PDA

Pogčedajte punu verziju : www.hotelbooking.rs - implementacija white labela


torbica
16. 01. 2009., 23:02
Kako Vam se cini?
Sta biste jos uradili a da moze da se uradi?

jasmanac
17. 01. 2009., 00:14
Uhh mnogo toga..

Kao prvo sredite desni deo forme koji se raspada u FF (OS X).

Kao drugo, nisam siguran da su celokupan dizajn i kolor sema onakvi kakvi trebaju biti za ovu vrstu sajta/applikacije. Ova siva boja je prilicno oprana i ubija u pojam. Da ne pricamo o samoj ideji torbe :)

Takodje, upotrebljvost nije na nekom zavidnom nivou. Kada otvorim stranicu imam problem jer ne znam sta trebam da trazim. Ne postoji nikakav hint. Umesto ili pregledaj destinacije tu treba da stoje pravi primeri.

Medjutim potpuni sok sledi kada se prikaze listing rezultata. Da budem precizniji jedan i pol rezultata..

Sorry ali ovo je jako losa izvedba.. Moze i treba to mnogo bolje ;)

Poz!

Ivan
17. 01. 2009., 00:21
+ XSS u pretrazi ...

misk0
17. 01. 2009., 00:57
Ukucao Banjaluka i dobio 'gresku' (ne sjecam se koju), nesto kao document not found unutar frame-a. Kad dodjes na taj sajt, vjerovatno moras znati zasto si doshao, ako ga slucajno otvoris, moras biti samo radoznao :)

Goran Aničić
17. 01. 2009., 10:06
Koliko sam video pošlo se od premise da se već zna naziv hotela, što je ok, ali treba uzeti u obzir i one koji bi da planiraju putovanje. Lokaliacija na grad, nudi i netražene rezultate. Servis ko servis je super, ali treba povesti računa o UI-HCI momentu kao primarnom, jer može odrediti sudbinu projekta.

Dobro istestirajte upotrebu servisa, ali sa "prosečnim" korisnicima, postavite ih za računar i dovoljno je da stanete iza njih - mnoge stvari će vam biti jasnije.

torbica
25. 01. 2009., 15:04
Iskreno, mislio sam da ce implementacija WL biti laka stvar ali ima dosta ogranicenja.... hvala vam svima!

susjed
25. 01. 2009., 19:14
Kad utipkam neku destinaciju ili hotel, i otvorim neku ponudu, moram se vračati na početak da bi ponovno pretražio hotele, i obični iframe scrollbar mi se nikako ne sviđa (možda više subjektivno ovo drugo, nego objektivno).

torbica
28. 01. 2009., 19:24
E zaista svima puno hvala, dobra kritika je zlata vredna ali zaista...
Nikad ja ne mogu neki servis objektivno da procenim. DPT je zaista ali zaista dragocen. Moram da smislim nacin da resim kretanje u okviru iframe i da pokusam da barem delic bookinga da prevedem.
U ovom obliku je to jedan ziljav servis :(