PDA

Pogčedajte punu verziju : integritet fajla kopiranog na server


japan
27. 08. 2009., 14:57
Pokušavam da iskopiram jedan .tar.gz fajl na "server" (lokalni, u LAN-u), i kako god da ga iskopiram (ftp, scp, wget...) kao rezultat dobijam fajl iste veličine, ali se md5 ne slaže i uvek je drugačiji, a kad pokušam da raspakujem arhivu, dobijam grešku:
tar: Skipping to next header
tar: Archive contains obsolescent base-64 headers
gzip: stdin: invalid compressed data--crc error
gzip: stdin: invalid compressed data--length error


Šta može da bude uzrok ovome?

LiquidBrain
27. 08. 2009., 19:31
gubitak mreznih paketa...

DejanVesic
27. 08. 2009., 21:24
Ozbiljan problem na mrežnom nivou - loša kartica, loš ruter, loš kabl.

Probaj da iskopiraš na drugi računar - ako uspe, problem je najverovatnije u kartici na prvo pokušanom.

Ako ne uspe, problem može da leži na tvojoj strani

(i naravno, na bilo kojoj aktivnoj komponenti koja je zajednička za "put" paketa).

japan
28. 08. 2009., 02:28
Ipak je problem do destinacije, a ne do puta. Na kraju sam uradio ono što bi normalan čovek uradio prvo - spržio sam arhivu na DVD i preneo je fizički :)

md5 suma sa DVD-a je bila ispravna, ali čim sam iskopirao na hd, pobrljavila se, pa sam malo pročešljao logove i našao da je SMART prijavio neke bad sektore...

twix
28. 08. 2009., 19:00
To se i meni isto desilo ove godine, morao sam da promenim hdd na serveru...posle 4godine rada i prezivljenih jedno 50 nestanaka struje :)

igord
30. 10. 2009., 23:32
Pokušavam da iskopiram jedan .tar.gz fajl na "server" (lokalni, u LAN-u), i kako god da ga iskopiram (ftp, scp, wget...) kao rezultat dobijam fajl iste veličine, ali se md5 ne slaže i uvek je drugačiji, a kad pokušam da raspakujem arhivu, dobijam grešku:
tar: Skipping to next header
tar: Archive contains obsolescent base-64 headers
gzip: stdin: invalid compressed data--crc error
gzip: stdin: invalid compressed data--length error


Šta može da bude uzrok ovome?
mozda je moje pitanje malko... khm khm bzvz, ali= da li taj .tar.gz fajl uopste mozes da raspakujesh na izvornom kompu? kojom komandom to radish?

stecko
31. 10. 2009., 06:53
Kada se pojavi ovakva "simptomatologija" gotovo po pravilu je uvek krivac (bas ovim redosledom)

1) losa RAM memorija,
2) Hard disk

...pa tek onda sve ostalo.