PDA

Pogčedajte punu verziju : bnselo


oliver78
22. 02. 2006., 15:18
www.bnselo.co.yu

ili

bnselo.co.yu

Javili mi da ima nekih problema sa Netscape-om. Mislim da je v7.2.
Dokle ici sa NS verzijom?
Da li jos neki browseri prave problem?
Probao sam FF1.5, IE 5.1/5.5/6.0, Opera8.50.

Takodje ima problema sa nekim proxy serverom...
Stari sajt je ostao u kesu nekog servera, ko zna kog. Iz TP Web Hosta kazu da oni nemaju proxy server. Kada se pristupa sa www daje (cesto) iz kesa. Zaobilazi se sa bnselo.co.yu, ali mnogi znaju "staru" adresu. I google je kesirao stari sajt.

Kako da saznam IP servera koji isporucuje taj kes (da bih ga pronasao)? Kako da prevazidjem ovaj problem?

modeus
06. 03. 2006., 16:27
Bog te mazo, pa meni je pola BNS-a familija :) Keva mi je iz BNS-a. Znas li Rajine? Hehe

Projekat je za svaku pohvalu :)

oliver78
06. 03. 2006., 18:41
Ne, nazalost. Nisam ja iz BNS-a. Ako imas neki predlog sto se konkretno sajta tice izvoli ili ako hoces nekog da kontaktiram iz BNS-a mogu da se raspitam.

Pozdrav

misk0
10. 03. 2006., 11:33
Nisam siguran da sam razumio pitanje.
[misko@bird ~]@ host www.bnselo.co.yu
www.bnselo.co.yu A 216.57.206.237
[misko@bird ~]@ host bnselo.co.yu
bnselo.co.yu A 216.57.206.237

Znaci obe adrese upucuju na isti IP tj na isti server.
Moguce je da je ta server proxy, ali ne znam zasto bi bio.

Ako server kojem ti pristupas ima istu IP adresu, znaci nema nikakvog proxyja izmedju servera gdje ti ostavljas podatke i odakle ih korisnik skida.

oliver78
10. 03. 2006., 12:06
Neznam u cemu je problem, ali cesto se desi da umesto ispuruci aktivnu verziju sajta server izbaci prethodnu koja je obrisana.

Jedino sto ostaje je da neki proxy isporuci stari sajt.

Web host podrska kaye da oni nemoju proxy, a tesko da idem kod svakog provajdera da molim da brisu proxy.

Kako resiti ovo?:1027:

bluesman
10. 03. 2006., 13:39
header: no-cache?

misk0
10. 03. 2006., 14:49
CTRL+F5 - brisanje kesiranog dijela sajta i ucitavanje novogo - probaj.

Petar Marić
10. 03. 2006., 16:13
I onda proxy odluči da ipak kešira - meni je proxyjevo keširanje zastarelih informacija od 4+ dana skratilo nekoliko meseci života.

Najsigurnije ti je ipak da se SSH-uješ na server i lynx-uješ sopstveni sajt ;)

ivanhoe
10. 03. 2006., 19:08
hmm, pa proxy je kod provajdera, a ne na hosting serveru, kakve veze ima ssh i lynx sa tim?

a verovatno je u pitanju jedan provajder koji je popularan u tim krajevima, znaci pitas ljude koji se zale ko im je provajder pa kontaktiras tog provajdera i zamolis ih da obrisu entry (a oni ti najverovatnije kazu da ides u k*** i zalupe ti slusalicu :D )...

Ma samo sacekaj par dana da proxy pokupi novi sadrzaj i to je to...a ubuduce mozes takve pojave da sprecis tako sto ces da dodas no-cache header, kao sto bluesman reche...

Petar Marić
10. 03. 2006., 20:36
Imao sam problema sa svojim ISP-om (studentska mreža) - proxy (MS ISA) za pojedine URL-ove nije slala zahtev na server, bez obzira na odgovarajuće HTTP header-e. Uzrok mi je i dalje nepoznat.

Zamisli osećaj da 4 sata pokušavaš da popraviš nešto što je odmah iz drugog puta proradilo. E od tada, svaki deploy testiram prvo sa ssh+lynx pa tek onda u lokalu.

oliver78
11. 03. 2006., 00:13
header: no-cache?

Da ali vec je kesirani stari koji je radio g-din xxx, xx.xx.2005. godine.

Ovo se koliko razumem odnosi na trenutno aktivni sajt, za koji necu da bude kesiram. Ispravi me ako gresim.

Cekacu jos neko vreme, jer nije zivot u pitanju, a posle... pa makar me terali.:1064:

oliver78
14. 03. 2006., 12:28
Slika govori vise od reci: