PDA

Pogčedajte punu verziju : Zar se nisi smorio da cekas u redu ispred saltera ;)


torbica
04. 11. 2008., 19:33
To je lajtmotiv projekata formular.rs. na Bizbuzz-u ste videli da Ministarka dodje ali lokalne velicine ne! Da ne bi cekali sledeci vek, ko hoce moze da se pridruzi projektu. Dizemo wikimediju na tom domenu i postavljamo servise,

naziv servisa
nadlezna ustanova
potrebna dokumenta
FORMULARI
taksa i tekuci racuni
i linkovi...

pa da napravimo makar drugi nivo eUprave koji ce biti koristan i lak za pretrazivanje...

Misko
05. 11. 2008., 22:18
Veruj mi da je lakše doći do Ministarstva telekomunikacija nego do gradskih otaca (kome li su oni oci? :D ) Grada Niša... govorim iz ličnog iskustva...

Eniac
06. 11. 2008., 00:57
skoro sam komentarisao sa nekim ortakom oko customer care-a generalno kao jednog od poslova buducnosti, iz razloga sto ljudi sve manje vremena imaju za preregistracije, vadjenja kojekakvih papira i ostalih time-consuming birokratskih aktivnosti... go4it!

Dzordz
06. 11. 2008., 05:41
Moj kolega nedavno otisao u jednu banku nije imao kesa pri sebi pa uzeo kredit za registraciju kola. Kaze nikad vise nece sam registrovati kola, oni ti lepo tamo sve popune ti samo sedis i potpises na kraju.

torbica
09. 11. 2008., 22:44
Moj kolega nedavno otisao u jednu banku nije imao kesa pri sebi pa uzeo kredit za registraciju kola. Kaze nikad vise nece sam registrovati kola, oni ti lepo tamo sve popune ti samo sedis i potpises na kraju.

e to je zamisao servisa...
samo sto mozes da otkucas i odstampas od kuce ili sa posla
stedis jedan odlazak

STELLANOVA
10. 11. 2008., 08:11
Pa gde ce onda da rade svi ti ljudi na salterima sto su sad? Zar nije plan Vlade nase da se smanji nezaposlenost a ne da se poveca? :) Ako je guzva na salteru otvoriti jos 20 saltera, zaposliti 40 ljudi (jelte dve smene po 20) i povecati cene taksi da bi se skupilo za plate. :)

Papermoon
24. 11. 2008., 02:24
oh ima poslova koliko zelis...kukuruzi, visnje, taksiranje, otvaranje str-a, javni radovi......

Salim se, naravno. :D

Pitanje je sta cemo MI dok se oni ne snadju? Za pocetak bi mogli da prenose podatke sa papira na komp...to ce potrajati jedno 10 godina i taman onda ide penzijica. Mogu to ukucavanje podataka da uvrste u javne radove takodje! I da recimo onaj ko ima zatvorsku kaznu mora da kuca brojeve sve vreme....ako pogresi, mesec vise ;)


POJMA NEMAM.

Codegen
11. 01. 2009., 22:29
Predlazem da se i kod nas uvede, kao u Mexiku sto se uvelo, zrtve birokratije ili sl.
http://www.blic.rs/zanimljivosti.php?id=73820

Papermoon
05. 04. 2009., 16:35
Predlazem da se i kod nas uvede, kao u Mexiku sto se uvelo, zrtve birokratije ili sl.
http://www.blic.rs/zanimljivosti.php?id=73820

Bolje neki spomenik onome ko to uspe da removeuje, tu birokratiju.