PDA

Pogčedajte punu verziju : Treba mi savet oko cene za sajt


ivanhoe
18. 03. 2006., 00:11
Navatao sam jednog stranog fotografa kome treba da se odradi sajt, koji bi trebalo da sadrzi par galerija koje bi imale i nesto flasha (ja pokusavam da ga odgovorim, ali svidja se coveku da bude animirano), CMS za odrzavanje svega toga i shopping cart za paypal, da ljudi mogu da kupuju slike.. znaci kao neki licni stockart sajt..

E sad veliko pitanje je koliko da mu trazim za to?
Hteo bih da mu ponudim realnu cenu koju bi mu trazio neki amer za taj isti posao, posto mislim da je covek spreman to da plati.. Jedino sto ja uvek radim kao exploatisana 3rd world country jeftina radna snaga, i nemam pojma koliko se naplacuje ovakav projekat u svetu, realno...jel moze neki hint, pls. ? :)

jasmanac
18. 03. 2006., 00:24
Covece pazi kada imam slican projekat za jednog klijenta sa Jamajke :D Isto hoce da prodaje svoje slike online samo sto ovaj nece flash vec samo CMS ;)

ivanhoe
18. 03. 2006., 00:26
Ako nije tajna koju si kintu trazio? Moze i na private, ako ti je glupo da pricas javno...

jasmanac
18. 03. 2006., 00:48
Vidi private.

[nq]
18. 03. 2006., 00:58
Koliko sam ja upoznat 2-3k, radio sam za neke likove koji su radili za neke likove itd... :1043: Mada sve je relativno, moras dobro da poznajes svog klijenta, najbolje tako sto znas odakle te je navatao.

nixa
18. 03. 2006., 01:16
3000 $ main + dodaci na sat

jasmanac
18. 03. 2006., 01:49
Nixo, brate, da ga nisi malo preterao ;) Pa na net-u mozes naci gotova resenja za $300 koja odlicno rade posao. Pa ona flash galerija bez shopping carta je 150$ komercijalna licenca a za licnu upotrebu nekih 60$ ako ne gresim. Ameri jesi glupi ali nisu toliko.

Neka mi pokaze neko racun da je za ovakvu galeriju uzeo 3000$ ja mu dajem jos toliko ;)

nixa
18. 03. 2006., 01:56
jbg :) vredi pokusati :)

Denis_Radenkovic
18. 03. 2006., 10:33
Sracunaj koliko vremena ce ti trebati da odradis ceo posao, pa na osnovu toga sracunaj koliko bi trebalo da naplatis.

zextra
18. 03. 2006., 10:38
Kad smo vec kod toga, koliko smatrate da kosta vas rad po satu? Naravno, ako nije tajna...

bluesman
18. 03. 2006., 12:49
Postoji ipak značajna razlika između komercijalnih i custom sistema. Ne može da se upoređuje "imaš takve stvari da nađeš za $XXX koje rade zadovoljavajuće" i "rešenja napravljenog po meri naručioca". Tako da cena $XXX može samo da bude osnova i po mom mišljenju treba da bude pomnožena bar sa 3.

nixa voli malo da se "frlja" sa ciframa, preterao je bar duplo, a najbolje rešenje je ono što je predložio Denis: izračunaš koliko će ti vremena biti potrebno, pomnožiš to procenu bar sa 1,5 i računaš još na izmene od strane klijenta koje ne sigurno uslediti u toku ili pri kraju projekta. Tako nađeš neku cifru za koju imaš interes da radiš. Ja bih još dodao da treba kasnije da kalibrišeš procenu vremena i cifru prema realnim vrednostima - najbolje je ako imaš nešto ili nekoga da uporediš svoju procenu i na osnovu toga doneseš krajnji "sud" :)

ivanhoe
18. 03. 2006., 13:44
Ma ok, znam ja kako da procenim vreme, problem je u tome sto ne znam koliko strani developeri naplacuju usluge, da bih odredio koliki mi je plafon za cenu...

Malo sam gledao ponude i izgleda da je izmedju $20 - $30 realna cena za sat da budem jeftiniji od Amera (oni izgleda traze od $40, pa navise), a da opet ne radim dzabe...sta mislite?

MorenoArdohain
18. 03. 2006., 14:11
Americke plate su od 5 do 10 hiljada USD mesecno za iskusnije programere.
Neki US klijenti imaju lokalne programere koji rade za 30 USD, tako da mislim da bi 20 USD bila ok cena. Ako si pro, naravno, mozes da trazis vise..
Treba naci pravi balans :)

BluesRocker
18. 03. 2006., 16:13
Kad smo vec kod toga, koliko smatrate da kosta vas rad po satu? Naravno, ako nije tajna...
Manje nego molera, zidara, auto-električara ... Teško je objasniti ljudima da se znanje plaća.

modeus
18. 03. 2006., 16:15
Ako mozes da se pogodis za satnicu, sjajno, ako ne, ja licno ne bih pravio takav sajt za cenu ispod 1000 evra.

Sve najbolje i javi rezultate