PDA

Pogčedajte punu verziju : Koliko su sigurni vasi podaci u googlu?


lurker
15. 04. 2009., 03:37
Lik kojeg ne simpatisem nesto mnogo ShoeMoney, pokrenuo tuzbu protiv zaposlenog u googlu adwords zbog kradje podataka i kopirajta:

http://www.techcrunch.com/2009/04/07/shoemoney-sues-google-employee-for-adwords-violations/

kako izgleda tip je "zdipio" i kw koje je koristio Shoemoney, mogu da zamislim sta se desava sa mojim mailovima, analitikom i ostalim nalozima koje imam kod googla.
Bice zanimljivo pratiti ovaj proces, jer licno mislim da ce kad dokaze da je ovaj ukrao kejvorde i google "fasovati" tuzbu.

vlada.jerkovic
15. 04. 2009., 13:05
Pa npr. ja kao pobornik teorija zavera svih vrsta koje gledamo na svakom koraku, mislim da ni google nije daleko od toga. Npr. vecina nas koristi Gmail, a s obzirom da se nasi mailovi u svakom trenutku nalaze na nekoliko servera u slucaju da neki pukne, pa na to sve kad se dodaju spijunske vojne masinerije za pracenje podataka mislim da uopste sigurnost nasih podataka nema veze s zivotom. Osoba koja radi tako neki slican posao kod nas mi je rekla da se apsolutno svi mailovi pretrazuju po kljucnim recima, bez obzira u kom se delu sveta nalaze serveri i od bilo koje kompanije. Takodje ljudi ostavljaju toliko privatnih podataka na "facebook-ovima" svih vrsta, tako da ako je neka sluzba zainteresovana za tebe, vrlo lako naprave profil te osobe i znaju sve tvoje prijatelje kako da te nadju. Razmislite npr. o ovome na Youtube-u kad sam ulogovan prate apsolutno sve filmice koje sam odgledao i posle na osnovu tih informacija mi predlazu sta bi mozda bilo interesantno da vidim. To je super fora, ali cim se nesto prati koliko god to banalno bilo je zapravo u pozadini neka veca slika koju ne vidimo. Ko ne radi nista ne mora da se plasi. :)

cvele
15. 04. 2009., 13:09
zavari se na teoriju

vlada.jerkovic
15. 04. 2009., 13:17
ne varim

bNasty
15. 04. 2009., 13:33
Nije teorija nego nova praksa, barem u UK

Baic
21. 04. 2009., 20:22
Nije teorija nego nova praksa, barem u UK

Zaboravio si dodati rec obavezna, izmedju nova i praksa.:1007: