PDA

Pogčedajte punu verziju : Banja Luka & Internet


zextra
03. 03. 2006., 01:37
Ne znam gde drugo da stavim ovu temu...

Posto vidim da na forumu ima ljudi iz Banja Luke, da pitam samo kakav je internet connectivity tamo? Kvalitet veze, stabilnost provajdera, cena (izmedju ostalog)... Da li postoji neka wireless varijanta koja je rasprostranjena? Ovo pitam jer se moze desiti da zapucam tamo zbog nekog projekta...

U najgorem slucaju, zadovoljio bih se sa par linkova ka glavnim provajderima u BL.

Tnx

squall
03. 03. 2006., 02:24
Ah ima "blic wireless" i "bl wireireless" obe su po mom mišljenju loše al bolje nemamo :) najniža cijena je 40 KM mjesečno za 256/64 i 3 GB protoka.
Meni je internet na blicu i nestabilan je od kad znam :) a na ovoj drugoj firmi je ČAK lošije(bar su meni tako rekli). ja plaćan 256/65 a redovno dobijam 10 do 30/5 do 15 Kbs.

evo dva najača provajdera:
www.teol.net
www.blic.net

mungos
03. 03. 2006., 07:59
znaš kakva je veza da se rekonektujem tri puta da učitam ovu stranu jutros u 8.00 ;(

a wireless, em što nije ništa ekstra brz niti baš najstabilniji (svako par dana se zaglupljuje), em što im moraš otići izgleda i uhvatiti za vrat ne bili poslali nekog da ti ga instalira, inače ljudi su mjesecima na listi čekanja, izuzev naravno ako nije neki ekstra projekat za njih.

bokacbl
03. 03. 2006., 09:33
evo dva najača provajdera:
www.teol.net
www.blic.net

U principu to su i dva najbitnija provajdera jer su svi ostali potprovajderi, dok blic ima dve veze jednu preko Teol-a a drugu preko T-Com.

Ja konkretno sam na Blic-ovom wireless-u i veza nije sjajna(brzina) ali nemam problema sa pucanjem veze i u principu sam zadovoljan...

Realno stanje nije sjajno..ali realno gledano iako bi Teol kao najjaci provajder trebao da ima najbolju ponudu/usluge to nije slucaj.. i pored nedostataka mislim da je Blic daleko ispred njega...

squall
03. 03. 2006., 10:03
Da stvarno imaju manjak ekipe za podršku ali ovaj fazon sa hvatenjem za vrat i glasnim negodovanjem u njihovoj kancelariji sjajno funkcioniše pa ga preporučujem.

[nq]
03. 03. 2006., 12:06
Da stvarno imaju manjak ekipe za podršku ali ovaj fazon sa hvatenjem za vrat i glasnim negodovanjem u njihovoj kancelariji sjajno funkcioniše pa ga preporučujem.

Provereno i u Novom Sadu, ne vezano za delatnost :1064:

zextra
04. 03. 2006., 00:44
Hvala na postovima, stekao sam neku sliku o stanju interneta u BL, pa cu morati dobro da razmislim pre nego se zaputim tamo...

bokacbl
04. 03. 2006., 02:28
pa zavisi sta te konkretno interesuje...nije ovdje toliko lose..