PDA

Pogčedajte punu verziju : DPT Security Day


Ivan
10. 05. 2009., 15:43
Zdravo svima,

U saradnji sa kompanijom "Network Security Solutions (http://netsec.rs/)", zeleo bih da organizujem jednu prezentaciju/predavanje u vezi sa web sigurnoscu a sve to za ekipu sa DPTa.

Sve je zamisljeno tako da dodjete na lokaciju u Beogradu, i uz opustenu atmosferu prvo odslusamo predavanje o najcescim propustima u web aplikacijama, realnim primerima, resavanju istih a posle bi nastavili diskusiju u pravcu koju je vama interesantan.

Predavanje bih odrzao ja uz pomoc kolege Dejana Levaje koji vazi za jednog od najboljih security experata sa ovih prostora.

Ulaz bi bio besplatan za sve, samo se morate najaviti pre zbog organizacije prostora. Mada ce verovatno sve biti odrzano u Decanskoj ulici.

Da li vam ovo zvuci zanimljivo ?

Imam par pitanja kako bi sve ovo organizovali maximalno lagodno za sve:

1. Da li vam vise odgovora vikend ili radni dan ?
2. Koje vreme vam odgovara (prepodne, popodne, uvece) ?
3. Da li mislite da je bolje ovo organizovati u manjim (do 10 ljudi) ili vecim grupama ?
4. Da li se ograniciti samo na web security ili zelite da cujete i o drugim oblastima ?
5. Da li sam nesto propustio ?


Hvala svima na odgovorima,
Ivan

jasmanac
10. 05. 2009., 16:16
Zvuci jako lepo.

Sto se mene tice, a s'obzirom da ce samo predavanje biti neformalno, subota poslepodne bi bio odlican termin :)

Vladimir Rodic
10. 05. 2009., 17:13
za vikend.

so se mene tice ima sasvim dovoljno samo o security-ju da se prica

cvele
10. 05. 2009., 18:22
1. Da li vam vise odgovora vikend ili radni dan ?
2. Koje vreme vam odgovara (prepodne, popodne, uvece) ?
Vikend :) podrzavam ideju o suboti popodne

3. Da li mislite da je bolje ovo organizovati u manjim (do 10 ljudi) ili vecim grupama ?
Ukoliko je grupa solidno upucena u problematiku, veci broj ljudi ce biti odlican.

4. Da li se ograniciti samo na web security ili zelite da cujete i o drugim oblastima ?
security dovoljno

Nemanja Avramović
10. 05. 2009., 21:26
1. Da li vam vise odgovora vikend ili radni dan ?
2. Koje vreme vam odgovara (prepodne, popodne, uvece) ?
subota popodne odgovara, kao i ostalima (odnosno par njih koji su se već izjasnili)

3. Da li mislite da je bolje ovo organizovati u manjim (do 10 ljudi) ili vecim grupama ?
pošto će (uglavnom) biti ekipa sa DPT-a, verujem da se koliko-toliko ljudi razumeju u materiju tako da se slažem sa cveletom, nije problem veća grupa

4. Da li se ograniciti samo na web security ili zelite da cujete i o drugim oblastima ?
drugim (IT) security oblastima ili uopšteno drugim oblastima? što se mene tiče web security je dovoljan

5. Da li sam nesto propustio ?
nemam pojma :D

pkrstic
11. 05. 2009., 01:07
koji vikend bi bio u pitanju?

Ivan
11. 05. 2009., 10:19
Ok, znaci subota popodne bi odgovarala vecini. Sto se tice drugih oblasti, mislio sam na druge oblasti u vezi sigurnosti (a ne samo web sigurnost).

Ostaje da sacekam kako ce se zavrsiti planovi za rafting, pa da uklopimo termin za "DPT Security Day" ;)

Ako neko ima jos neki predlog/ideju, slusam ...

jasmanac
11. 05. 2009., 10:31
Neka bude za sada samo Web Security da ostavimo i za sledeci put neku zanimljivu temu ;)

Goran Aničić
11. 05. 2009., 11:35
Super ideja i predlog, a najbolje vreme je vikend.

Aleksandar.Ilic
11. 05. 2009., 17:50
a sto ne bi odrzao predavanje tokom raftinga? Mislim dok smo u camcima i borimo se za zivot, ti nam pricas o tome kako povecati sigurnost :D

p.s. moja zelja je da predavanje ne bude pre raftinga. I da bude isto samo za web security

Ivan
12. 05. 2009., 10:46
Ok, dakle organizovacemo "DPT Security Day" posle raftinga. Znaci pocetkom/sredinom sledeceg meseca ... Javljam se tada sa detaljima ;)

Hvala svima na podrsci ;)

Gargoyle
11. 06. 2009., 20:38
Ima li novosti u vezi ovog događaja? ;)

Ivan
11. 06. 2009., 20:47
Da, naravno :)


Termin je 27. Jun, start 12:00h lokacija Decanska 17 (Beograd).
Trenutno sam ogranicen sa prostorom tako da ce biti po 10 ljudi u grupi.

Uskoro postavljam stranicu, na svom sajtu, sa vise informacija i formularom za prijavu.

Djuki
11. 06. 2009., 22:08
1. Da li vam vise odgovora vikend ili radni dan ?
Vikend

2. Koje vreme vam odgovara (prepodne, popodne, uvece) ?
Prepodne

3. Da li mislite da je bolje ovo organizovati u manjim (do 10 ljudi) ili vecim grupama ?
Vecim

4. Da li se ograniciti samo na web security ili zelite da cujete i o drugim oblastima ?
Samo web security, ali sto opsirnije

5. Da li sam nesto propustio ?
Jok

bluesman
11. 06. 2009., 22:11
Trenutno sam ogranicen sa prostorom tako da ce biti po 10 ljudi u grupi.

A što ne bi organizovao recimo tamo u beograđanki na petom spratu gde smo se skupljali, ima mesta koliko hoćeš... sednu svi, pijuckaju piće, kafu ... ti pričaš pa onda oni zapitkuju... može da bude neformalno? Ili još bolje na terasi (ako prekine da otpada staklo sa zgrade :))

Nemanja Avramović
12. 06. 2009., 10:18
To je odlično. Kad neko počne da smara lako ćemo ga baciti sa terase :)

Ivan
13. 06. 2009., 11:20
@bluesman, hvala na predlogu ali trenutno mi je to malo komplikovano jer nisam iz Beograda a i nisam bio do sada na slicnim okupljanima ...

Postavicu formular za prijavu sutra pa cemo videti, ako bas bude puno zainteresovanih onda cemo videti da bude tamo ( ali trebace mi vasa pomoc oko organizacije onda ... ;) )

Btw, da li tamo ima internet link i eventualno projektor ?

Ivan
14. 06. 2009., 23:22
Formular za prijavu: http://www.security-net.biz/wsw/index.php?p=261

torbica
15. 06. 2009., 18:03
@bluesman, hvala na predlogu ali trenutno mi je to malo komplikovano jer nisam iz Beograda a i nisam bio do sada na slicnim okupljanima ...

Postavicu formular za prijavu sutra pa cemo videti, ako bas bude puno zainteresovanih onda cemo videti da bude tamo ( ali trebace mi vasa pomoc oko organizacije onda ... ;) )

Btw, da li tamo ima internet link i eventualno projektor ?

ima internet link, naravno :)

nema projektora

mileusna
15. 06. 2009., 19:25
ima internet link, naravno :)
nema projektora

U „Beograđanki" ranjen menadžer kafića „Plato bar" (http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?id=68828&sectionId=39&view=story)

Aleksandar.Ilic
26. 06. 2009., 22:01
de je ulica Decanska?

Ivan
26. 06. 2009., 23:03
To je bivsa Mose Pijade, najlakse je da dodjes do Trga Republike pa da pitas ili http://www.planplus.co.rs ;)

Ili mozda neko od Beogradjana moze bolje da objasni ? ;)

Dušan Dželebdžić
27. 06. 2009., 15:54
Zanimljiva tema, dobro obrađena kroz primere iz prakse. Hoćemo još! :)

japan
27. 06. 2009., 18:48
zanimljivo je bilo, od ovoga bi mogla da se pravi tradicija :)

Blood
27. 06. 2009., 21:21
Uh, bilo je odlicno, ja sledecu put necu kasniti (i izvinjavam se svima sto danas jesam), zanimljive teme su bile na predavanju i definitivno sam naucio nesto novo..

Sada jos samo da vidimo kako cu to da iskoristim :P

PS. Vidimo se na sledecem predavanju!

Gargoyle
29. 06. 2009., 00:32
Predavanje je bilo veoma interesantno i korisno. Jedva čekamo sledeće. :)

Ivan
30. 06. 2009., 12:26
Hvala svima na podrsci! Primere i prezentaciju mozete preuzeti ovde: http://netsec.rs/files/DPT%20Security%20Day%20(27.06.2009).zip

;)

razno
02. 07. 2009., 19:33
Predavanje je bilo dobro. Sve teme osim blind sql injection su meni bile nepoznate,a po reakcijam verujem i vecini koja je bila. Takodje i diskusija posle predavanja je bila sasvim ok. Trebalo bi organizovati redovno :)

Ivan
03. 04. 2011., 21:21
Posle duzeg perioda vreme je da ponovimo ovo okupljanje :) U toku ovog meseca, vikend, grupa od 10 ljudi.

Da li ima zainteresovanih i da li ima nekih predloga ? Moja ideja je bila da obradimo neke nove egzoticne propuste kao i da malo diskutujemo o bezbednosti na internetu u zemlji.

Bilo je predloga da se napravi i veci skup pa ako neko zeli da organizuje tako nesto ja sam za ...

Ivan
08. 04. 2011., 22:22
Do sada imamo samo jednog zainteresovanog (javio se na pp) :) Ukoliko vam se u bilo kom trenutku ovo bude cinilo zanimljivo ili imate ideju za temu, slobodno me cimnite.

Aleksandar.Ilic
09. 04. 2011., 12:11
Joj silly me :). Godine me sustizu polako.. pa zaboravim..
U svakom slucaju, ja bih trebalo da dodjem, pogotovo sto je vikend i sto je najavljeno unapred, a ne danas za sutra :)