PDA

Pogčedajte punu verziju : Potreban server


steveg
21. 07. 2009., 10:09
Dobrodosao ja na ovaj forum :)

E sad da predjem na stvar.

Pre godinu dana sam uzeo host na drimhostu za nekih 20-ak statickih poslovnih sajtova. Elem, sada bi ti sajtovi trebali da budu dinamicki (vesti, galerija itd).

Iako nisam nikada imao problema sa dh, server je dosta spor i nekako se ne usudjujem da postavljam doradjene sajtove na njega. Mislim da bi mi trebalo milion godina da prebacim nove jer je ftp na dh uzasno spor i stalno puca. Pogotovo ovaj overseling sada... Ko zna sta ce biti sa njim.

Ono sto mi je potrebno na severu je da ima mogucnost dodavanja dosta ili neograniceno addon domena i cpanel. Idealno bi bilo da moze cpanel za svaki sajt, mada vidim da je to moguce na reseler paketima.

Prostor da bude bar 10gb i 100gb bw mesecno.

Gledao sam po netu, ima dosta dobrih ponuda ali sam se nekako zalepio za Hostgator.

Ima li ko iskustva sa hostgatorom i da li moze da mi preporuci neki dobar i brz server (u evropi po mogucstvu)?

Hvala

Dzordz
21. 07. 2009., 11:20
Ja imam na godaddy nalog i ne mogu da se pozalim. Pogotovo sto je cifra smesna (negde oko 70$) za puno svega mislim oko 150GB prostora 1500GB protoka na mesecnom nivou. Jedino sto imas ogranicenje na 25 MySQL baza.

Trazi "godaddy coupon" prvi link imas kupone da dobijes tipa 30% popust.

mangia
21. 07. 2009., 12:45
The linux hosting plans may work although customers have reported memory limit and other restrictions imposed by Godaddy that will severely limit you when using scripts on their hosting.

iskustvo nekih korisnika sa godaddy jem

Dzordz
21. 07. 2009., 12:56
Imam joomlu i par wordress-a trosim oko 30GB protoka mesecno i nemam nikakvih problema. Brzo radi i uptime je dobar, nisam primetio da je ikad bio down. Mada nemam neko pracenje posto nisu nesto ekstra bitni sajtovi.

Za te pare super radi.

mangia
21. 07. 2009., 14:00
onda ok...

ovi likovi rade sa velikim brojem fotografija od 8,10, 12,... Mpix

tamburix
21. 07. 2009., 15:05
ja sam za klijenta radio sa Hostgator reseller nalogom. Dosta dobro se ponasa, imas neogranicene sve opcije, broj domena, protok, svaki nalog ima svoj cpanel.

dosta dobro se ponasa i do sada nisam imao nikakvih problema

steveg
21. 07. 2009., 16:23
Za 15 dana mi istice taj na DH pa sada trazim neko resenje.

@Dzordz:

Znam za te kupone. Imam oko 80 domena kod njih pa se kao sto si i sam rekao sa kuponima ustedi dosta novca. Jel ima neki panel godaddy?


Generalno, fokusirao sam se na trazenje nekog solidnog hostinga u Evropi sa vec navedenim karakteristikama. Imam sajt koji sam hostovao u Nemackoj i koji ima ping oko 50ms. Sajt se brzo otvara. Duplo veci ping za ovaj host koji trazim bi bio odlican.

Na kraju, ako ne nadjem nista povoljno, uzecu neki u americi. Sa DH definitivno selim sajtove.

Dzordz
21. 07. 2009., 16:57
GD ima sve nesto custom, izgleda kao i onaj za domene nije lose, ftp upload i radis sta hoces. Nisam se cimao nesto preterano ali nikad nisam imao nekih problema sa instalacijama ili slicno. Ali nikad nisam neku egzotiku namestao.

steveg
21. 07. 2009., 17:46
Malo pre sam naleteo na ovo:

http://www.contrateam.com/index.php?strana=resellerhosting

Cena je taman mada podataka o firmi nema nikakvih. Ping je isto odlican.

razno
21. 07. 2009., 18:19
Ako se ja lepo secam neke diskusije sa [es] cinimi se da taj hosting drzi neki klinac ili neko oko mog godista. Ne mora da znaci da je usluga losa jer je on mlad, ali ja nikad vise kod firme koja nema fiziku kancelariju/telefon koji mogu da pozovem ili odem tamo ;)

Nemanja Avramović
21. 07. 2009., 18:25
Da, to je ovaj lik: http://www.dusan.rs/2008/svastara/o-meni-i-blogu/

Ne mogu da kažem ništa za hosting (mada sigurno koristi usluge neke druge firme tako da je kvalitet verovatno sličan kao kvalitet firme čije usluge koristi), ali znajući ga sa nekih drugih foruma mogu da kažem da je lik prilično neozbiljan.

steveg
21. 07. 2009., 18:51
Malo sam proveravao ip adrese.

Izgleda da uzima od ovih http://www.eukhost.com.

Koliko vidim Hostgator mi je za sada najblizi, mada se ubih trazeci neku hosting kompaniju u Evropi koja ima slicnu ponudu u vidu resursa i cene.

Goran Radovanovic
30. 07. 2009., 10:55
Na sajtu http://www.webhostingjury.com/ mislim da je nezavisna rang lista kvalitetnih hostinga i mislim da ih ne placa nijedan da imaju dobar rejting.
Ja sam izabrao Arvixe i za sada sam zadovoljan.

stanislav
30. 07. 2009., 16:04
Ja nudim hosting na goodadiju veoma povoljno. Zeleo sam da pokrenem neke sajtove ali sam u nedostatku vremena pa mi sada i nije preterano potreban :)

mangia
30. 07. 2009., 19:54
.........ali znajući ga sa nekih drugih foruma mogu da kažem da je lik prilično neozbiljan.

Ne znam šta očekujete od lika rođenog 91. godine...

mileusna
30. 07. 2009., 22:51
Ja sam pre par godina uzeo neki shared hosting na GoDaddyju i brzo sam ga napustio jer je imao ograničenja u pozivima pojedinih PHP funkcija i sl. Ne znam da li se situacija od onda promenila.

BTW, taj ping i nije toliko bitan. :) Mada zavisi i od tipa web servisa koji se vrti na serveru, ali obično na svakom serveru i u svakoj web aplikaciji postoje mnoga druga mesta na kojima se može uštedeti mnogo više od tih nekoliko desetina milisekundi.

Dusan Filiferovic
01. 08. 2009., 19:40
Ne znam šta očekujete od lika rođenog 91. godine...

Zasto osudjujes nekog na osnovu godina?

Svi moji klijenti su zadovoljni hostingom i niko nema nista protiv mene, a ako cemo da se osudjujemo po godinama to je druga stvar.

mangia
02. 08. 2009., 23:43
Ne osuđujem nikoga nego kažem da se nekome ko ima 18 godina ne može uzeti za zlo ako je juče pio na nekoj žurci pa sutradan mamura...

Što se mene tiče tebi svaka čast ako već sa 18 godina radiš i stojiš iza svog posla...

Dusan Filiferovic
02. 08. 2009., 23:45
Uskoro ce i to biti poznato sa novim sajtom koji je u izradi :)


Nije sve onako kako izgleda ;)

Nenad Vasić
03. 08. 2009., 07:38
Super, više nisam najmlađi na forumu... :D

Dusan Filiferovic
03. 08. 2009., 12:05
Super, više nisam najmlađi na forumu... :D

Ne znam zasto obracas paznju na to, meni se mnogi cude kako radim sve ovo sa "samo" 18 godina :)

bluesman
03. 08. 2009., 12:17
Nema to veze sa godinama (http://vukajlija.com/da-se-prvi-put-nisam-uplasio-tolikog-bi-sina-imao), neke je muka naterala (http://vukajlija.com/devedesete), nekima je to smisao života (http://vukajlija.com/smisao-zivota), eto i meni se čude kako još uvek radim svo ovo sa 39 godina, pa samim tim i moje godine nisu dokaz da sam iole pametniji od tebe.

Vitkovic
12. 08. 2009., 18:22
Da ne otvaram novu temu,
Za informativni portal tipa naslovi.net,vesti.rs ili pak b92,koji bi imao oko 10 000 posjeta dnevno,koji je hosting potreban?

Peca
12. 08. 2009., 18:51
vesti.rs su na dva xeon procesora, sa po 4 jezgra [znaci 2x4 jezgra]
4 gb RAM [mada bi bilo lepo da je 8]

kodi
12. 08. 2009., 19:12
sto mu i ne znachi skoro nista dok mu ne kazes kolika je opterecenost takvog servera sa tom kolicinim saobracaja :)

Peca
12. 08. 2009., 19:16
i pored pozadinskog 'indexiranja' vesti, koje zdere CPU, load ne prelazi 1.
ok, ponekad peak 2, ali je u glavnom ispod 1.
tera i do 50.000 visits/day, 125.000 pageviews.

mileusna
12. 08. 2009., 19:16
@kodi Što bi rekli, kakvo pitanje, takav i odgovor. :)

mangia
12. 08. 2009., 19:46
zavisi kakva je aplikacija...

Vidjao sam Xeon-e na koljenima usljed lose dizajniranih aplikacija...

Vitkovic
12. 08. 2009., 19:59
Nisam upoznat sa terminima koje si napomenuo,ali s malo guglanja svatio sam o cemu pricas.
Koliko kesa treba na godisnjem nivou,za portal sa 10 000 visitsa dnevno?Trazio sam,al svuda dobijam razlicite informacije(da su bar blizu).

Peca
12. 08. 2009., 20:13
zavisi kakva je aplikacija...

Vidjao sam Xeon-e na koljenima usljed lose dizajniranih aplikacija...

pa da, tu i jeste glavni trik... i ja i Mileusna smo pravili aplikaciju od nule, za sebe, i vodili racuna da je dizajniramo tako da izdrzi veliku posetu... kod mene se recimo cela desna kolona keshira [a sigurno isto i na naslovi.net], da ne pominjem koliko sam vodio racuna o pravilno postavljenim indexima, itd...

a kad koristis tudji softver - to je sasvim druga prica, i znam koliko to moze biti glavobolja, kad ne znas sta se desava ispod haube.

nixa
12. 08. 2009., 20:14
Opet zavisi od dizajniranje aplikacije ... ako serviras samo staticki material , ne tako puno ... ako je vec nesto dinamicno ... druga prica

Peca
12. 08. 2009., 20:16
Nisam upoznat sa terminima koje si napomenuo,ali s malo guglanja svatio sam o cemu pricas.
Koliko kesa treba na godisnjem nivou,za portal sa 10 000 visitsa dnevno?Trazio sam,al svuda dobijam razlicite informacije(da su bar blizu).

ako je aplikacija dobro napisana - http://www.hetzner.de/de/hosting/produktmatrix/rootserver-produktmatrix/ - ovaj od 49e mesecno ce zavrsiti posao [racunaj setup 150e]
[oduzmi 20% od cene, jer smo oslobodjeni njihovog PDV-a, tako da ovaj od 49e ispadne 40e]

mileusna
12. 08. 2009., 21:26
^ Ovo može da tera šta hoćeš :)

Peca
12. 08. 2009., 21:31
pa... nisu serverski procesori... ali ipak 4 jezgra i onoliko RAM-a mora da melje dosta toga :)

Dusan Filiferovic
12. 08. 2009., 21:32
Lepa im je konfiguracija, samo ne znam koja im je fora odnosa cene i hardvera koji daju za te pare.

mileusna
12. 08. 2009., 21:47
Ja mislim da za 10k poseta dnevno za news portal ne treba mnogo, mislim da to može i VPS neki da sažvaće, eventulano dedicated Celeron/P4 sa malo više memorije. Mnogo naravno zavisi i od aplikacije što je već napomenuto.

Pitanje je da li se traži server za postojeći sajt ili za novi. Ako je sajt nov, onda svakako treba krenuti od minimalne konfiguracije, pa sa rastom potreba i nabavljati jači hardver, uz stalnu optimizaciju aplikacije. Ako je sajt postojeći, onda se prema trenutnom opterećenju može videti kakav je hardver potreban, to je bar lako.

U provobitnom pitanju su navedeni i B92 koji ima 200k poseta dnevno (?!) kao i Naslovi i Vesti koji su news agregatori što je potpuno drugi tip sajta što je Peca već napomenuo, postoji i taj fetching deo koji skuplja i indeksira vesti, češći su upisi u bazu nego kad pet novinara postuje dnevno 20 članaka u bazu, dakle jedna druga priča, da ne razglabam sad.

Ono što želim reći, to je da je premalo podataka predstavljeno i da je pitanje pomalo konfuzno da bi se mogao dati pravi odgovor.

razno
12. 08. 2009., 22:00
Pogledaj i ovde http://www.serverloft.com/dedizierte-server/ Server koji je Peca pomenuo (2x xeon quad 5405 procesor sa 4gb rama,2tb protoka) kosta oko $340 na theplanetu. Na serverloft isti takav server sa 8gb rama i 10TB protoka kosta $179
Naravno ovo ima i lose strane u ondnosu na theplanet,a to je kada zatrebaju dva servera (recimo jedan samo za bazu).

Dusan Filiferovic
12. 08. 2009., 22:07
Sve je to ok ali postavlja se pitanje da li nekome treba managed-semi managed-unmanaged server :)

Peca
12. 08. 2009., 22:30
Pogledaj i ovde http://www.serverloft.com/dedizierte-server/ Server koji je Peca pomenuo (2x xeon quad 5405 procesor sa 4gb rama,2tb protoka) kosta oko $340 na theplanetu. Na serverloft isti takav server sa 8gb rama i 10TB protoka kosta $179
Naravno ovo ima i lose strane u ondnosu na theplanet,a to je kada zatrebaju dva servera (recimo jedan samo za bazu).

ovaj moj na softlayeru placam 259$

dva procesora "Intel Xeon-Clovertown 5335-QuadCore [2GHz]"

razno
12. 08. 2009., 23:05
^ Opet skuplje nego sto nudi serverloft.
offtopic: kojom karticom si platio ? Meni visa virtuon nije mogla da prodje na softlayeru pre godinu ipo kada sam uzeo ovaj server. Kako su mi rekli u banci, softlayer je slao pogresan upit (kao telefonska kupovina ?)

Vitkovic
13. 08. 2009., 00:00
@mileusna,
Da pitanje i nije precizno postavljeno.U pitanju bi bio novi sajt(u BiH)i slazem se s konstatacijom da bi za pocetak trebao nesto manje.Mozda za par hiljada visits.
@nixa,
pa recimo www.banjalukalive.com (ima tu malo i dinamike).

PS:imam losa iskustva s hosting provajderima,npr.na 3ix.com sam zakupio hosting i domen i sve je bilo u redu mjesec dok posjeta nije skocila na nekih 400 visits dnevno i od jedanput "blokada"ne moze da ucita sajt,kad sam ih zamolio da mi domen "odparkiraju"ucjenivali su me da moram uzeti skuplji host,u protivnom mi nece dati domen.

Peca
13. 08. 2009., 02:29
^ Opet skuplje nego sto nudi serverloft.
offtopic: kojom karticom si platio ? Meni visa virtuon nije mogla da prodje na softlayeru pre godinu ipo kada sam uzeo ovaj server. Kako su mi rekli u banci, softlayer je slao pogresan upit (kao telefonska kupovina ?)

Intezina Visa Internet
[koja NE podrzava te telefonske [MoTo] transakcije, sto znaci da Softlayer koristi normalnu 'internet' transakciju]
Hetzner koristi MoTo, i njima placam preko Mastercard [koja podrzava MoTo]