PDA

Pogčedajte punu verziju : Corbis.com sad pa nikad :)


boccio
28. 02. 2006., 22:57
Trazio sam jutros fotku za neku reklamu u casopisu (dobro delo za danas) i dobijem jednu sa corbisovim watermarkom (valjda klijent trazio, sta li) hoce bas tu da skinem. Odatle jos nisam nikad skidao, registrujem se ja na corbis.com, nadjem doticnu sliku (http://pro.corbis.com/popup/Enlargement.aspx?mediauids={ae82c604-d4d7-40c9-8c6b-7aa3f6b55bf3}|{ffffffff-ffff-ffff-ffff-ffffffffffff}&qsPageNo=1&fdid=&Area=Search&TotalCount=1&CurrentPos=1&WinID={ae82c604-d4d7-40c9-8c6b-7aa3f6b55bf3}), al nigde nema cena... Fotka pod Rights Managed licencom, pise "Online pricing is not available." Ja ne budem lenj, posto je sve bilo za juce, pa okrenem support i posle par pitanja (svrha koriscenja, etc.) tip mi kaze 420 funti.

Kad se nisam srusio... :1065:

dinke
28. 02. 2006., 23:00
LOL, mogu da ti posaljem jedno 50 ovakvih. Jedino sto je moje dete lepse ;)

[nq]
28. 02. 2006., 23:59
jebo*e ja radim mesec dana za te pare :1050:

ivanhoe
01. 03. 2006., 02:50
a jel ti makar daju exluzivu na sliku?

Milos Vukotic
01. 03. 2006., 08:34
Slučajno znam da kad je Monet CG pravio kalendare za 2005-u, Corbis im je tražio otprilike slične pare (po fotografiji) za jednogodišnje pravo korišćenja...

boccio
01. 03. 2006., 10:04
Cisto sumnjam da je ekskluziva... Verovatno je stvar u tome sto je u pitanju "fensi" fotograf, pa dok se sva gladna usta namire... Inace, ne znam kakva je situacija za ove ostale fotke tamo, sto su pod royalty free a ne rights managed licencom. Mozda one kostaju pristojinije... Meni uopste nije jasno ko je u stanju da plati skoro 750 dolara za jednu najobicniju sliku. I to jos verovatno moras da ga creditujes... Da je bar neki exclusivni paparazzo snimak Jessice Albe pa i da znam zasto placam :seljak:

marinowski
01. 03. 2006., 10:33
Ne treba da kreditujes izvor ... Mnogo se vise isplati kupiti Royalty free fotografiju, jer je mozes koristiti vise puta. Doduse, i cena Royalty free fotografija je slicna, oko 400-500$ za najvecu verziju.

Pisao sam u jednom ranijem postu da se trziste fotografija polarizovalo na skoro besplatne, i vrlo skupe. Zasto onda ne kupiti jeftinu? Ako je klijent vazan, i moze da plati, ne vredi rizikovati kasnije eventualne komplikacije ako fotografija nije iz izvora kao sto je bilo napisano. Ako je na fotografiji osoba, komplikacija moze biti jos veca. Kod Royalty free fotografija, svaka osoba na fotografiji je potpisala da se ta fotografija moze upotrebljavati u bilo koje svrhe koje nisu opscene. Takodje, kvaliteta fotografija je izuzetna. Jedan od nasih klijenata prodaje Royalty free fotografije, video sam gooooomilu fotografija u najvecoj rezoluciji, i vise su nego odlicne.

Naravno, za nase uslove vredi govoriti samo o onim jeftinim, da ne kazem besplatnim fotografijama :) Osim ako ti nisu klijenti novootvoreni portali vecih drzavnih firmi ;)

kodi
02. 03. 2006., 17:15
Ma idi na Microstock sajtove..
imash tamo dobre footke za par $