PDA

Pogčedajte punu verziju : www.trcanje.rs - "Trčanje je više od zabave"


Veki
18. 06. 2009., 12:33
www.trcanje.rs (http://trcanje.rs)

Evo još jedan WP i još jedna ideja koja bi kod nas trebalo da zaživi, samo malio više da se pribiližimo cool stvarima iz EU.. ono zdrav život bla truć

Tema je maznuta.. tačnije to je poznata Arthemia za magazin, koju sam ručno nabudžio da šljaka.

Šta mislite o logou i ovom sloganu: Trčanje je više od zabave?

Kako vam se čini?

bluesman
18. 06. 2009., 13:05
Iskreno da ti kažem, prvo što sam ja pomislio je "kakva crna zabava?". Trčanje je sve samo ne zabavno, naročito kada je trčanje bez lopte ili drugih rekivizita (ono što zovu džoging). Mislim da postoji jako malo ljudi koji bi trčanje nazbali zabavom. Možda potrebom ili nešto slično, ali nikako zabava.

Ivan
18. 06. 2009., 13:06
Trcanje je smor :)

Aleksandar.Ilic
18. 06. 2009., 13:35
a sto trcati ako imas kola :S ? Brze je, lakse je... pff

Dragan Babić
18. 06. 2009., 14:01
Ja sam lično bio jedan od ljudi koji su prezirali trčanje, sada mi je smor kada ne mogu da odem zbog povrede ili nečega sličnog.

Istina, smor je kad si vuna i ne možeš da istrčiš 3km a da ne ispustiš dušu, ali kada uđeš u formu, zaista postane prijatna aktivnost posle koje si pun energije. Evo ja se konvertovao jebiga. :)

Milos Vukotic
18. 06. 2009., 14:17
Trčanje je više od hodanja.
Sjeđenje je opuč pri ležanju

bluesman
18. 06. 2009., 14:28
Dragane, ja se slažem sa svim što si rekao, ali trčanje definitivno nije "zabavna" aktivnost. Zašto bi onda ljudi slušali muziku ili trčali sa još nekim, kada je toliko "zabavno" :)

Trčanje je smrtno dosadno, to nema veze sa tim da li voliš ili ne voliš... jednostavno to vreme dok trčiš ljudi obično troše da razmišljaju o nečemu, broje korake, ... šta god... samo da "ubiju vreme" dok ne istrče deonicu.

Milos Vukotic
18. 06. 2009., 14:34
Vidi, postoji kategorija "radost mišića", čovjek koji se bavi fizičkim aktivnostima zbilja osjeća neku vrstu zadovoljstva, tijelo luči neke hormone, bemliga, slabo se razumijem u tu medecinu... Dok sam aktivno trčao imao sam momenata kad u trku počnem da skakućem od neke radosti. Potpisujem ovo što je rekao Dragan.

Markok
18. 06. 2009., 14:40
Meni jeste pomalo smor samo trcanje i brojanje krugova, ali covek se zaista dobro oseca kad zavrsi. Tako da vredi truda. Istina je i da kad si u boljoj kondiciji mnogo je manji mentalni napor.

Loptanje (tenis, fudbal, basket) je ipak moj prvi izbor, ali nazalost nemam ekipu dovoljno cesto, svi nesto ko nemaju vremena, gaje stiomake. Trcanje moze solo, to mu je glavna prednost.

bluesman
18. 06. 2009., 14:45
Pa da, lepo se oseća "kad završi", ali sam process nije "zabavan" :)

Veki
18. 06. 2009., 15:14
heeh koja rasprava :)) znači da je slogan dobar

čitao sam jedan tekst, onako malo više filzofski, gde je dat primer dece koja trče. deca vole da jure, da trče, pa padaju i sve im je to zabavno.

hoću da kažem da je recimo 7h izjutra na Adi, mnogo lep osećaj.. mirna voda i crvkut ptica. jeste možda se ni ovo ne može nazvati zabave - ali uživanje jeste :))

http://www.runnersworld.com/article/0,7120,s6-243-421--12572-0,00.html

Dragan Babić
18. 06. 2009., 18:57
Iskreno, meni je malo dosadno da trčim u krug, ali zato kada imaš lepu maršutu, to je super.

jablan
18. 06. 2009., 19:04
Dragane, ja se slažem sa svim što si rekao, ali trčanje definitivno nije "zabavna" aktivnost.
A ti si trčao pa znaš? :P

Šalu na stranu, po meni se atraktivnost trčanja može meriti sa atraktivnošću vožnje automobila. Nekom je apsurdno da povezuje vožnju sa zabavom, a nekom je super zanimacija (evo, Leb i Sol ima pesmu "Autoput" na tu temu)...

bluesman
18. 06. 2009., 19:29
A ja sam trčao verovatno više nego 80% dpt sve ukupno zajedno. :) Zato i govorim da nije zabavno.

A znam i dosta ljudi koji ne trče više (i ja spadam u tu grupu) jer nam je užasno dosadno "trčanje zbog trčanja", bilo da je maršruta ili u krug - no fun :)

Lalaland
18. 06. 2009., 22:08
...vise od zabave a manje od super provoda... cisto da pokrijes obe target grupe :)

artur_dent
18. 06. 2009., 22:25
iPod nano + nike i zabava moze da pocne, kako mi se potroslila je"#$"%"$% baterija na onom !"#!"$#$"# senzoru imam problem da trcim vise od 5km (trim staza 550m krug), dok sa +nike prava zabava 10km ladno 15km opustencija...
I uvek trcim sam, prosto tako je najbolje, totalni antistres, potpuno smirenje posle toga, mnogo vremena za razmisljanje... Pravo ciscenje organizma sto fizicki sto psihicki...

mileusna
18. 06. 2009., 22:35
mnogo vremena za razmisljanje...

...previše vremena za razmišljanje. :)

Lalaland
18. 06. 2009., 23:47
par ideja:
trcanje.rs
- u susret zdravlju i sreci
- ka zdravlju i sreci (iliti onim tesko prevodljivim wellbeing)

Dragan Babić
19. 06. 2009., 08:35
BTW ako neko koristi http://www.dailymile.com/ neka me doda u prijatelje, ja sam počeo nedavno i super je servis.

ivanhoe
19. 06. 2009., 08:55
a meni bas prija ta "dosada", to jest mogucnost da iskljucis mozak i koncentrises se iskljucivo na ritam koraka i okolinu, pogotovo pored reke kad se trci...

doduse zbog kilaze i lose kondicije vise bas i nisam za trcanje (posto posle 600m sam sav puf-pant kao Grunf :) ), ali zato vozim dosta bicikl, princip je isti, zaletis se i pustis mozak na otavu...

skaarj
19. 06. 2009., 11:02
Previse sam tezak za trcanje. Zato sam vozio bicikl i bilo je bas interesntno. Onda me je zakacio kamioncic na pesackom prelazu. Bez vecih posedica, osim po bicikl.
Od tada vozim trenazni bicikl kuci (u zadnje vreme bas redovno), 10-15km, drzim puls blizu 120 i to je dosta od mene.
E sad da je dosadno, dosadno je. Ono vrtis k'o budala a nigde ne stizes ali jbg bar ti ne prete pomahnitali vozaci na pesackom...

Ivan
19. 06. 2009., 11:18
Trcanje je dosadno, i dalje stojim pri tome ;) Rekreacija sa loptom je ok, mada sam ja vise za neke borilacke vestine ...

srdjan
19. 06. 2009., 12:15
Xex, pa i ležanje je dosadan proces, ali postaje zanimljiv kad uključiš TV, drugu osobu, spavanje... :)

Trčanje je cool, samo napred :)

Ja sam se ne tako davno preselio u BG i da primetim "najzabavnije" mi je na Savskom keju, gde možeš i da nastaviš kroz blokove što je barem meni doživljaj (betonski safari). Ranije sam išao u Šumice, ali je "dosadilo" zbog viška žena, dece, staraca i sitnih životinja.

nixa
19. 06. 2009., 12:27
Da živimo lepo u nekom civilozovanom svetu, pa da napravimo DevProTalk grupu na
http://www.dailymile.com/ i da eventualno organizujemo neko grupno trčanje ...

Vladimir Rodic
19. 06. 2009., 12:35
Da živimo lepo u nekom civilozovanom svetu, pa da napravimo DevProTalk grupu na
http://www.dailymile.com/ i da eventualno organizujemo neko grupno trčanje ...

Nixa a zasto kazes da zivimo u nekom civilizovanom svetu pa da napravimo grpu ? Zasto ne moze ovako da se napravi grupa i to isto radi ? Vecinu clanova foruma smatram civilizovanim svetom u necivilizovanoj drzavi.

Sve u svemu nema razloga da to ne napravis, jedino sto imam utisak da ce pre da uspe grupa za rostiljanje :)

nixa
19. 06. 2009., 12:36
Pa zato sto ovde nema mapa za rute koje bi mi mogli da trcimo ....

bluesman
19. 06. 2009., 13:08
Jbt, šta je geek... ne može ni da trči ako nije član neke social network i nema iscrtanu rutu :D

Šta još treba? Neke milestones? Da te neko "lajkuje" ? :)

misk0
19. 06. 2009., 14:27
Jbt, šta je geek... ne može ni da trči ako nije član neke social network i nema iscrtanu rutu :D

Šta još treba? Neke milestones? Da te neko "lajkuje" ? :)

FACOO:)))

Dragan Babić
19. 06. 2009., 15:25
Pa zato sto ovde nema mapa za rute koje bi mi mogli da trcimo ....

Kako nema? Ja sam lepo iscrtao svoju rutu, samo moraš da koristiš satelite view i sve fercera.

Veki
19. 06. 2009., 15:42
njesra je sto ne moze da se importujes mapu sa GPS uredjaja.. pazi da ne crtam ovo http://trail.motionbased.com/trail/activity/8025651

kul ce biti kad naprave interfejs za druge gedzete pa da ne mora da se klikce :)

ja sam pravio ovako nesto.. google mapa svih staza za trcanje u zemlji
http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=en&msa=0&msid=107435393844791882303.000464c66c452350c4017&t=h&z=4

artur_dent
20. 06. 2009., 18:56
http://www.twiike.com/view-nike-plus-run/1086824721,1411027567
A mozes i da se hvalis preko twittera, koliko si pretrcao ;)

pcigre
22. 06. 2009., 13:51
a meni bas prija ta "dosada", to jest mogucnost da iskljucis mozak i koncentrises se iskljucivo na ritam koraka i okolinu, pogotovo pored reke kad se trci...


Meni je bolja varijanta za ovo bazen. Ovde ipak mora da se razmišlja o drugim ljudima, saobraćaju i sl. Samo je nezgodno što leti ništa od te zanimacije.

doduse zbog kilaze i lose kondicije vise bas i nisam za trcanje (posto posle 600m sam sav puf-pant kao Grunf ), ali zato vozim dosta bicikl, princip je isti, zaletis se i pustis mozak na otavu...

... i gle odjednom kamion ispred tebe :)

ivanhoe
23. 06. 2009., 08:26
... i gle odjednom kamion ispred tebe :)

ih, bre, ala paranoisete... sto bi rekao jedan moj drugar: rdzavom k**** svaka dlaka smeta... :)

pcigre
23. 06. 2009., 08:51
Ma plivanje je bezbednije. Trcanje na traci ne pokusavajte... culi ste sta se dogodilo Tajsonovoj ceri.

Milos Vukotic
23. 06. 2009., 09:49
Ja sam čuo da su se neki udavili plivajući :)

Potrebno je pomalo adrenalina u životu, inače završiš rant-ujući po forumima... Glasam za ne-bezbjedne načine rekreacije ;)

Veki
29. 06. 2009., 18:58
Društvo ipak smo odlučili da pičimo ZABAVU i trčanje u istom paketu.

ko i dalje misli da je to OK nek nas prati i na http://twitter.com/trcanje

Vladimir Rodic
29. 06. 2009., 19:07
ja redovno trcim ali se slazem da SAMO RCANJE nije zabavno. Korisno jeste, oseca se covek lepo nakon trcanja, moze da bude lepo ako se trci neka lepa staza (suma, pored reke, novi grad) ali definitivno nije zabavno :(

da stavis jos neke predloge i glasanje mozda ?

Sajt i informacije na istom su dobre ! To je i najbitnije. Ovo prvo je cisto sitnica i mala mala zamerka...

Dragi Tata
29. 06. 2009., 19:19
Da citiram mog kuma Đuru: "Trčim samo kad me pojuri ker".

(Polu)ozbiljno: Zar ne bi bilo bolje da se silna energija potraćena da razne vidove "workout"-a nekako iskoristi? Na primer da povežu generatore za struju na one mašine u teretanama :1007:

xippi
29. 06. 2009., 19:34
^^ +1

btw mislim da je u holandiji otvoren klub gde struju potrebnu za zvuk+svetlo generisu ljudi koji djuskaju :)

ako ne zaboravim kasnije naci cu link


@ontopic: respect za trcanje.rs

jablan
29. 06. 2009., 20:49
Na primer da povežu generatore za struju na one mašine u teretanama :1007:
Slaba vajda od trčanja, kod nas bi energije moglo da se nahvata samo od pričanja. Taj uređaj da se izmisli, to bi bio pos'o...

Tepif
04. 07. 2009., 11:57
Ma plivanje je bezbednije.

Slazem se, posebno za nas koji imamo naceta kolena i zglobove plivanje je majka. Poruka mladjim forumasima, trcite po zemlji i travi, izbegavajte beton.

Sajt mi se veoma dopada.

Dzonny
22. 01. 2010., 11:44
Meni je trčanje zabava.
muzika, staza pored reke i uživancija. :)

Portal mi se svidja. :)

NoviS
05. 03. 2010., 03:37
Ideja i sajt izgledaju 'svetski'. Trebalo bi pokrenuti inicijativu da se stvori vise mogucnosti za trcanje u zatvorenom prostoru kao sto su dvorane. U zimskom periodu kada je sneg ili kisa kao proteklih nedelja, ne moze se trcati na trim stazama na otvorenom od blata, cekaju se suncani dani.

skopje
12. 04. 2010., 14:58
Meni je trčanje zabava.
muzika, staza pored reke i uživancija. :)

Portal mi se svidja. :)
Da da staza pored reke, muzika, dobre cure trcaju okolu vas :):)
Skopje hehehe
evo pogled moj jogging:

http://sportypal.com/Workouts/Details/231366

Pozdrav

master-69
19. 04. 2010., 23:10
Izvinte... šta je ovde tema :)

Veki
20. 04. 2010., 12:34
Može da bude da smo za manje od godinu dana kao sajt izrasli u udruženje građana i postali zvaničan partner Beogradskom maratonu :))

Da smo izlobirali medalje za polumaraton i realizovali nekoliko aktivnosti na samom maratonu (pejsmejkere, okrepne stanice....)

A ja bih dodao zaključak da ljudima fale ovakvi sajtovi i u drugim oblastima...

jasmanac
20. 04. 2010., 12:49
Well done ;)

HexTex
18. 05. 2010., 14:07
Meni je trčanje zabava.
muzika, staza pored reke i uživancija. :)



Mnogo je bolje trcat do brane u Parmencu nego smarati se u krug na stazi :1012:

Marshall83
28. 10. 2010., 20:30
Saznao indirektno za sajt. Koristan i lijep