PDA

Pogčedajte punu verziju : Pomoc u vezi Amazon bookstore-a


jasmanac
06. 02. 2006., 14:37
Naime, planiram da implementiram prodaju knjiga sa Amazon-a na sledecem web projektu.

Moj koncept je da postoji clanak o nekoj kljucnoj reci i da u okviru tog clanka ponudim posetiocima i relevantnu knjigu ili dve koje ce biti iste tematike kao i sam clanak.

Posto ja nisam programer, ali mi nije problem da implementiram, zanima me kako i na koji nacin funkcionise Amazon store i koliko bi tu imalo posla oko implemenacije?

Dragan Babić
06. 02. 2006., 15:46
Ne znam koliko ti je ova informacija od pomoci, ali prilicno sam siguran da TXP ima plugin koji radi bas tako nesto... pogledaj na textpattern.org, pa mozda i nadjes nesto sto ces moci iskoristiti.

jasmanac
06. 02. 2006., 17:41
Pa ja bih da zadrzim .html ekstenziju ako je ikako moguce. To jest da stranice i dalje budu plain html. Ako se ne varam, ali nisam siguran, perl radi u okviru html fajlova?

marinowski
06. 02. 2006., 17:50
To zavisi od konfiguracije Web servera. Mozes da podesis da ti npr. php parsuje i .html stranice, ukoliko zelis da iz nekog razloga zadrzis .html ekstenziju ...

Problem koji se moze pojaviti ako dinamicki sadrzaj prikazujes kroz .html stranice je problem kesiranja: neki proxyji smatraju da se .html ne menja kod svakog reloada, pa cuvaju sadrzaj neko vreme. Zato je potreban koktel header direktiva koje ce objasniti da se stranica ne treba kesirati.

Verujem da Amazon nudi affiliate program koji ce ti parsirati stranicu i postaviti knjigu koja odgovara sadrzaju stranice.

jasmanac
06. 02. 2006., 20:37
Neznam da li ste me razumeli, ja imam ciste html fajlove, znaci ne koristim .htaccess i content mi nije dinamicki.

dinke
06. 02. 2006., 20:41
Inace, amazon ima sjajan SOAP Web Service koji moze da se koristi. Igrao se ja sa njim pre jedno dve godine, kada sam ucio SOAP. Tebi kao neprogrameru to verovatno nista ne znaci, ali onome koji ce se sa time bakcati samo to pomeni :)

Inace, mislim da je onaj cuveni XUL example na http://www.faser.net/mab/remote.cfm upravo napravljen koristeci SOAP servise.

jasmanac
07. 02. 2006., 00:09
Pa da, citao sam o tom SOAP-u ali sto bi rekli ljudi "Ne mere to bez kabla" ;) Ako je neko imao iskustva sa ovim bio bih mu jako zahvalan kada bi napisao neke smernice odakle poceti (naravno bez registracije jer se to podrazumeva).