PDA

Pogčedajte punu verziju : Koji framework koristite?


Ilija Studen
17. 06. 2005., 04:58
Manje više svi koji se ozbiljnije bave PHP razojem imaju neko okruženje koje im osigurava brz start - framework. PHP frameworka nije baš bilo mnogo do pojave PHP5 (zbog siromašnog objektnog modela kod 4ke) tako da većina programera koristi neka svoja rešenja...

Ono što me interesuje da li koristite svoje rešenje ili neki gotov framework (koji?) i koje su mogućnosti frameworka koji koristite?

Bojan Zivanovic
17. 06. 2005., 15:37
Koristim svoje/tudje resenje (malo jedno malo drugo :)), pristup bazama, login, iscrtavanje strana , formi, tabela... Smarty ne koristim zato sto ne vidim potrebu jos za njim, ali ima vremena :)
Ko zna da predlozi dobar framework?
Znam za Horde...

Ilija Studen
18. 06. 2005., 14:30
Smarty ne koristim zato sto ne vidim potrebu jos za njim

Ne koristiš template engine jer ne vidiš potrebu za njim? Čudno. Jako čudno... Jesi li bar probao da ga koristim u bar jednom projektu? Probaj pa će te potreba zveknuti pravo u čelo :D

Što se frameworka tiče, ima ih više... Probaj na Googleu. Pošto nisam koristio ni jedan gotov ne mogu ništa da ti preoručim...

zekica
19. 06. 2005., 18:25
Možda je čovek hteo da kaže da ne koristi smarty, već neki drugi template engine, pa čak i neki self-made.

Što se framework-a, tiče, ja koristim jedan moj koji sam napisao pre možda godinu dana, ali je sada u pripremi drugi, koji će mi omogućiti "ogromnu" fleksibilnost što se tiče prisupa podatcima i njihove organizacije, kao i veoma lako prikazivanje istih na različite načine i u različitim formatima (html, xhtml (ajax), xhtml mobile, wml, rdf...). Takođe, održavanje i upgrade production sajta će se sa ovim sistemom svoditi na par klika mišem, ali će verovatno biti za koji procenat sporiji od konkurencije.