PDA

Pogčedajte punu verziju : Sta za FTP, TC me dovodi do ludila.


[nq]
15. 03. 2006., 21:27
Sta za FTP, TC me dovodi do ludila. (?)

degojs
15. 03. 2006., 21:49
FileZilla.

fuzzylogic
15. 03. 2006., 22:01
TC = Total Commander?

Sto, sta mu fali?

Dragan Babić
15. 03. 2006., 22:08
Mene isto ubija, puca konstantno. Prestao sam da ga koristim, sada sam na SmartFTP, mada nije za neku ekstra preporuku, radi pos'o jbga, ne zalim se...

Ilija Studen
15. 03. 2006., 22:08
FileZilla? Dobijam tikove od tog programa ;)

SmartFTP je prilično našminkan i dobro upeglan program.

jasmanac
15. 03. 2006., 22:24
Probaj ws_ftp, ja sam extra zadovoljan ;)

Bojan Zivanovic
15. 03. 2006., 22:38
I ja koristim ws_ftp, jedini koji valja...

zextra
15. 03. 2006., 22:50
Ne mogu da verujem da nekom TC pravi probleme... Ne mogu da svarim programe koji zahtevaju (ili je u najmanju ruku preporucljivo) da koristim misa da bih manipulisao fajlovima (na ovaj ili onaj nacin).

misk0
15. 03. 2006., 23:11
Ja sam imao problema sa TC-om u situacijama kad je trebalo prekinuti transfer ili neku operaciju - zablokira se. Sad ne primjecujem toliko te probleme, moguce je da su ispravljeni.
Ono sto nisam uspio uraditi sa TC-om je iskopirati fajlove sa jednog FTP servera direkt na drugi ... Poceo tj pojavio se transfer window i stao.

btw. sad mi sve otislo u qrc, komplet comp zablokirao, jedino dugme za reset radilo. Poceo sam da pishem post u FFu i ostalo tih par recenica kad sam se vratio poslije reseta. Imam SessionSaver ali nisam znao da i sadrzaj textboxova cuva :)

srdjevic
15. 03. 2006., 23:17
Ume da se izgubi TC, da ne zna da napravi kopiju postojeceg fajla na samom serveru. Bar meni... :-(
Inace, jedino sto mi JAKO smeta kod TCa je sto nema podrsku (ili je bar ja nisam nasao) za SFTP.
Ipak, TC je kralj, radi i vise sto bi trebalo, pa mi zao da koristim (i instaliram) ista dodatno... Kada mi treba SFTP poteram FileZillu, mada me nervira, ima neke tripove koji (bar mene) uzasno nerviraju.

Dejan Bizinger
16. 03. 2006., 17:06
Ja na svom kompu koristim Total Commander a na poslu ga ne mogu koristiti posto nije besplatan za poslovnu upotrebu. Instalirao sam na poslu CoreFTP Lite, nisam ga jos koristio.

[nq]
16. 03. 2006., 19:00
ma TC je zakon od programa, najbolji file menadzer, ali tako ponekad ima neke tripove jos sam ja na slabijoj vezi.

Hvala na preporukama, probacu alternative. :)

ivanhoe
17. 03. 2006., 05:50
Za sftp/scp je WinSCP zakon, lepo radi i sa ssh1 i ssh2, podrzava kompresiju i jos i ume da otvori fajl na serveru za direktno editovanje u bilo kom editoru (sto je stvar koja mi je uzasno nedostajala u TextPadu i Scite-u). Takodje ume da otvori putty i da mu prosledi user/pass za taj nalog, ne moras da ih kucas rucno..

Mada ume i TC da radi sa sftp, treba samo skinuti plugin (ima na oficijelnom sajtu), zove se sftp.wfx, doda ti sftp opciju u network neighborhood

Ilija Studen
17. 03. 2006., 07:04
WinSCP je jako lepo ispeglan program. Voleo bih da ima mogućnosti da se kači na klasičan FTP.

zextra
17. 03. 2006., 11:09
sftp za TC ne radi kako treba, prijavljivao mi je neki error kada sam zadnji put pokusavao da se konektujem na jedan host (pre nekih 3-4 meseca), a koji error se pojavljivao, nemam pojma, zaboravih...

Tacno, desava se da se TC zaglupi nekad, ali sam resen da ga koristim uvek kad sam u Win-u, pa me problemi u radu sa FTP-om ne doticu toliko kao neke korisnike - jednostavno se rekonektujem, ili zatvorim TC pa ga pokrenem ponovo (ako se bas jako ubije).

Linux alternativa za TC = Krusader (podrzava FTP/SAMBA/SFTP/SCP konekcije, pored toga sto kopira gotovo svu funkcionalnost koju TC vec ima.)

jasmanac
17. 03. 2006., 11:16
Total Commander se zabaguje kada je spora konekcija. I ja sam imao takvih problema kada sam bio na dial-up-u ali sada na cable radi bez ikakvih problema.

sirNemanjapro
06. 04. 2006., 22:47
Da li neko ima neka lepa iskustva sa FlashFXP?
Ja ga koristim vec vise od godinu dana, i moram da priznam da mi vrsi posao vrlo lepo. :)

Milos Vukotic
06. 04. 2006., 23:21
Total Commander se zabaguje kada je spora konekcija. I ja sam imao takvih problema kada sam bio na dial-up-u ali sada na cable radi bez ikakvih problema.
Cesto ga koristim cak i preko GPRS-a, nikakvih problema dosad... Eh, da je sve kao TC :)

oliver78
07. 04. 2006., 00:15
Probaj da ukljucis opciju "use passive mode for transfers".
Na dnu dijaloga "FTP:contection details".
Imao sam isti problem dok nisam ukljucio ovu opciju.

U TC Power Pack-u, podrazumevano je ukljucena ova opcija.
Javi da li pomaze!

ivanhoe
07. 04. 2006., 00:28
Eh, da je sve kao TC :)

Meni kod ftp-a preko TC smeta sam jedna stvar, ali je uzasno iritantna...kad izgubi vezu, a ja krenem da uploadujem neki fajl i onda on pita da li da se ponovo poveze na server....jok, nego sta drugo? Totalno glup dijalog, a posle n-tog puta pocne jako da nervira...

Jel moze taj confirmation dialog nekako da se iskljuci?

sirNemanjapro
07. 04. 2006., 10:52
Pa FlashFXP nije toliko imbecilan. Postoji pitanje sta da radi sa fajlom koji su istih naziva, ali to mozete da definisete unapred da prepise svaki manji ili veci fajl dok iste da preskoci.
I da. Rekonektuje se vrlo lepo cak mozes i timeout podesiti izmedju rekonetkovanja.

Milos Vukotic
20. 01. 2008., 23:30
Zadnjih mjesec dana sam na Linux-u... :1054: ;)

Koji dobar program za ftp ovdje da koristim? Idealan bi bio neki klon TC-a, ali isprobao sam samo Krusader, koji je tek loša kopija... Dobro, tu je i midnight commander, ali to je već previše hardcore za mene -volio bih nešto malo šarenije, a da pritom nije ni FileZilla, please :)

Dušan Dželebdžić
20. 01. 2008., 23:37
gFTP nije loš izbor. Nije baš klon TCa, ali imaš dva panela, i mogućnost prebacivanja fajlova sa jedne na drugu stranu.

Milos Vukotic
23. 01. 2008., 10:55
^ Evo isprobavam već par dana, ali nisam nešto pretjerano oduševljen... Moguće da je "stvar subjektivne prirode" tj. da je samo navika u pitanju ('oću da pritisnem F5 i završim stvar :) ) ali isto mi se čini da je previše kliktanja mišem potrebno da bi se poslao fajl.

Dušan Dželebdžić
23. 01. 2008., 13:18
Ako ti je MC previše hardcore, možeš da probaš GNOME Commander, ali mislim da ti se ni to neće svideti. Ja npr, kao veliki ljubitelj TCa, sam posle prvog startovanja deinstalirao GC.

Meni gFTP vrši pos'o pod Linuxom, a ako te hvata nostalgija, uvek možeš da pustiš TC preko Wine-a. :)
Ja upravo probao, i radi, ali nisam detaljno testirao.

Milos Vukotic
23. 01. 2008., 23:17
Evo sam se malo igrao opet s Krusader-om, izgleda da cu ipak ostati na tome. Nije sjajno, ali makar ima F5 :)

novii
06. 04. 2009., 22:48
Ja sam pre isto koristio TC, ali u poslednje vreme koristim Core FTP Lite. Malo je drugačije postavljen od TC, ali pamti sve fajlove kod kojih je došlo do problema prilikom prebacivanja i na kraju pita dali želimo da ponovimo prebacivanje tih fajlova. Ovo se izvandredno pokazalo kada se treba uplodovati Joomla.

Mada treba da se pročita uputstvo za upotrebu, pre nego se počne koristiti, pošto se razlikuje od TC-a. A tu se može pojaviti u početku neka kofuzija.

dejadj
07. 04. 2009., 08:35
Kako niko da ne pomene cuteFTP!?!

More opcija, jedna meni najzanimljivija je sto prati promene u lokalu i automatski radi upload na server. Tu je i Lookstep Navigation, prati tvoje kretanje kroz foldere kako u lokalu tako i na serveru. Ima čak i podcast menadzer, HTML editor, kompresiju, kao i PGP...

zidoo
07. 04. 2009., 12:32
winscp moze da se kaci na ftp ... men je winscp (u kombinaciji sa notepad++) neprevazidjena kombinacija na windowsima

Nenad Vasić
07. 04. 2009., 12:50
Iz kog bunara ste izvadili ovu temu? :D

Milos Vukotic
07. 04. 2009., 13:23
Nisi znao da je u toku "međunarodna nedjelja izvlačenja starih tema"? C-c-c... Morao bi da tweetuješ malo više :D

bluesman
07. 04. 2009., 13:38
A ti bi mogao malo manje vremena da provodiš na forumu, počinješ da ličiš na mene - ne valja ti to :)

Milos Vukotic
07. 04. 2009., 14:45
Jawohl, herr obersturmfuhrer! :)

nixa
07. 04. 2009., 15:42
veliki šturmf :D