PDA

Pogčedajte punu verziju : Rent A Coder - Copyright


Bojan Zivanovic
17. 06. 2005., 17:13
3) All deliverables will be considered "work made for hire" under U.S. Copyright law. Buyer will receive exclusive and complete copyrights to all work purchased. (No GPL, GNU, 3rd party components, etc. unless all copyright ramifications are explained AND AGREED TO by the buyer on the site per the coder's Seller Legal Agreement).

Sad, tu je pitanje šta raditi sa library classama, koje se koriste kao osnova za aplikaciju.
Npr: Koristim DB klasu koju sam ja napisao, i klase za prikazivanje (formi, stranica, tabela) gde je kod delom moj... To znači da ja ne mogu to da prodam...
Kada prodam rad, da li znači da više ne mogu da koristim npr. tu DB klasu jer sam prodao copyright?
Šta uopšte činiti kod ovakvih slučajeva?
Malo mi je glupo da pišem ispočetka DB klasu svaki put kada radim neki projekat :)
I gde Smarty upada u celu ovu priču? I on spada pod gorenavedeno zar ne...

Ilija Studen
18. 06. 2005., 14:33
Smarty je LGPL i može se koristiti u komercijalnim projektima, ali je najpametnije da se konsultuješ sa klijentima prvo jer ova stavka ne važi ako klijent pristane na korišćenje takvih komponenti i biblioteka (ispravite me ako sam pokrešno shvatio ovaj deo). Većini klijenata je bitno da posao bude završen na vreme i da aplikacija radi kako oni očekuju, ne i alati koje ćeš koristiti da postigneš taj cilj...

Goran Rakić
19. 06. 2005., 17:49
Kao i u klasicnom procesu rada, uvek postoje razliciti tipovi klijenata. Nekima ce biti veoma vazno koje tehnologije koristis, narocito ako planiraju proizvod da kasnije nadograde i integrisu u postojeca resenja... dok ce drugima to biti potpuno nevazno sve dok ti gotovo resenje dostavis na vreme. Tako da se oko takvih stvari uvek treba dogovoriti pre pocetka rada.