PDA

Pogčedajte punu verziju : ACDSee Professional 8.0


bluesman
08. 02. 2006., 11:26
Retko ovo radim, još ređe javno, ali posle nekoliko loših verzija moram da pohvalim ACDSee PRofessional 8.0 kao najbolji software koji sam imao u rukama u poslednje vreme. Očigledno su posle par verzija lutanja našli pobednički recept. Za neke prostije stvari i sređivanje fotografija na brzaka, čak može da zameni i Photoshop (mislio sam da ovo nikada neću reći).

A sama organizacija fotografija je dovedena skoro do perfekcije.

Goran Aničić
08. 02. 2006., 12:01
Neki od redovnih korisnika su se žalili na "sporiji odziv"?

Ilija Studen
08. 02. 2006., 12:37
Posle jedne loše verzije ACDSee (mislim da je bila 4ka u pitanju) počeo sam da koristim XnView. Posle toga mi više nije ni palo na pamet da instaliram ACDSee iako sam video niz recenzija novijih verzija i trial instalacije imao na diskovima koji dolaze uz magazine.

Doduše, nemam foto aparat pa taj tip programa koristim isključivo kao preglednik + za masivnu obradu (konvertuj sve u PNG, smanji velike na max 1024x768... i slične elementarne operacije nad masom fajlova). XnView ima jednostavan i prilično moćan za te tipove operacija (skripte se mogu čuvati), koji je znatno lakši od Photoshopa.

BTW, ACDSee je komercijalan, a XnView free...

crews_adder
08. 02. 2006., 13:25
Ja sam bivsi korisnik ACDSee, a sada zadovoljan korisnik XnView-a. :)

nixa
08. 02. 2006., 13:44
ACDSee 8 je stvarno odlican alat ...

zextra
08. 02. 2006., 18:01
ACDsee 3.0 mi zavrsava posao, probao sam XnView, IrfanView, ACDSee nove verzije... Nista nije bilo ni blizu po mojim merilima. Doduse, ja sam imao vrlo specificnu potrebu da program radi dosta brzo na starijim racunarima (166mhz :)), pa mi je ujedno i odgovaralo da koristim isti software na svim masinama...

XnView mogu da pohvalim zbog velikog broja pluginova - otvara sve i svasta.

Pedja
08. 02. 2006., 18:24
Koristim FastStone Image Viewer. Free a odlican program kao zamena za AcdSee.