PDA

Pogčedajte punu verziju : [anketa] Naslovi.net vs B92.net


mungos
18. 03. 2006., 17:15
a) Koji servis češće koristite i zašto?
1. http://www.naslovi.net/
2. http://www.b92.net/
3. neki drugi domaći servis (navesti naziv)

b) U kom obimu posjećujete taj servis:
1. jednom dnevno
2. više puta dnevno
3. više puta nedeljno
4. jednom nedeljno
5. nekoliko puta mjesečno
6. ostalo (opciono navesti)

c) Zbog kojih karakteristika koristite taj servis (navesti po važnosti, od vrha nadole, prva na vrhu je najvažnija karakteristika, onda sledeća i tako po redu - npr. 7, 1, 3...)
1. kvalitet izvještavanja i kvalitet objavljenih tekstova
2. brzina objavljivanja vijesti
3. objektivnost
4. lakoća snalaženja na sajtu
5. komentari na sajtu i mogućnost dodavanja komentara
6. lične simpatije
7. količina vijesti
8. dodatni sadržaji na sajtu
9. dostupnost sajta (konstatno online, pristup preko drugih uređaja i platformi, itd.) i brzina učitavanja strana
10. RSS podrška
11. dodatni napredni servisi na sajtu
12. popularnost sajta
13. ostalo (navesti)

d) Koja su najveće mane tog servisa (navesti po važnosti, možete iskoristiti gornju listu)

e) Vaš subjektivni stav, slobodno napišite vaš dodatni komentar o ovoj temi.

Ilija Studen
18. 03. 2006., 17:31
a. 3 - ne koristim slične servise
b. 6 - ne posećujem
c. 13 - ne posećujem

Znam da ne pomaže previše, ali dobro :D

Petar Marić
18. 03. 2006., 18:28
Same here.

crews_adder
18. 03. 2006., 18:55
a. danas.co.yu , a od ova dva B92.net
b. vise puta nedeljno
c. Razlozi su navedeni pod 1, 2 i 8, a cetvrti - nekako se razlikuju od svih ostalih, pre svega po vestima (mislim da je o tome rec).

Sto se subjektivnog stava tice, B92 je uradio ono sto niko nije za vreme "onog(a)", a to se ne zaboravlja. Moze da prica ko sta hoce, ali niko im nije ni prici. S druge strane, pogledajte npr. ono od Politike. Mozda ih Mirko Ilic (coveku svaka cast) uvije u nesto lepse, da budu gutantniji, ali... O javnom W, ovaj, servisu ne bih.

Naslovi.net ne posecujem. A i zasto bih kada im je onako B92 jedan od (glavnih) izvora informacija.

bluesman
18. 03. 2006., 19:02
Ako pod pojmom češće kapiraš "bar jednom dnevno" onda sam ja isti kao moji prethodnici, međutim ako je "po potrebi" onda sigurno više pratim b92, ali to je više zbog navika, ja sam uz b92 od dana kada su počeli sa radom (radio) i jednostavno kod mene u kolima na primer i ne postoji druga radio stanica, na svim brojevima je memorisan 92.5 (za svaki slučaj :) )

Uvalio sa "will code html for food" izmedju, pa kada kažem prethodnike, mislim na one pre njega :)

borstale
18. 03. 2006., 19:35
I jedan i drugi imam u RSS čitaču, pa svakodnevno pogledam naslove. Vesti čitam ako me baš nešto zainteresuje svejedno na kom od ta dva sajta.

noviKorisnik
18. 03. 2006., 19:39
Ne pratim vesti ni na netu ni na TV. Pratim Sunđer Boba na TV B92.

nixa
18. 03. 2006., 20:33
Pratim samo na tv-u ... net samo preko preporuke ... Naslovi.net ne posecujem

[nq]
18. 03. 2006., 21:25
Ne pratim vesti ni na netu ni na TV. Pratim Sunđer Boba na TV B92.

I ponekad odem na b92, uglavnom zbog muzike, ili nekog koncerta...

McKracken
18. 03. 2006., 23:14
Sundjer Bob rulez

dinke
19. 03. 2006., 00:37
a)
1. b92.net
Iskreno, za taj sajt naslovi.net nisam ni znao do pre neki dan

b)
2. više puta dnevno

c)
2. brzina objavljivanja vijesti
5. komentari na sajtu i mogućnost dodavanja komentara
6. lične simpatije
9. dostupnost sajta (konstatno online, pristup preko drugih uređaja i platformi, itd.) i brzina učitavanja strana
13. Tradicija. b92.net posecujem jos od kraja 90-tih kada je b92.net bio jedino svetlo u mraku medijskog prostora. Nazalost zbog nekih njihovih postupaka o kojima je bilo reci na drugim temama sve manje imam poverenja u njih.

xippi
19. 03. 2006., 03:12
b92, vise puta dnevno jer mi stoji u bookmark toolbaru. iz licnih simpatija.

svaki dan obavezno krene uz dizanje na radiu

degojs
19. 03. 2006., 03:59
B92, više puta dnevno, a za onaj drugi sam saznao ovde i te sajtove jednostavno nema smisla porediti jer naslovi.net u stvari sakuplja i linkuje vesti sa drugih sajtova.

Kako ih i porediti kad naslovi.net često ima gomilu linkova baš na B92?

Zasto B92?
2. brzina objavljivanja vesti kao i količina, a same vesti su ni prekratke ("telegrafske") ni preduge
5. komentari na sajtu --- nekad odem samo da pročitam komentare i kočim se od smeha :)

Doduše, ja najviše vremena provedem u delu za sport. Najbolji su sajt za vesti iz sporta. Ubedljivo.

Što se ostalih vesti (politika) na B92 tiče, sa samom njihovom interpretacijom vesti ponekad imam problem, ali šta da se radi.. - u svakom slučaju nisu jedini izvor informacija. Komentare u tom delu ne ostavljam, a sve češće čujem ljude kako se "žale" zbog tog. Ne znam šta je reći osim da je bruka ako uklanjaju komentare samo zbog različitog razmišljanja. Na sav glas bi se derali da to radi neko drugi. Doduše, sajt je njihov pa mogu da rade šta hoće, nije javni servis u pitanju.. ali opet.. ccc.

Kad smo vec tu, a što se politike tiče, Vreme(.com) mi je ubedljivo #1 već dugo godina i svi ostali su mala deca u odnosu na ekipu tamo. Na žalost, u toj ekipi više nema jednog od najboljih novinara sa tih prostora - Stojana Cerovića :(

P.S.
Ni malo ne razumem ljude koji su se ovde javili i napisali da uopšte ne prate vesti. Gde vi živite..? Švajcarska? ;)

Ilija Studen
19. 03. 2006., 05:26
Ni malo ne razumem ljude koji su se ovde javili i napisali da uopšte ne prate vesti. Gde vi živite..? Švajcarska? ;)

Pa, jako je lako. Jednostavno ne pratiš stvari koje te ne zanimaju. U mom slučaju to uključuje politiku, sport, estradu... Od tih informacija nemam baš puno koristi :1074:

Švajcarska? Možda jednog dana :D

Dragan Babić
19. 03. 2006., 10:00
Ja ne pratim isto domacu politiku, veoma brzo se iznerviram. Onoliko koliko pokupim informacija usput surfovanjem, toliko i primim, a cesto mi je upaljen i TV dok radim tako da cujem uglavnom sve najbitnije. :)

A sport... Sta je to? :)

noviKorisnik
19. 03. 2006., 10:13
Za sve što je bitno iz vesti ionako se sazna i bez praćenja. Znao sam da je gotov vrlo brzo nakon što se i sam setio. Problem je kako izbeći dalju priču o tome (jer me ne interesuje - gotovo je i tačka) narednih dana jer je sve pretrpano time - vrtiš tv kanale i to se stalno ponavlja, na izlogu u trafici danima isti naslovi svih dnevnih izdanja. ... I nemam potrebe da koristim net za to, baš zato što sam u Srbiji pa ne mogu da izbegnem, sve i da hoću - ako i ugasim tv i prođem pored kioska - ljudi su pod uticajem goruće vesti i danima ponavljaju isto da se uvere da su dobro naučili servirano.

bluesman
19. 03. 2006., 12:37
Moram da priznam da sam šokiran nekim izjavama. Niko ne očekuje da ćete da pratite sve vesti na svim kanalima, ali neko osnovno informisanje je stvar opšte kulture.

Šta je sport? Ne znam kako da ti objasnim plastično, ali to je nešto u čemu na bilo koji način dnevno učestvuje preko milijardu ljudi na ovoj planeti. I ti si odlučio da je to irelevantno i da te ne interesuje. Ok, ne moraš ti da budeš prvoklasni košarkaš da bi pratio sport, ali nedostatak nekih osnovnih informacija smatram čak i nekulturnim.

Politika me ne interesuje? Užas, pa goru izjavu čovek be može da čuje. Znači ne interesuje te ni šta se dešava ni gde ideš ni gde ti je budućnost ni čemu možeš da se nadaš... misliš da su mnogi ekonomski emigranti otišli zato što ih politika ne interesuje? Ne nego ih jako interesuje i procenili su da im je bolje na drugom mestu. Opet, ne moraš ti da ideš na mitinge i da nabrojiš sve političke partije zajedno sa njihovim predsednicima, ali aman... to je u ovom slučaju čak i mnogo više od opšte kulture - to se tiče tebe direktno.

kinder
19. 03. 2006., 13:17
slazem se da sve ove stvari spadaju u opsty kultury!shame on you people:(
btw ne kapiram uopste kako vas ne zanimaju informacije koje se svih nas tichy, ali ok svako ima pravo na svoje misljenje...ja inace idem barem jednom dnevno na b92 (oduvek smo svi u kuci nekako bili njihovi fanovi, pa mi je to valjda nekako preslo u naviku, ali sa druge strane stvarno mislim da su dobri i da extra brzo objavljuju informacije, mada im ponekad nedostaje objektivnosti-ali sad sta je tu je...niko nije savrsen)

STELLANOVA
19. 03. 2006., 13:40
Posecujem b92 nekoliko puta dnevno, sto se tice naslovi.net njih ne posecujem jer citam i sve ostale novine i vesti agencija.
Sto se tice b92 mislim da je ok da postoji tako nesto ali je jako lose sto ne postoji protiv teza, neka konkurencija ili slicno. Veoma je opasno da neko ima izvor infomacija samo id strane jedne informacione kuce, treba cuti sve i onda stvariti misljenje o necemu. Mislim da su ljudi sa b92 jako pristrasni i to se moze lako zakljuciti ako neke vesti objavljene na b92 pricitate na bbc.co.uk ili na reuters-ovom sajtu, ali ok je, svako ima pravo na oblikovanje vesti prema svom afinitetu.

Ilija Studen
19. 03. 2006., 14:42
Svako ima pravo da odluči šta je njemu bitno. Nečije (ili čako opšte) shavatanje opšte kulture i stvari etikertiranih sa must je nešto što možeš da prihvatiš ili slobodno obiđeš. To je po meni sasvim normalno, ali mi nije jasno što to nekog "šokira" ;)

borstale
19. 03. 2006., 15:12
Totalna nezainteresovanost inteligentnih ljudi za "dnevno poitičke" i ine vesti može da ih dovede (sve nas u stvari) već sutra u situaciju u kojoj smo do skoro bili.
Ne možeš da "odlučiš" da ti politika nije bitna. Kamo sreće...

bluesman
19. 03. 2006., 15:17
Zato što šokira kada neko od 20+ godina razmišlja tako. Ti čak i ne znaš šta je opšta kultura, kakvo etiketiranje. Zato što su takve osobe često asocijalne i nesposobne za značajniju komunikaciju u svakodnevnim situacijama.

O čemu takvi ljudi pričaju kada odu sa ortacima na piwo? O php? Ruby or Rails? Ako je tako onda takve osobe nisu za društvo osim ako nije u pitanju neki stručni seminar. O čemu pričaju sa devojkom? O RSS feed? Poslednji put kada sam proverio, to ni malo ne uzbuđuje sagovornice. :) Kladim se da i one, ako ne znaju ko je Ognjen Koroman, znaju bar ko je David Backham. Ali, hajde da ne kvarim temu.

Petar Marić
19. 03. 2006., 15:48
Dan mi je suviše kratak da bih posvećivao svoje vreme na praćenje dešavanja u Estradi, Politici i Sportu (aka Sveto kafansk^W Srpsko trojstvo).

Ako se nešto bitno desi, videću u Feed agregatoru, mail klijentu ili na forumu - ili čuti od ljudi koje svakodnevno viđam. TV sam prestao da gledam pre 3 godine, a radio nikad nisam ni slušao. Ali zato volem čitati novine, naročito Politiku :D (mada obično automatski preskočim prve 4 strane).

Što se tiče praćenja političke situacije, kakvo dobro može biti od toga? Možeš gledati vesti koliko hoćeš, ali ako ne ustaneš iz svoje fotelje da nešto uradiš povodom toga, ništa se neće promeniti.
Želite primer? Studenti. Većina su marva neopevana. Prošle godine je šačica nas pokušala da popravi situaciju sa letnjom recepcijom u domovima. Izašli na studentski trg i ispred domova da sakupljamo potpise. Morao si ih vijati ne bi li ti dali potpis za peticiju. Mesec dana kasnije, isti ti studenti koji nisu želeli da se potpišu na peticiju su krenuli da kukaju, psuju državu i vlast kad su saznali kolika je recepcija.
Kako onda od te buduće "intelektualne elite" očekivati bilo šta, kada nisu sposobni za jedan žvrlj na papiru? Ali su zato sposobni za kuknjavu i kletve ;)

Ilija Studen
19. 03. 2006., 15:54
Hm. Jedino što mogu reći da i pored vaše šokiranosti i zabrinutosti to mene i dalje ne interesuje u dovoljnoj meri da bih to svakodnevno pratio. Ne kontriram, stvarno je tako ;)

Blues, da li ti sa svima pričaš samo i isključivo o politici i sportu? Ili poslu? Ili se s vremena na vreme razgovor okrene na probleme sa autom, planove za budućnost, priče o ekipi iz srednje ili sa faxa, nekim zanimljivim / lepim uspomenama?

Srpko
19. 03. 2006., 16:01
a) do nedavno naslovi.net, b92 mi izgleda nepregledno. kazem "do nedavno" zato sto na svom sajtu odskora imam samo pregled naslova vesti i to mi je vise nego dovoljno. Inace naslovi.net je jako dobro napravljen servis (po oprobanom receptu)

b) 2

c) 7

d) nemogucnost biranja izvora vesti koje zelite vidjeti i nedostatak inostranih izvora pogotovo u sekciji "tehnologija"

mungos
19. 03. 2006., 16:46
bluesman:
O čemu pričaju sa devojkom? O RSS feed? Poslednji put kada sam proverio, to ni malo ne uzbuđuje sagovornice. Kladim se da i one, ako ne znaju ko je Ognjen Koroman, znaju bar ko je David Backham. Ali, hajde da ne kvarim temu.


Ma, blues i ti si otišao sad u drugu krajnost koja je u stvari mainstreem. Ček, oću da pričam sa ribama o Backhamu: da se ložim zajedno s njima na njega ili da naravski pričam kako je brendirana *****čina i papučar :))
Mislim, i jedna i druga solucija je kliše. Ili pak standardne žvake za loženje kao skršio sam 300E u subotu za veče, ili igrao sam keca na Betis ovaj vikend i pao na kladionici... Ili priče što tvoja generacija obavezno priča: sjedimo mi u bašti hotela u Dubrovniku negdje tamo 1989... ;-)

Uglavnom, mislim da svako ima neke svoje ortake sa kojima nađe zajedničke teme, pogotovo neko od 20+ godina, negdje pročitah da je prosječnom čovjeku (američko istraživanje) potrebno 22 godine da upozna dovoljan broj ljudi da bi za sebe mogao da izabere one prave.

Ali sa druge strana, priroda bilo kakvog posla koji traži neki najminimalniji stepen komunikacije sa ljudima podrazumijeva poznavanja širokog spektra tema iz opšte (ne)kulture i bez takvog know-how je nemoguće ostvariti bilo šta, znači obavezno praćenje šta se to dešava u svijetu i kod nas. Da možeš u adekvatnom trenutku da prokomentarišeš da Seka Aleksić ima dobru sisu, da se Ronaldinjo s njima igra ko sa djecom i da redom levati preplaćene fudbalerčine ne skidajući osmjeh s lica, prokomentarišeš Olimpijadu, privatizaciju Pivare, Vlade Divac vs državna bagra, da uletiš sa adekvatnim političkim komentarom, a da ne uvrijediš drugu stranu i rizikuješ gubitak sklapanja deala...

Dragan Babić
19. 03. 2006., 16:55
Što se tiče sporta, ja majke mi ne pratim sport, pogotovo ne timske sportove. nemam ništa protiv da odgledam fudbalsku utakmicu s vremena na vreme, čak naprotiv, i uživam u tome, ali to nije zainteresovanost za sport, to je više usput.
Imam devojku kojoj je ceo život prožet sportom (stari joj je karatista--Dušan Dačić), i ona je sportista i njene dve sestre, pa opet se jako retko potegne ta tema.
Što se mene tiče, jedini sport u kome sam ja bio totalno je skateboarding, počeo sam u drugom osnovne i nekada zateknem sebe da i dan danas stanem i zajebavam se satima/danima. Dakle nije da sam "anti-sportaš", jednostavno (hajde da kažemo) konvencionalni sportovi me nikada nisu privlačili nešto preterano.

Ahem, sada što se tiče politike, za mene je politika nešto što ja itekako praktikujem, ali ovo što se događa kod nas je jebena farsa od koje pizdim. Zaista osećam da nema smisla da gubim vreme na lažljive idiote koji pričaju istu priču.
Imam svoje stavove, držim do njih i itekako raspravljam o njima sa drugarima kada odemo na pivo između ostalog.

Na žalost, još uvek nemam s kim da pričam o Webu u kafani, ali hej, ima vremena. ;)

Eto, nada m se da je ovo malo raščistilo moje poglede na novosti, politiku i sport u Srbiji. A B92, nikada ih nisam mirisao, imam čak i par drugara koji rade za njih, ali ja jednostavno nikada nisam mogao da ih svarim, vljda su previš "urbani" za mene. ;)

Ilija Studen
19. 03. 2006., 17:07
Ahem, sada što se tiče politike, za mene je politika nešto što ja itekako praktikujem, ali ovo što se događa kod nas je jebena farsa od koje pizdim. Zaista osećam da nema smisla da gubim vreme na lažljive idiote koji pričaju istu priču.
Imam svoje stavove, držim do njih i itekako raspravljam o njima sa drugarima kada odemo na pivo između ostalog.

:1043: Srpska politička scena IMO: jeftino skupljanje političkih poenta, izvrtanje i izokretanje istine, laži, karikature od ljudi koje su se nekako dopuzale do fotelja...

dinke
19. 03. 2006., 17:27
Svako ima pravo da odluči šta je njemu bitno. Nečije (ili čako opšte) shavatanje opšte kulture i stvari etikertiranih sa must je nešto što možeš da prihvatiš ili slobodno obiđeš. To je po meni sasvim normalno, ali mi nije jasno što to nekog "šokira" ;)
Ja sam poput Blues-a totalno navučen na sport, rekreativno igram basket i tenis, a dnevno pratim sve moguće sportske vesti. Ali opet, svako ima pravo da bude drugačiji, totalno je normalno da neko uopšte ne prati sport.

Ja recimo uopšte ne pratim ovu domaću takozvanu "estradu". Mungos pominje tu neku Seku Aleksic, ime mi priznajem deluje poznato, ali nikada je u zivotu nisam video. Secam se negde sredinom devedesetih, bio sam u nkom drustvu gde su neki likovi priccali o nekom "dzeju". Kada sam ih ljubazno pitao ko / sta je taj lik, mislili su da ih zajebavam. Pink mi je na TV-u memorisan na nekom broju 89 tako da nije ni cudo :)

borstale
19. 03. 2006., 18:11
Hebo te, Dinke, pa ti onda ne znaš ni ko je Severina...

Petar Marić
19. 03. 2006., 18:22
Q: Šta mislite o web prezentaciji Severine?
A: Seve-ŠTA?!?

bluesman
19. 03. 2006., 19:41
Nisam siguran da li ja ne umem da se izrazim rečima ili neko ne ume da razume ono što pročita. Ja nisam rekao da moraš da pričaš o samo o politici i sportu već sam pokušao plastično da ti objasnim šta znači opšta kultura.

Kažeš ne interesuje te politika. Ako si već zaboravio 1990-2000, ako si uopšte u toku bilo kakvih vesti, objasni to ovim francuskim studentima i srednjoškolcima koji su izašli na ulicu protiv zvanične politika koja im direktno utiče na život. Dok god ima više takvih koje ne interesuje politika, i kod nas će se donositi zakoni da poslodavac može da otpusti radnika bez ikakvog objašnjenja i najave a niko neće dupetom da mrdne da to promeni.

Zašto baš srednjoškolci i studenti? Pa zato što im to direktno menja život. Sada bih voleo da mi kažeš još jednom "mene ne interesuje politika!.

Ilija, ovo ti nije prvi put da mi "guraš u usta" neke reči koje nisam izgovorio, zato klini na stranu 2 i 3 pa pročitaj još jednom šta sam napisao pa prepravi svoj post kada razumeš o čemu ti govorim.

bluesman:
O čemu pričaju sa devojkom? O RSS feed? Poslednji put kada sam proverio, to ni malo ne uzbuđuje sagovornice. Kladim se da i one, ako ne znaju ko je Ognjen Koroman, znaju bar ko je David Backham.

Ma, blues i ti si otišao sad u drugu krajnost koja je u stvari mainstreem. Ček, oću da pričam sa ribama o Backhamu: da se ložim zajedno s njima na njega ili da naravski pričam kako je brendirana *****čina i papučar )

Ja sam samo pokušao da zamislim kako izgleda izlazak sa ribom jednog geek-a, to je bilo sarkastično. Mada kada bolje razmislim, čisto sumnjam da može da se nađe riba na nekom agregatoru ili forumu. :)

degojs
19. 03. 2006., 21:03
Ilija:
Srpska politička scena IMO: jeftino skupljanje političkih poenta, izvrtanje i izokretanje istine, laži, karikature od ljudi koje su se nekako dopuzale do fotelja...

Mislis da su negde politicari kao bolji, posteniji? :-)

A zasto bi bilo drugacije, kad mlade ljude kao ti politika uopste ne interesuje? Pretpostavljam da ti je tesko i da izadjes na izbore? Pa se onda posle kuka sto su ovi ili oni na vlasti i slicno?

Niko ne kaze da treba po ceo dan citati vesti, daleko bilo - ali da se ne prate nikako, pogotovo u zemlji kao Srbija..??? Rekoh vec, da nismo zamenili Srbiju sa Svajcarskom?

O sportu - sta znam, ja ga pratim max, ali razumem da to neke ljude ne interesuje kao sto ni mene ne interesuje da saznam ko je ta Seka.

Petar Marić
19. 03. 2006., 21:25
Degojs, neizlazak na izbore je stvar ličnog izbora :)

Blues, veruj mi, postoje devojke koje uzbuđuje kada im pričaš geeky ;)

degojs
19. 03. 2006., 21:40
Jeste Petre, ali posto "oni" uvek masovno izadju na izbore onda njihova opcija dobije % vise nego sto realno ima podrske medju birackim telom. Uvek je procenat neizaslih na izbore veci medju mladim koji bi glasali za, po mom misljenju, bolju opciju, a to je onda skoro kao da si glasao za one za koje ne bi glasao.
Razumem kad su ljudi spreceni, ali ako je samo zbog lenjosti ili glupe price tipa "nemam za koga da glasam" i slicno -- onda je katastrofa. U politici se glasa za najmanje zlo, a postenih ionako nema :-)

mungos
19. 03. 2006., 22:29
Petar Marić:
Blues, veruj mi, postoje devojke koje uzbuđuje kada im pričaš geeky


yaeh, samo sto imaju 100 kila i tegle na ocima...

bluesman:
Mada kada bolje razmislim, čisto sumnjam da može da se nađe riba na nekom agregatoru ili forumu.


Živa je istina da je jedan ex-ES član i član ovdje (mada slabo aktivan) našao ženu svog života na ES, ne pitaj kako :)

Ja od kada sam startao ovaj moj bizmis sajt, bilo je javljanja, ali uglavnom od strane udatih & zaposlenih žena, što kad okreneš i nije loša stvar :)

Seka je mislim na www.sekaaleksic.com

Ilija Studen
19. 03. 2006., 22:54
Izlazim na izbore, ali ne zato što imam za koga da glasam nego zato što imam protiv koga da glasam :)

Petar Marić
19. 03. 2006., 23:55
@Mungos: Mešaj, mešaj! Fizički rad okrepljuje ;)
Znaš i sam da nisu sve takve :rolleyes:

borstale
20. 03. 2006., 00:01
Možda i na romance-cafe nešto može da se nađe...

bluesman
20. 03. 2006., 00:19
Ako misliš da tamo nađeš news - teško, a ako si mislio na "ribe" - naravno da može, samo su one tamo mnogo namazane, imaju dugogodišnje iskustvo sa dating sajtova - razbile bi te :) i ne pale se na RSS :) i sve furaju Firefox

borstale
20. 03. 2006., 00:29
Malo on-topic, za promenu. Prvo sam preko B-92 sajta saznao da je (fala ti Bože), večeras opozvan predsednik moje Opštine, pa onda preko lokalne TV, tako da... jedno pozitivno brojanje za B-92..

marinowski
20. 03. 2006., 10:13
Ja pratim B92 sajt od njihovog nastanka. Jeste da nekada nisu objektivni, i da imaju svoj stav, ali moj politicki stav se slaze sa njihovim, pa mi to uopste ne smeta.

Slazem se da se Naslovi ne mogu bas uporedjivati sa b92, jer b92 produkuju svoje vesti, a naslovi vise skupljaju i organizuju vesti.

Oba pratim preko RSS-a, tako da ih posecujem tek ako mi se nesto svidi. Na b92 volim da citam komentare, ima stvarno dobrih. Naravno, ne svidja mi se sto ne pustaju komentare koji im ne odgovaraju. Nekada se setim da posetim i ostale sekcije na b92, ali to je stvarno retko, jer sekcija zivot nema svoj RSS.

Kod Naslova mi se svidja sto ne rade automatski, nego imaju urednike koji sortiraju vesti. RSS im je dobar, makar me nervira sto je svaka vest previse skracena, samo dva reda pa tri tacke. Narocito bih pohvalio mogucnost RSS pracenja vesti po kljucnim recima. Takodje, nije los ni TV program, ali na njemu bi se moglo jos raditi.

Nedeljnike vise volim da citam iz stampanih novina, tu je po meni Vreme najbolje. Odlicni autori od kojih znam sta ocekujem, dobar presek tema, i dosta tema posvecenih kulturi. Probao sam jedno vreme da pratim nedeljnik preko Interneta, ali mi je stampano ipak bolje.

Dragan Babić
20. 03. 2006., 10:40
Ja sam čak jedno vreme pratio Naslove preko RSSa ali su me davili jako, previše vesti ima pa sam se odprepisao.

koja je uopšte naša reč za "subscribe" i "unsubscribe"

noviKorisnik
20. 03. 2006., 10:47
subscribe - obavezati se
subscribe - odobriti
subscribe - potpisati se
subscribe - potpisivati
subscribe - potpisom odobriti overiti
subscribe - potpisom overiti
subscribe - pretplatiti se
subscribe - prihvatiti
subscribe - pristajati na
subscribe - pristati na
subscribe - upisati
subscribe - upisati (novac
subscribe - upisati novac na zajam
subscribe - upisati zajam
subscribe - zajam)

Sinonimi:
consent, agree, assent

(њњњ.метак.цом)

marinowski
20. 03. 2006., 10:59
E, i mene to nervira kod Naslova: Jedna vest iz 6 izvora, i duplirane vesti sa RSS izvora koje inace pratim. Zasto se ne odjavim sa b92 rss-a kada to isto mogu videti u Naslovima? zato sto b92 RSS kulturno napise prvih par paragrafa, a ne prvih par reci.

jablan
20. 03. 2006., 11:12
Pitanje je prilično nezahvalno jer su Naslovi i B92 sajtovi sa potpuno različitom koncepcijom. Naslovi su news agregator iza kog stoji 1 (slovima: jedan) čovek - mileusna sa Radionice, autor http://www.groowe.com, štaviše Naslovi su mu freetime projekat. Ne postoji ekipa koja "povezuje" srodne vesti sa različitih izvora, već to radi algoritam.

Za više informacija, pročitajte http://www.naslovi.net/naslovi.php

Inače, slažem se da je nezainteresovanost za politiku, pogotovu kod mlađe populacije jedan tragičan fenomen koji se celom narodu (a bogami i okolnim narodima) ne jednom obio o glavu.