PDA

Pogčedajte punu verziju : Ad networks & tracking tools


Dejan Bizinger
21. 02. 2006., 15:31
Znam za sve poznatije ad networks kao sto su DoubleClick, TribalFusion, Falk, ValueClick i site tracking servise kao sto su Webtrends, Statcounter ali bih voleo da cujem preporuke clanove foruma. Naime, zanima me koje advertising mreze i servise za merenje posecenosti preporucujete. U pitanju je domaci sajt izuzetne posecenosti, da sad ne reklamiram.

Znaci, meni je potrebna dobra advertajzing mreza koja radi po CPM modelu. Bitno je da je respektabilna, da prikazuje "clean" reklame i da ima dobru primenu za internacionalne sajtove. Postoje neke mreze koje su dobre ali su vise orjentisane za sajtove engleskog govornog podrucja.

Sto se tice alata za pracenje posecenosti i ostalih informacija interesuje me preporuke za neke dobre servise koji nece traziti nekoliko hiljada dolara na godisnjem nivou za ekstra posecen sajt. Da li postoji neki dobar tracking servis koji ne naplacuje svoje usluge ili ih vrlo malo naplacuje zauzvrat za njihovu manju reklamu?

Znaci, bitno mi je da je neko koristio/koristi neke od servise i s toga moze da ih preporuci ili da svoje misljenje.

Hvala unapred na svim korisnim odgovorima.