PDA

Pogčedajte punu verziju : Holi Travel


oliver78
03. 03. 2006., 20:19
www.holi-travel.com

Komentar na dizajn, strukturu...
Sadrzaj nije moj zadatak i jos uvek ga nema.
Hvala.

I da koja alternativa za Made by?
Nemam firmu da stavim naziv. Nisam im prodao samo dizajn, vec i CMS, pa ne ide designed by.

MorenoArdohain
03. 03. 2006., 21:03
Bezidejno i mracno

bokacbl
03. 03. 2006., 21:20
u FF ovaj centralni rounded box uzasno izgleda.. ima neke margine i jednostavno ova crvena se nikako ne uklapa..
Header takodje treba izmijeniti..
savjet: kada radis sa fotografijom u pozadini onda moras dosta poraditi na kontrastu logotipa da bi dobio nesto kvalitetno..
moj prijedlog je da uradis neki gradient iz neke boje koja se uklapa sa logotipom u fotografiju..
meni izmedju headera i content box je ok.. i on moze da ostane..
takodje content box treba da mijenjas pogotovo obrati paznju na tipografiju odnosno upotrebu serif i sans-serif fontova zajedno...

P.S. posto me sam layout podsjeca na WP ili neki slican Blog CMS..
potrazi po netu ima sjajnih thema za BLog-ove koji mogu posluziti kao inspiracija..

MorenoArdohain
03. 03. 2006., 21:24
Secam se jednog sajta nase turisticke agencije, e sad, ne mogu da nadjem link, imao je na naslovnoj strani otiske u pesku.. Bio je sjajno uradjen, steta ako je taj sajt sad down.. Mislio sam da ga je kreirao Rod Petrovic, ali na njegovom portfoliju nema nista slicno.. Pa ako neko slucajno zna da li je taj sajt jos uvek live..

MorenoArdohain
03. 03. 2006., 21:30
Aha, evo ga:
http://www.robinson.co.yu/

Cisto kao inspiracija

bluesman
03. 03. 2006., 21:39
Header ti je 120 KB, to ne sme tako. Neki je zajeb sa footerom (nije valjda da tako treba da bude).

oliver78
04. 03. 2006., 00:20
u FF ovaj centralni rounded box uzasno izgleda.. ima neke margine


na koj tacno deo mislis?


savjet: kada radis sa fotografijom u pozadini onda moras dosta poraditi na kontrastu logotipa da bi dobio nesto kvalitetno..
moj prijedlog je da uradis neki gradient iz neke boje koja se uklapa sa logotipom u fotografiju..


Kontrast OK.
Na gradijent u logotipu mislis?


meni izmedju headera i content box je ok.. i on moze da ostane..
takodje content box treba da mijenjas pogotovo obrati paznju na tipografiju odnosno upotrebu serif i sans-serif fontova zajedno...


Na sta konkretno mislis kad kazes tipografija?


Header ti je 120 KB, to ne sme tako. Neki je zajeb sa footerom (nije valjda da tako treba da bude).


Treba da se kompresuje slika.
Da primetio sam, da ciscenje float nije proslo u FF1.0.4.
Bila je tema pa cu da probam par varijanti.


Secam se jednog sajta nase turisticke agencije, e sad, ne mogu da nadjem link, imao je na naslovnoj strani otiske u pesku.. Bio je sjajno uradjen, steta ako je taj sajt sad down.. Mislio sam da ga je kreirao Rod Petrovic, ali na njegovom portfoliju nema nista slicno.. Pa ako neko slucajno zna da li je taj sajt jos uvek live..


Hvala. Pregledao sam sajtove nasih "top" agencija i nisam se nagledao. Od svetskih ne mogu nista da uzmem kao ideju jer imaju konstantne pounde, sto kod ove agencije nije slucaj. Njima i treba nesto kao "blog", tj, news skripta, gde bi objavljivali trenutne ponude, a i ne ulazu mnogo u sam sajt pa nemogu da trazim po netu profi slike itd.

Naravno svaki link ka necemu kvalitetnom i inspirativnom znaci.

Generalno imam problem sa fotografijama. Treba naci besplatnu, a kvalitetnu.
Mozda zbog toga mozda deluje mracno. Kad bude dosla po neka fotka uz ponudu nadam se da ce uliti malo pozitivnog.

Ocekujem jos primedba.

Dragan Babić
04. 03. 2006., 00:37
I da koja alternativa za Made by?
samo stavi "site credits" sa linkom do nekog tvog sajta. Mislim da je to najdiskretnije.

bokacbl
04. 03. 2006., 03:21
Citat Originalno napisao bokacbl
u FF ovaj centralni rounded box uzasno izgleda.. ima neke margine

na koj tacno deo mislis?

Pa u content box-u ima bijeli dio i unutar njega jedan crveni dio uzi za 50tak px i on je crvene boje i rounded.. on se nikako ne uklapa...

Citat Originalno napisao bokacbl
savjet: kada radis sa fotografijom u pozadini onda moras dosta poraditi na kontrastu logotipa da bi dobio nesto kvalitetno..
moj prijedlog je da uradis neki gradient iz neke boje koja se uklapa sa logotipom u fotografiju..

Kontrast OK.
Na gradijent u logotipu mislis?
Ne nego gradijent u kompletnom header mislio sam npr. na varijantu kada ti header sa lijeve strane pocinje u nekoj boji (koja se u ovom slucaju slaze sa logotipom) i onda se prelijeva u fotografiju (glupo zvuci ali ne znam kako da se izrazim drugacije)..

Citat Originalno napisao bokacbl
meni izmedju headera i content box je ok.. i on moze da ostane..
takodje content box treba da mijenjas pogotovo obrati paznju na tipografiju odnosno upotrebu serif i sans-serif fontova zajedno...

Na sta konkretno mislis kad kazes tipografija?

Mislim na tipove fontova koji su koristeni i njihovu citljivost

Generalno imam problem sa fotografijama. Treba naci besplatnu, a kvalitetnu.
Mozda zbog toga mozda deluje mracno. Kad bude dosla po neka fotka uz ponudu nadam se da ce uliti malo pozitivnog.

Ja sam davno radio internet prezentaciju za jednu turisticku agenciju iz banja luke i neke kataloge pa ako ti treba neka slika napisi mi koje primorje (cg, hrvatska, spanija itd.. ) mozda ti mogu poslati neku upotrebljivu fotografiju...

bojan_bozovic
04. 03. 2006., 06:55
Olivere, optimizacija samo za FF je mnogo gora stvar od optimizacije samo za IE, to da znas. (mislim na footer) Radi se o tome da FF koristi 15% korisnika a IE 80% i optimizacija samo za IE moze da se opravda nekako.

Heder ti nije dobar.

Sad sto se navigacije tice, prebaci je na levu stranu, zato sto nekoga nece zanimati "udarna novina u ponudi" (npr. Grcka ili Turska) vec ga zanima gde moze da zimuje. "Udarna novina u ponudi" ce se istaci i ovako i onako, uz dodatnu prednost da ostala ponuda nece biti neuocljiva maltene.

Meni zdesna ti je neatraktivan. Moze bolje da se napravi, sa vise grafike. Mislim da bi sa vise grafike izgledao daleko bolje, mislim da CSS minimalizam ne prilici sajtu turisticke agencije

bokacbl
04. 03. 2006., 10:26
Meni zdesna ti je neatraktivan. Moze bolje da se napravi, sa vise grafike. Mislim da bi sa vise grafike izgledao daleko bolje, mislim da CSS minimalizam ne prilici sajtu turisticke agencije


Definitivno si u pravu evo jednog primjera
http://www.euroline-travel.com/sr/index.html

U principu ideja za krerianje ovog sajta je vjerovatno iz nekog monster(ili slicnog) template sajta ali mislim da je dovoljno sareno kakvo bi trebala da bude prezentacija turisticke agencije..

Ili http://www.zepterpassport.com/
Ova prezentacija u zavisnosti od godisnjeg doba koristi razlicite boje...

borstale
04. 03. 2006., 10:54
Ja verujem da će sadržaj (pre svega fotke destinacija) da uslovi još neke dodatne elemente koji će da utiču na atraktivnost i "veseliji" izgled sajta. Ne razumem insistiranje da se meni postavi sa leve strane, ne vidim zašto je toliko " maltene neuočljiva ostala ponuda". Meni nije... A inače mi se (uz one opaske u vezi footera koje stoje) i ovakav sajt više sviđa od zepterpassport...

oliver78
04. 03. 2006., 20:15
Hvala, svima.

Sagledacu sve aspekte primedba, pa se javljam ponovo.

Molio bih samo jos jednom objasnjenje vezano za premestanje navigacionog menija na levu stranu. Tehnicki je lako izvodljivo, ali ako moze jos jednom razlog.

Usvojene primedbe: :1043:

- footer (sirina, bug-ovi)
- fontovi (smanjicu broj fontova koje koristim)
- velicina headera (KB vrsice se optimizacija)
- kontrast i gradijent u logou (iako je ideja bila gradijent u pozadini bice OK i u naslovu)
- site credits (voleo bih da cujem sta vi licno koristite)



Komentare na iste stvari kad updejtujem sajt.
Naravno razmatracu i druge.

www.euroline-travel.com mi se dopada, ali je ucitavanje malo duze (dial-up). Takodje ima plavu i crvenu boju, sto sa neke strane mozda i opravdava crvenu u footeru. Trazili su simple dizajn pa ne bih da dodajem mnogo grafickih detalja.

Ovaj drugi mi se licno ne dopada.

Edit: updajtovan je footer (ako moze neko da proveri u FF1.0.4)

fuzzylogic
12. 03. 2006., 06:06
Ovo i nije lose, cisto je i pregledno, makar bilo i pomalo trendy (ah te kose crte :D), ali header ti stvarno preporucujem da uradis ponovo. Ako nije dosta sto je slika tmurna na njoj imas brod koji tone! Takodje i taj font kojim pise ime firme, ako nije deo logoa (al sve nesto osecam da jeste) menjaj obavezno, odskace od svega zivog a imam osecaj kao da sam ga video vec milion puta negde.

Za kod ti se svaka dala. Ultra-cisto, zaista.

oliver78
15. 03. 2006., 02:30
Evo izvrsene su male korekcije.
Kakav sad utisak ostavlja baner?

link: www.holi-travel.com

MorenoArdohain
15. 03. 2006., 02:42
I dalje mu fali kolorit - boje u headeru su isprane.
Moze li to malo manje? Mislim da logotip i naziv firme treba smanjiti.

Definitivno imas problem sa headerom, a i tipografija je problematicna.

fuzzylogic
15. 03. 2006., 16:57
I dalje mu fali kolorit - boje u headeru su isprane.
Moze li to malo manje? Mislim da logotip i naziv firme treba smanjiti.

Definitivno imas problem sa headerom, a i tipografija je problematicna.

Ovo sve uglavnom stoji, mada ima napretka... ja ne bih ceo logo smanjio, samo ono "Holi Travel" posto odskace koliko je ogromno. Za sliku stoji da je isprana.

Sto se tice teksta na stranici, nije toliko do tipografije koliko do rasporeda/uocljivosti elemenata.

Pazi, imas

"Letovanja"
pa "Letovanja u Grckoj 15 dana"
pa "Kalamaki - stagod"

Ja od te tri stvari uopste ne mogu da zakljucim sta je naslov, sta je kategorija, sta je podnaslov, sta je sta... Vidi da izbacis sta ti ne treba (verovatno su ti dva elementa tu sasvim dovoljna) i potrudi se da bude na osnovu velicine fonta i boje jasno sta je glavno (naslov) a sta sporedno (datum, kategorija u kojoj je tekst, podnaslov, sta vec...)

I moja preporuka je da izbegnes kombinovanje serif i sans-serif fontova na stranici. To moze da se izvede da izgleda dobro, ali nije tako lako, a u ovom tvojm slucaju je totalno nepotrebno.

oliver78
22. 03. 2006., 01:08
Sajt je sada Live!

MorenoArdohain
22. 03. 2006., 01:27
A kao i da nije.. Nije ga trebalo pustati u rad dok se ne nafiluje podacima, ovako, opet moras da ih zoves da se informises za bilo sta

:)

oliver78
22. 03. 2006., 02:13
Promenio sam sliku, pa me ustvari najvise interesuje da li je malo zivlji nego pre.

Sadrzaj.
To je njihovo, da li ce da ga pune podacima ili ne.
Moj deo posla sam zavrsio.
Ostalo je - tehnicka pomoc u odredjenom roku.

MorenoArdohain
22. 03. 2006., 02:48
Iskreno, i dalje imas problem sa slikom, jeste malo zivlje, ali opet, nije to to