PDA

Pogčedajte punu verziju : Litesphere affilate program


Mr.Paja
11. 02. 2006., 07:23
Pisao sam par mailova doticnima u vezi isplate sredstava (koja su vec par meseci preko 1000 din., sto je minimum) ali se prave mutavi. Da li je neko imao posla sa njima, da li isplacuju ili je neka prevara ... :confused:

p.s. U pitanju je affilate za prodavanje slicica i zvukova za mob.

zextra
11. 02. 2006., 10:52
Nama dodju par hiljada, niko nista... I tako vec skoro 6 meseci :(

bojan_bozovic
11. 02. 2006., 10:54
Je li, posluju po srpski izgleda ;)

bluesman
11. 02. 2006., 12:57
Ja sam dosta dugo radio sa njima, jos uvek radim, ne samo affiliate program, i uvek su bili korektni, medjutim od septembra/oktobra 2005 očigledno imaju neki problem sa softverom (ili programerima).

Ja imam oko 14500 dinara neplaćene zarade od oktobra do februara, činjenica je da su jako spori i po mom skromnom mišljenju, najbolji potez koji mogu da urade je da prvo daju otkaz svojim programerima. Ranije su bili mnogo bolji i ažurniji, ali to verovatno ide sa porastom obima posla, počinješ manje da obraćaš pažnju na klijente, naročito one "stare" koji su od početka sa tobom. Ta situacija može lako da se pomeni na štetu Litesphere, nadam se da su oni svesni toga i da shvataju da sve to mora da radi daleko ozbiljnije.

zextra
12. 02. 2006., 18:47
Ako si bio u njihovim kancelarijama, onda znas da se oni bave mnogo vecim stvarima od mobile usluga. Ne branim ih - i mene nervira njihov softverski pristup, zatvorenost za nove ideje i predloge (tipa: evo ovo je nas sistem, tako radi, pa se ti uklapaj, iako je pravljen samo za specificnu vrstu aplikacija...).

Mr.Paja
03. 03. 2006., 16:50
I evo objasnjenja, čisto da imamo zaokruženu temu :


Postovani,

Sa zaljenjem Vas obavestavamo da pocev od prvog marta nismo u mogucnosti da saradjujemo sa fizickim licima iz razloga nedostatka ljudskih resursa koji bi na vreme vrsili obracune i regulisanje dokumentacije potrebne za isplatu Vasih honorara.
Ukoliko ste u mogucnosti da se prijavite kao pravno lice bice nam
zadovoljstvo da nastavimo saradnju sa Vama. Molim u tom slucaju da se putem mail-a na ovu adresu prijavite sa novim podacima i potrebnom dokumentacijom za preduzeca, tako da cete moci pod istim nalogom da nastavite ucesce u affiliate mrezi slicice i melodije. Ukoliko niste u mogucnosti da se prijavite kao pravno lice, odlucili smo da svim fizickim licima koja imaju preko 800 dinara na racunu zakljucno sa 28. februarom 2006. bude isplaceno dugovanje, uprkos uslovu affiliate mreze da se isplate vrse samo ukoliko je na racunu 1000 dinara.

Srdacan pozdrav,

LMG Litesphere

MorenoArdohain
03. 03. 2006., 18:32
Jel moze neko da mi da preporuku za firmu koja radi i 063 i 064 mreze, izuzev gore spomenute firme?

bluesman
03. 03. 2006., 20:41
Ja uskoro :) 064 odmah, 063 cekam vec par meseci.

MorenoArdohain
03. 03. 2006., 21:16
Bluesman, kad realizujes oba servisa, javi se obavezno..

A dotle, treba mi neko za obe mreze..

bluesman
08. 03. 2006., 18:07
Evo kako Litesphere obračunava (cifre su samo example): :)

a. Bruto Zarada: 10000
b. Neto zarada (30%): 3000
c. PDV (18%): 540
d. Moja zarada (b - c) = 2460

Sve bi to mozda bilo lepo da se PDV ne naplacuje korisniku, znaci korisnik plati za svaki sms od na primer 100 dinara jos 18 dinara PDV, pa bi onda racunica trebala da glasi ovako:

a. Bruto Zarada: 11800
- od bruto zarade oni plate PDV 1800 drzavi, pa u raspodelu ulazi 10000 din
b. Neto zarada (30%): 3000
c. PDV (18%): nema jer je vec placen
d. Moja zarada (b - c) = 3000

Znaci, posto mobtel vec plati 18% PDV-a drzavi koje je uzeo od korisnika naplativsi mu 100 + 18 dinara, a onda osnovica od 100 dinara ide u raspodelu od koje ja dobijam 30% - nema teorije da ja placam PDV jer je to onda dvostruko oporezivanje.

zextra
09. 03. 2006., 02:26
Nije li to u ovom slucaju oporezivanje tvoje zarade?

bluesman
09. 03. 2006., 03:20
Ne samo to, nego ja sada mogu 'ladno da im zatvorim firmu i stpam odgovorne u zatvor zbog toga. Uostalom to nije oporezivanje moje zarade, jer je porez plaćen, to je neki harač LMG Litesphere, voleo bih da verujem da je zbog neznanja knjigovodje.

ivanhoe
09. 03. 2006., 15:24
da, pitanje je da li im je knjigovodja glup ili prepreden...

bluesman
09. 03. 2006., 16:12
Sto je najgore, to su navodno instrukcije direktora marketinga koji je odlucio da "tako treba". Danas treba da se cujem telefonom sa njim pa da "resimo" ovo. Ja sam za svaki slucaj zvao svog knjigovodju koja kaze da sam 100% u pravu.

bluesman
09. 03. 2006., 17:02
Evo sada sam dobio mail od njih:

Izvinjavamo se na gresci, i uveravam te da cemo ispitati odgovornost. Tebi hvala na razumevanju i podrsci.

Dakle, izgleda da se neko tamo mesao u stvari koje mu nisu sasvim jasne.

MorenoArdohain
09. 03. 2006., 18:40
A Urbae? Mislim da i oni grese isto:

"Vaša zarada preko Partnerskog programa će biti oporezovana kao i svi prihodi. To će se obaviti tako što će Neogen uplatiti porez u Vaše ime."

Tj, ako ja zaradim 10.000 din, ustvari cu dobiti iznos umanjen za 18%.

Da li je to ok?

bluesman
09. 03. 2006., 19:05
Glavno je pitanje kako se to naplacuje. U slucaju SMS-a, korisniku se naplati recimo 100 dinara + PDV. Znaci njega sms kosta 118 dinara. Mobtel onda uzme tih 18 dinara i uplati PDV i sa tim je prica o PDV-u gotova. Onda ostalih 100 dinara ulazi u raspodelu gde mobtel uzme 60%, provajder 10%, a ja 30%. I niko od nas ne placa PDV jer je vec placen.

Kod tih partnerskih programa, takodje neko mora da plati PDV. Ako oni od ukupne bruto sume odvoje 18% za PDV onda tebi moraju da uzmu osnovicu ono sto ostane posle tih -18%. Ako je tebi recimo zarada 10000 dinara, posle 18% PDV ostaje 8474 dinara. Ako je tvoja provizija od toga recimo 50% ti dobijes 50% od 8474 sto je 4237 dinara.

Mr.Paja
22. 03. 2006., 06:25
I pored najave da će isplatiti lovu od iste ni traga ni glasa .... :1075:

bojan_bozovic
22. 03. 2006., 08:10
Sada, nije ovo bas vezano za Litesphere, ali, mozete li mi preporuciti strani program koji je slican Litesphere a za strano je trziste (USA, Nemacka, francuska, Belgija, Holandija, UK - odatle imam najvise poseta). Mozda cu onda poceti da radim na mobilnom sajtu, zasad mi mobilni sajt ne moze doneti nista konkretno sem glavobolje :)

bluesman
22. 03. 2006., 10:51
I pored najave da će isplatiti lovu od iste ni traga ni glasa .... :1075:

Nisam ni ja nista dobio i pored cele ove price, i pored faktura i svega ostalog... Oni navodno imaju problem posto im Mobtel zbog svojih "problema" ne isplacuje nista mesecima, pa zato ni oni ne isplacuju nista klijentima. To je donekle razumljivo ali prilicno neprofesionalno. Sto se mene tice, ako nema isplata neka onda kazu "zatvaramo radnju" pa onda svako na svoju stranu.

Ja sam vec sklonio "slicice i melodije" sa sajta, a na korak sam od toga da kazem "nema pretplate za 063 - pozajmite telefon od nekoga ko ima 064". Pa makar niko ne posalje ni jedan SMS.

bluesman
06. 04. 2006., 16:52
Samo da kazem da sam napravio taj korak iz poslednje recenice prethodnog posta. Presudan je bio novi izvestaj po kojem sam za mesec dana na 063 (iako ima vise SMS-ova nego na 064) zaradio koliko za 5 dana na 064. Jednostavno Mobtelova provizija je suvise velika i ne isplati mi se - bolje da im dam onda svima besplatno.

bluesman
12. 05. 2006., 14:21
Epilog: pošto sam ukinuo 063 (iako sam imao veći broj SMS-ova sa 063 nego sa 064 i 065 zajedno) mesečna zarada od SMS-a je duplirana. Tako je bilo prošli mesec, takav trend se nastavlja i ovog meseca. Očigledno ljudi koji imaju 063 ili prelaze na 064 (zbog cele Mobtel afere) ili se snađu pa pozajme telefon od nekoga ili neko pošalje SMS za njih.

Znači, iako je izgledalo kao glup potez, ispostavilo se da duplo više zarađujem od kada sam ukinuo najvećeg operatera jer je harač Mobtela bio svetski bezobrazan !?!

Za kraj, samo da ne bude zabune. Ja to nisam uradio zbog Litesphere, već zbog Mobtela. I Litesphere su u velikom problemu sa Mobtelom, jedino što sam njima zamerao je što nisu poslali neko obaveštenje... bilo šta. U kojoj god firmi sam radio jedan od glavnih uslovam i je bio da mi gazda, u slučaju da plata kasni, jednostavno tako kaže a ne da čekam danima i svi ćute. Znači bolje kaži "nema plate ovaj mesec - snađite se" nego da ćutiš i kao status quo, a ja ne znam ni šta se dešava.

Ispostavilo se da Liteshpere ne isplaćuje svoje affiliate zbog toga što Mobtel njima ne isplaćuje mesecima. To je donekle razumljivo, ali poslovno njihove partnere ne treba da interesuje kakve oni probleme imaju, ili radimo ili ne radimo.