci. :-)

Njlepse se zahvalujem na vremenu koje ste odvojili za strucnu analizu koja ce sigurno biti od pomoci. Bio bih Vam zahvalan za buduce sugestije i komentare.

S postovanjem.

Jelena Mickic
10. 08. 2008., 15:52
Njlepse se zahvalujem na vremenu koje ste odvojili za strucnu analizu koja ce sigurno biti od pomoci. Bio bih Vam zahvalan za buduce sugestije i komentare.

S postovanjem.

Drago mi je sto su sugestije pozitivno prihvacene, jer mi je to bila i namera. :)

Sto se daljih komentarisanja tice stojim na raspolaganju:1094:

STELLANOVA
10. 08. 2008., 19:25
Header na valja. Grb je neodgovarajuci. Evo kako bih ja uradio...

http://slobodan.miskovic.net/tsp.jpg

pele
11. 08. 2008., 11:42
... Evo kako bih ja uradio...

SAVRŠENO, TAKOĐE I PO MOM UKUSU.
POŠTUJEM IDEJU !

power in simplicity.
thanks!

misk0
11. 08. 2008., 12:27
Ajd kad vec smo vec picajzle:
- na headeru ti ne treba trecisud.rs - nema potrebe, vidi se na tonu drugih mjesta tacna adresa pocevsi od url bar-a.
- Ovu zensku na sredini (sa machem i vagom - ne znam kako se zove) pomjeri ili na sredinu ili desno. Ovako, na 1280px sirine nije ni vamo ni tamo :)

pele
15. 08. 2008., 10:19
...Ovu zensku na sredini (sa machem i vagom - ne znam kako se zove) pomjeri ili na sredinu ili desno. Ovako, na 1280px sirine nije ni vamo ni tamo :)

Izvini, nisam stigao ranije da odgovorim.

-justicija je u sklopu .png, dimenzije kompletnog imidža su 430x85, transparent.
-proširivanje istog bi ga "otežale", a samim tim i učitavanje strane.
-ubacivanje novog div taga za drugi imidž bi možda napregle css.
-zato sam odlučio da za sada ostavim ovako.

U svakom slučaju hvala ti na postu.

andrej
18. 08. 2008., 14:28
Mislim da bi bilo fer reci da je u pitanju template (ako mi je promakao taj podatak, izvinjavam se) ili je ipak rip off?

http://altushost.com/web

Uz rizik da napravim reklamu ovoj firmi, khm..

nixa
18. 08. 2008., 14:36
uu fin RIPoff :) congrats na nalazenju :D

MorenoArdohain
18. 08. 2008., 14:40
U pitanju je Joomla (The Moment) template:
http://demo.gavick.com/

Tehnicki, i nije ripoff, ako je kupljen template..

Ali ako nije placen za ovaj slucaj, mislim da bi sud trebalo da se pozabavi time.

pele
21. 08. 2008., 08:26
[QUOTE=MorenoArdohain;58831]U pitanju je Joomla (The Moment) template:
http://demo.gavick.com/

Tehnicki, i nije ripoff, ako je kupljen template..




Odgovor je da postoji membership, ali ne sud nego ja licno.

The Moment ver. 1.0.1x i Gomuproject ver. 1.5x , a kad je Gavic u pitanju, prijavljeno na različite domene.

U svakom slučaju havala ti jer da nije bilo tvog posta moguće da bih pomenute templejte koristio i za druge domene i time kršio Gavick-ov Terms and Conditions.

S obzirom da je ovaj posao plaćen = nula valute, opredelio sam se za free_varijantu, tako da mi predstoji editovanje CSS-a.

Da ne bude zabune, otvaranjem ove teme nisam tražio mišljenje o izgledu sajta, nego:

“… a mene zanima Vase misljenje
o samoj funkcionalnosti i organizaciji sajta, te pristupu odredjenim informacijama …”

, jer bi bilo potpuno apsurdno komentarisati Gavic-ov dizajn.


Najkorisniji post bio mi je od Jelene Mickic, koja je tačno, objasnila nedostatke i mane sadrzaja sajta.

Poštujem vrlo tvoj profesionalizam, a i autorsko pravo jer sam i sam vlasnik 3 poslovne aplikacije, od kojih su 2 u funkciji, registrovane kod Jugoslovense Autorske Agencije. Gde bi nam bio kraj kad bi svi o tome vodili računa.

Pozdrav.