PDA

Pogčedajte punu verziju : overflow: hidden bug u FF


nixa
20. 02. 2006., 02:27
Imam vrlo neobican problem ...

overflow: hidden; mi ne radi u FF , u IE da ,i to kada imam <object> tag u okviru tog div-a :)

evo kako to sad izgleda : )


<div id="flNav" style="position:absolute; width:184px; height:450px; overflow: hidden;overflow-y:hidden;overflow-x:hidden;">
<object type="application/x-shockwave-flash" data="menu.swf" width="552" height="450" wmode='transparent'>
<param name="movie" value="menu.swf" />
<param name="menu" value="false" />
<param NAME="wmode" VALUE="transparent">
</object>
</div>


sve sam zivo pretrazio .. nema pomoci :)

noviKorisnik
20. 02. 2006., 09:50
Teško. Objekat se postavlja "iznad" a ne "unutar" tog diva što bi trebalo da mu bude roditelj.

Eh da, ne verujem da to ima veze što je object tag, već što Flash plugin ima više neočekivanih ponašanja za non-IE browsere (mnogo se prirodnije ponaša na IE).

Dragan Babić
20. 02. 2006., 10:46
Koristi onaj flash satay za embedovanje flasha u html. mislim da se tako zove :)

noviKorisnik
20. 02. 2006., 11:31
Ovo već jeste to :-) ... flash satay je više fora da se prođe validator, dok sam plugin ima isto ponašanje.

jasmanac
20. 02. 2006., 11:47
Ne vidim razlog da koristis overflow ovde? Daj konkretan primer sta hoces da postignes.

nixa
20. 02. 2006., 12:30
hoću da postignem da trigerujem veličinu div-a zarad prikaza sadržaja ispod flasha-a,da deo koji je txt moze da se selektuje,da se klikne na link i slicno ...