PDA

Pogčedajte punu verziju : Problem oko pozadinskog zvuka na sajtu


STELLANOVA
05. 03. 2006., 14:30
Ovako, imam problem, napravio sam da mi u pozadini prezentacije ide .mid sound u loopu-u i sve funkcionise perfektno ali imam problem kako da zvuk ide non stop i dok se krecem po sajtu tako da nepocinje ispocetka nego da samo nastavi, da "svira" nezavisno od toga gde se ja krecem po sajtu.

zextra
05. 03. 2006., 14:40
Ako radis reload stranice - nikako. Ne kontrolises ti pustanje midija, vec browser. Jedno od resenja je da koristis skriveni frame koji pusta midi, a ostatak sajta je u drugom, vidljivom frejmu (lame but true)...

STELLANOVA
05. 03. 2006., 14:52
Ja sam se nadao da postoji neka skripta... :(

zextra
05. 03. 2006., 15:40
Sve i da postoji, tesko da ces napraviti seamless prelaz izmedju dve stranice... Teoretski moguce, ali prakticno ces verovatno imati dosta problema ako i nadjes nacin da to odradis.

shoba
05. 03. 2006., 15:52
Ne moze i ja sam to davno probao, ali jednostavno kako predjes na drugu stranicu midi ide od pocetka.

Zextrino resenje je jedino.

Ako bi sekvenca bila mala i dobro napravljena tako da se kraj preliva u pocetak, mozda bi onda bilo priblizno kontinualnoj muzickoj podlozi ...

Dušan Dželebdžić
05. 03. 2006., 17:03
...ali onda bi tvoji posetioci poludeli posle desetak minuta.

STELLANOVA
05. 03. 2006., 17:24
Midi file je 5min dugacak.

shoba
05. 03. 2006., 19:08
ddz, ja sam mislio na neku sekvencu slicnu onima na severininom sajtu. Dobro izabrani isecak koji se stalno ponovlja uopste ne mora biti dosadan, vec na protiv - odlicna lagana muzicka podloga.

Resenja su dakle:
- midi u posebnom frameu
- flash
- mozda mali popup koji bi bio kao neki music player :) sa komandama STOP i Iskljuci muziku zauvek (cookie) :D

nixa
05. 03. 2006., 20:23
preko flash-a moze da se resi to ..samo onda ne moze midi ... :) jeste malo hardcoding budzenje ali moze da se resi ....

STELLANOVA
05. 03. 2006., 21:01
Odgovara mi samo midi. Izgleda da ce morati da se ubaci frame.

jasmanac
05. 03. 2006., 21:22
Koristi AJAX. Na taj nacin mozes kontrolisati sadrzaj koji se menja prilikom klika na neki od menija.

Napravis jednu html stranicu koja ce imati ulogu template-a. Nakon toga napises funkciju koja iz xml fajla, nakon odredjene interakcije posetioca, izvlaci predefinisani sadrzaj i ucitava ga u odredjeni kontejner koji je predvidjen za prikazivanje sadrzaja.

Imao sam negde link do jednog slicnog primera koji ti moze pomoci pa cu postovati ako uspem da ga pronadjem.

STELLANOVA
05. 03. 2006., 21:41
Iskreno, zvuci mi dosta komplikovano ali ako nebude nijednog drugog resenja moracu to da primenim. Ako nadjes postuj ovde. Thx na trudu.

ivanhoe
06. 03. 2006., 00:40
nije taj ajax toliko komplikovan, pogledaj prototype biblioteku, ona ima korisnih funkcija za takve stvari...jedino sto onda imas problem sa back dugmetom, koje nece raditi...

s druge strane frejmovi su jednako dobro resenje, ali prave problem kod snimanja strane i kod stampanja...

pa ti vidi sta ti je bolja opcija... ja licno najvise volim sajtove bez muzike, jer obicno vec imam sopstvenu muziku pustenu koja mi se daleko vise dopada...ili druga opcija kad sedis u kancelariji i trudis se da izgledas kao da vredno radis, a odjednom pocne da se dere nekakav kvazi-techo loop iz pravca tvog kompa...oooops :D

STELLANOVA
06. 03. 2006., 00:46
Upravu si, ali mislim da je ovo sasvim ok muzika.

Pogledaj na www.miskovic.net

samo je stavljeno da na pocetnoj strani ide muzika, i da...traje 5min :D

p.s. stranica je jos u izradi...

nixa
06. 03. 2006., 02:03
i onda kaze aditional plugins are requried to display all media on this page .... i ja kazem X :)

ivanhoe
06. 03. 2006., 04:03
evo, ja sam upalio IE da cujem muziku i ok, nije strasna sama po sebi, ali poenta je da ja imam muziku vec pustenu, a dve melodije odjednom su uzas... ti nisi predvideo dugme za gasenje tvog midija, znaci imam izbor ili da otvaram winamp da ugasim svoju muziku ili da ugasim tvoju stranicu.. sad ja sam ugasio svoju muziku jer me zanimalo da vidim o cemu se radi, ali prosecan posetilac ce da, sto rece Nixa, klikne na X i ode dalje bez da se mnogo potrese...

nixa
06. 03. 2006., 04:27
i posle flash je lose resenje ...

STELLANOVA
06. 03. 2006., 07:41
i onda kaze aditional plugins are requried to display all media on this page .... i ja kazem X

Ko ti je kriv kad koristis FF :D
Salim se, ali ovo me je skroz zbunilo, jer je nekima radilo a FF a nekima nije a na IE radi svima.

Izgleda da cu morati da ubacim flash :(

noviKorisnik
06. 03. 2006., 08:55
/me plays almax00's Loved Tracks radio: Talking Heads - Psycho Killer

noviKorisnik
06. 03. 2006., 09:06
/me plays almax00's Loved Track radio: Jefferson Airplane - White Rabbit

...

misk0
06. 03. 2006., 10:31
Ako me sta nervira, to je muzika na stranicama koju ne mogu da ugasim. Vecina flash sajtova ima on/off pa se i da iskljciti dok gledas, ali ako nema, ladno zatvorim stranicu. Obicno stranice firmi koje bas MORAM da gledam nemaju muziku tako da mi nije zao zatvoriti tako nesto.
I kao sto kaze ivanhoe, ja slusam svoju muziku, smeta mi bilo sta drugo.

pajaja
07. 03. 2006., 21:33
U potpunosti se slazem sa misk0m, samo sto stella nece da slusa :(